B-csoport
B-csoport: Fordulatos meccsen egyenlített a Jászberény
Az NKA már 2-0-ra vezet a Cegléd ellen, két hazai győzelem született az alsóházban.
:
:
Négy mérkőzést játszottak szombaton a Piros-csoportban.
NB I. B, Piros-csoport, negyeddöntő, második mérkőzések
Ceglédi KE – NKA Pécs 63-96 (16-36, 14-22, 17-22, 16-16)
CKE: Tóth B. 4 (+10 gólpassz), Velkey 17/6, Fodor 5, Csaba 10/6, Karavdic 12/3. Cs: Berkics 6, Tóth Z. 3/3, Kalassai 2, Csákvári 4, Kis -.
NKA: Kerpel-Fronius 8/3, Kovács 2, Kollár 7, Meleg 20/3, Djordjevics 20/6. Cs: Benke 13/3, Herger 6, Lados 6/6, Scherer 7, Rátvay 3, Meszlényi 4, Kazy -.
A párharc állása: 2-0 az NKA javára.
Idegenben sem adott esélyt ellenfelének, egy lépésre az elődöntőtől az NKA Pécs. Már a 9-0-s kezdéssel megalapozták sikerüket a vendégek, ezúttal negyedet sem nyert a CKE – hatalmas meglepetés lenne, ha kedd este nem dőlne el a párharc. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken.
Jászberényi KSE – MAFC 94-84 (27-20, 17-18, 23-31, 27-15)
JKSE: Kucsora 17/3, Mester 2, Meleg 4, Homoki 14, Ivosev 20. Cs: Rosics 18/12, Czirbus 10, Olasz 6, Kovács 3/3, Csík -.
MAFC: Tóth 13/9, Buzás 9/6, Misek 4, Bordács 14, Biber 7. Cs: Polgárdy 12/6, Lewis 11/3, Pintér 9/3, Komma 5.
A párharc állása: 1-1.
Szinte végig vezetett, mégis nagy hajrájának köszönhetően tudott nyerni otthon a JKSE. Az első félidőben halványabban játszó műegyetemisták a harmadik negyedben fordítani tudtak, de a berényiek nem zuhantak össze, sőt, ők bírták jobban a végjátékot – jövő kedden döntetlenről folytatódik a párharc. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken.
NB I. B, Piros-csoport, alsóházi rájátszás, 1. forduló, első mérkőzések
Phoenix-MT Fót – Veszprém KK 82-71 (22-14, 22-21, 21-20, 17-16)
MT: Bus 3, Katona 18/9, Kinney 16, Bálint 8/3, Varga D. 10. Cs: Csapai 17, Füzi 5, Varga B. 5, Nagy -, Kékesi -.
Veszprém: Szabó 10/3, Madár 2, Vértes 14/6, Ratiani 13, Orgona 18/3. Cs: Birkás 7/3, Udemezue 7/3.
A párharc állása: 1-0 a Fót javára.
Végig kézben tartotta a mérkőzést a Fót, a veszprémiek erejéből a találkozó szorossá tételére futotta. A Megyeri Tigrisek a végső dudaszóig megőrizték első percekben megszerzett előnyüket, de a bakonyiak nem adták magukat könnyen, óriási csata várható a párharc szerdai, veszprémi mérkőzésén.
Óbudai Kaszások – Nagykőrösi Sólymok KE 79-60 (12-17, 25-21, 26-12, 16-10)
Óbuda: Boros 16/9, Tichov 21/15, Rosemond 3/3, Ormai -, Armaghani 10/6. Cs: Czura 7/3, Farkas 7/3, Varsányi 5/3, Bartos 10/3, Bodnár -, Láncos -, Lőrincze -.
Nagykőrös: Lakosa 16/6, Fehér 10/3, Filep -, Kovács S. 7, Horváth 13. Cs: Kocsis 5, Kovács B. 6/3, Váits 3, Molnár B. -, Tóth -.
A párharc állása: 1-0 az Óbuda javára.
Fordulatot hozott a fordulás, a Kaszások szereztek vezetést a párharc nyitómeccsén. Az első játékrészben jobbára a Sólymok jártak előrébb, ám a térfélcserét követően már egyértelműen a remek kinti dobóformát mutató Kaszások akarata érvényesült. A nagykőrösiek számára talán a vereségnél is fájóbb egyik legjobbjuk, Kovács Soma elvesztése; a megsérülő magasember várhatóan már nem léphet pályára a szezonban, ráadásul Timkó játéka is kérdéses a szerdai visszavágó előtt.
Fotó: hunbasket.hu


Szólj hozzá!