A 23. forduló csapata

A Zetét verő DEAC dominált ebben a körben.

:

:

Az Alba Fehérvár nemzetközi szereplése miatt csúszva, szerda este (ASE–Alba 74-57) ért véget a férfi élvonal alapszakaszának 23. fordulója, így most hirdetjük ki állandó rovatunk eredményét: a szigorúan VAL-értékek és posztok alapján összeállított forduló csapatát.

A forduló csapata:

Dugat (2) – Thompson (4) – Borisov (8) – Hendlein (2) – Gordon (6)

Óriási csatát és több mint 220 pontot hozott a DEAC zalaegerszegi vendégjátéka. A hajdúságiak 114-112-re nyertek, amihez Henry Dugat 30 ponttal (6/8 dupla, 4/4 tripla, 6/6 büntető) járult hozzá. A dupla-dupla 10 gólpasszal lett meg, amihez még hozzáadott 2 lepattanót, 1-1 szerzett- és eladott labdát, valamint 4 kiharcolt faultot. Összesen 44 VAL-nál állt meg a 38 perce alatt.

A semleges szurkolóknak igazi csemege lehetett a DEAC zalaegerszegi vendégjátéka. Fotó: hunbasket.hu

A ZTE-ből is érkezett játékos a legjobb ötösbe: Bernard Thompson 36 VAL-ig jutott, ami végül nem lett elég a csapatának. A légiós 31 ponttal (9/18 kettes, 1/6 hármas, 10/11 büntető) lett a meccs legeredményesebbje, egy lepattanó (9) híján a dupla-duplához is közel volt. A 35 perce alatt felírtak még neki 2 eladott labdát, 8 kiharcolt faultot, 4 gólpasszt és 1 blokkot is.

Még Dugat teljesítményét is felülmúlta csapattársa, Milos Borisov. Szintén 30 ponttal (6/7 dupla, 3/4 tripla, 9/10 büntető) terhelte meg a ZTE gyűrűjét, 13 lepattanóval ráadásul ő is eljutott a dupla-dupláig. Volt még 10 kiharcolt faultja, 2 eladott labdája, illetve 2 gólpassza: 50 VAL-lal lett a forduló legjobb játékosa, amihez elég volt 35 percet a pályán töltenie.

Odahaza nyert szomszédvári rangadót a Kaposvár a Pécs ellen. Hendlein Roland volt a hazaiak egyik vezére: 14 pontot (5/7 dupla, 0/1 tripla, 4/4 büntető) és 23 VAL-t tett be a közösbe. Egyetlen lepattanó (9) hiányzott neki a dupla-duplához, s jegyzett még 3 kiharcolt faultot, 2 eladott labdát, 1 labdaszerzést és 1 blokkot is a 33 perce alatt.

Már többször megjegyeztük, hogy nagy formában játszik a Sopron centere, Wesley Gordon, aki ezúttal sem maradt ki a legjobb ötösből. A TF elleni siker alkalmával 29 ponttal (13/17 dupla, 3/4 büntető) vezette győzelemre csapatát. A 14 lepattanóval meglett a dupla-dupla, az 1 szerzett labda, az 5 kiharcolt fault, illetve a 3 kiosztott blokk pedig azt jelenteni, hogy 47 VAL-lal zárta a 28 percét.

A forduló magyar csapata:

Wittmann (8) – Kerpel-Fronius B. (1) – Perl (4) – Hendlein (12) – Horti (3)/Karahodzsics (13)

Hazai pályán nem bírt a KTE a Falcóval, de Wittmann Krisztián így is ott van a legjobb ötösben. Ehhez 14 pontra (1/2 dupla, 3/6 tripla, 3/5 büntető) és 20 VAL-ra volt szüksége, amit 30 pályán töltött perc alatt ért el. A neve mellett szerepelt 6 gólpassz, 4 kiharcolt fault, 3 lepattanó és 1 eladott labda is.

Wittmann és Perl is bekerült a forduló csapatába. Fotó: hunbasket.hu

A Szegedet is legyőzte a Jászberény, amely most is a magyar csapatba adott játékost Kerpel-Fronius Balázs személyében. Közelről (1/1) és a büntetővonalról (2/2) nem rontott, triplát is csak egyszer (3/4), így hozott 13 pontot. A 22 VAL 4 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 3 kiharcolt faulttal és 1 gólpasszal jött össze 24 perc alatt.

A KTE-t 19 ponttal (5/6 közeli, 1/1 távoli, 6/8 büntető) keserítette a falcós Perl Zoltán, fél óra játéka alatt ráadásul 32 VAL-t szorgoskodott össze. Kiharcolt 8 faultot, szerzett 5 lepattanót, eladott 1 labdát és 1 blokkot is kiosztott, ezzel lett csapata és az említett meccs legjobbja.

Hendlein Roland teljesítményéről fentebb írtunk.

Két játékos jutott 20 VAL-ig a Kecskemét színeiben a Falco ellen: Wittmann Krisztián mellett Kemal Karahodzsics is ennyit jegyzett. Ő 13 pontot (5/6 dupla, 3/6 büntető) vállalt magára a vesztes találkozón, amit további 8 lepattanóval, 4 kiharcolt faulttal, 3 eladott labdával és 1-1 gólpasszal, illetve blokkal egészített ki a 27 perce során. Karahodzsics osztozik a poszton a Kaposvártól vereséget szenvedő Pécs játékosával, Horti Bálinttal. Utóbbi 13 pontig jutott (6/9 dupla, 0/2 tripla, 1/1 büntető), szedett 7 pattanót, 3-3 gólpassza és kiharcolt faultja volt, illetve eladott 1 labdát a 25 perce alatt, így zárt szintén 20 VAL-lal.

(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)

Kiemelt kép: hunbasket.hu