A Körmend is győzelemmel hangolt a megyei derbire

Egis Körmend - Pécsi VSK-Veolia 84-70 (26-22, 25-18, 16-16, 17-14)

Felsőházi középszakasz, 3. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Benczur T., Ádám J., Minár L. (Dr. Gencsev P.)

Körmend: Bradford 9, Németh 2, Price 19/9, Hammonds 13/3, Delas 8. Csere: Ferencz 7/3, Thames 14/6, Csorvási 10, Takács 2, Lajsz -, Oroszi -, Kiss -.

PVSK: Pongó 11/9, Taylor 10, Csirics 3/3, Budimir 20/6, Wright 12. Csere: Demeter -, Bíró 7/3, Olasz 5, Berkics -, Popgyákunik 2.

Alaposan bekezdtek a csapatok, potyogtak a kosarak mindkét oldalon. Háromból három triplát értékesítettek a vendégek, akik az ötödik percben 15-10-re vezettek. Ötből négy hármas a másik oldalon, fordult is a kocka (16-15). Zavar keletkezett a pécsiek támadójátékában, sok eladott labda után az utolsó percben, 24-19-nél időt kért Csirke Ferenc. Pongó dudaszós triplájával – jó messziről engedte el – ért véget az első negyed: 26-22.

Csorvási „lesgóljával” folytatódott a mérkőzés, Csirics a kontrából egy trojkával büntetett. Továbbra sem védekeztek a csapatok. A 15. percben, 38-29-nél újra időt kért Csirke. Price tarthatatlan volt, tíz fölé kúszott a különbség. A táblán 51-40 szerepelt az első félidő végén.

Nem volt elég baja a Pécsnek, a félidőben Demeter is jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot. Megtört mindkét oldalon a lendület, közel két percig egyik csapat sem talált be a fordulás után. A helyzet nem változott a harmadik negyedben, maradt a tizenegy pontos különbség, 67-56-ról indult a záró felvonás.

Ferencz szerzett labdát, és dobott ziccert, Taylortól pedig érkezett egy homály a sarokból. Nem tudott zárkózni a PVSK, Hammonds hármasa után már 7-0-át futott az MTE, és a húszat súrolta a differencia, jött is a timeout (74-56). Hiába, innen már nem volt visszaút, eldőlt a mérkőzés. Az utolsó néhány percben már mindkét edző tartalékolt, és lehetőséget adott a fiataloknak.

A Körmend megérdemelten nyert, ezzel továbbra is veretlen hazai pályán, nem mellesleg zsinórban tizedik bajnoki sikerét aratta.

fotó: hunbasket.hu