Ismét eltelt egy forduló az A-csoportban, így újfent jelentkezünk a szigorúan a VAL-értékek alapján összeállított forduló csapataival.

Ezúttal két játékos osztozkodik az MVP-címen, s ismét köszönthetünk egy „újoncot” a legjobb ötben.

A 16. forduló csapata:

Boltics (4) – K. Taylor (7) – Dimics (2) – Henton (1) – Agafonov (4)

Az elmúlt héthez hasonlóan ezúttal is a szegedi Marko Boltics lett a forduló MVP-je, igaz most osztoznia kell a címen. Az ASE elleni hosszabbításos győzelem alkalmával 34 VAL-t hozott össze. Dobott 18 pontot (6/10 dupla, 1/2 tripla, 3/7 büntető), lepattanókból 7-ig jutott, a dupla-dupla pedig az egészen elképesztő 17 gólpasszal lett meg. Kiharcolt 6 faultot, ugyanennyi labdát adott el, és 1 szerzettet is felírtak a neve mellé 44 perc alatt.

Megszorongatta a Körmendet, de nem tudott nyerni idegenben a Pécs. Ez nem Kameron Tayloron múlt, aki 20 ponttal – holtversenyben – a csapat legeredményesebb játékosa lett. Ő is dupla-duplát jegyzett a 10 lepattanójának köszönhetően, ehhez jött még 9 kiharcolt fault, 3 gólpassz, 1 labdaszerzés, negatív oldalra pedig 6 eladott labda és 6 kihagyott dobás (5/9 kettes, 1/2 hármas, 7/8 büntető) – összesen 31 VAL.

A kecskeméti Milos Dimiccsel folytatódik a sor, aki az Alba elleni győzelem alkalmával 29 VAL-t tett be a közösbe. Ő volt a KTE legeredményesebbje 19 ponttal (5/5 dupla, 3/4 tripla), ehhez hozott még 6 lepattanót, 1 kiharcolt faultot, 4 gólpasszt a 24 perc játékidő alatt.

Az ASE és a Szeged is ad játékost a forduló csapatába. Fotó: hunbasket.hu

LaDontae Henton jött, látott, de első paksi meccsén nem győzött – viszont a forduló ötösébe rögtön beverekedte magát. Ehhez 25 pontra volt szüksége, illetve 31 VAL-ra a 40 perce alatt. Kintről sokkal jobban ment neki a dobás (2/6 dupla, 6/9 tripla, 3/4 büntető), illetve szerzett még 6 lepattanót, 3 labdát, kiharcolt 4 faultot, adott 2 gólpasszt és 1 blokkot – rontott a mutatóin a 2 eladott labdája.

Nyert a ZTE a TF ellen, köszönhetően például Andrij Agafonov remek palánk alatti játékának: 19 ponttal (6/6 dupla, 7/8 büntető) és 34 VAL-lal került a top5-be – ő lett a másik MVP. Szerzett 7 lepattanót is, kiharcolt 6 faultot, adott 2 blokkot a 33 perce alatt a 2-2 eladott- és szerzett labdája mellett.

A 16. forduló magyar csapata:

Govens (2) – Vojvoda (12) – Ferencz (4) – Juhos (2) – Horti (2)

Némi meglepetésre kikapott a Falco a Kaposvár vendégeként – nem a magyar válogatott Darrin Govensen múlt a szombathelyiek szereplése, aki 20 pontot (4/4 kettes, 3/5 hármas, 3/3 büntető), 1 lepattanót, 1 szerzett labdát, 9 kiharcolt faultot, 1 gólpasszt tett be a közösbe. Az 1 eladott labdával ez 29 VAL-t ért a 34 perce alatt. Vele (és Kemal Karahodzsiccsal) azért teszünk kivételt a többi honosított kosarassal szemben, mert ők pályára is léptek a nemzeti csapatban.

Vojvoda Dávid ezúttal sem maradhat ki a magyar ötösből: a Szolnoki Olaj kiválósága 16 pontot termelt a Sopron legyőzése alkalmával. Mezőnykísérletei ezúttal nem érték el az 50 %-ot (4/8 dupla, 1/5 tripla, 5/6 büntető), de a 6-6 kiharcolt faulttal és gólpasszal, 4 lepattanóval, 2 szerzett labdával és 1 blokkal összehozott 26 VAL-t a 29 játékperce során.

Vojvoda kihagyhatatlan a magyar ötösből. Fotó: hunbasket.hu

Ahogy fentebb jeleztük, az Egis Körmend a Pécset győzte le – a sikerhez kellett Ferencz Csaba 15 pontja is. Távolról ment neki nagyon jól: 1/1 dupla és 4/5 tripla lett a mutatója az 1/2 büntető mellett. Ehhez jött még 5 lepattanó, 1-1 szerzett- és eladott labda, 4 kiharcolt fault és 1 blokk – összesen 23 VAL.

A Szedeák paksi bravúrjához kellett Juhos Levente 29 VAL-ja is, amit 21 ponttal (9/13 kettes, 1/5 hármas, 0/2 büntető) alapozott meg. A 10 lepattanó dupla-duplát ért, illetve pozitív oldalra került még 2 labdaszerzés, 3 kiharcolt fault, 3 gólpassz, valamint 1 blokk – a negatív oldalon a rontott dobásokon túl 1 eladott labdája is volt.

A magyar csapat centere a pécsi Horti Bálint lett: 13 ponttal jelentkezett (4/5 dupla, 2/2 büntető) nem csak a gyűrű alól (1/3 tripla). Volt 8 megnyert lepattanócsatája is, 3 faultot harcolt ki, 2 labdát adott el, 1-et szerzett, illetve 1 gólpasszt is kiosztott, ami így 21 VAL-t jelentett a 26 játékperc alatt.

Kiemelt kép: Karnok Csaba/hunbasket.hu