A Hepp Kupában a MAFC búcsúztatta a Jászberényt.

•

:

:

Folytatódtak a küzdelmek a másodosztály felső- és alsóházában az elmúlt héten is.

A Piros-csoport rangadóval indította a hetet: hétfőn a Honvéd–TF derbi zárta a hetedik fordulót, magabiztos Honvéd-sikerrel. A nyolcadik fordulóban a Veszprém a MAFC-nak, az Óbuda a Bajának dobott 108 pontot, ami győzelmet is ért az érintetteknek. A Nagykőrös sem adott esélyt a Salgótarjánnak; egylabdás meccsen, dudaszó pillanatában esett triplával tudta megverni az NKA-t a Honvéd; míg a BKG-nak Pápán sikerült nyernie egy hosszabbításos találkozón. Ez a hét nem sikerült jól a TF-nek: a hétfői vereség után Jászberényben is jelentős különbséggel maradt alul.

A forduló hétfőn lesz teljes: a PVSK-CARGATE vendége a Vasas lesz.

A Zöld-csoportban a teljes nyolcadik fordulót lejátszották. Nem adott esélyt a hibátlan listavezető Cegléd a KTE U23-nak, legyőzte a Tiszaújváros a Vásárhelyt, az ELITE vendégeként nyert a DEAC, otthon tartotta a két bajnoki pontot a SMAFC a Pénzügyőr ellen, míg – nem kis meglepetésre – a Dunaharaszti Újpesten tudott nyerni. Vasárnap a Békés a Győrt, a Bonyhád a MEAFC-ot verte meg.

A Hepp Kupa legjobb 16 csapata közé jutott az Újpest II.-t legyőző BKG, a Dombóvár vendégeként is magabiztos teljesítménnyel előrukkoló PVSK-CARGATE, a KTE U23-asait búcsúztató Rátgéber Akadémia és a Jászberényt idegenben legyőző MAFC. Szintén ott lesz a nyolcaddöntőben az ELITE-et kiejtő Budafok, az Újpest vendégeként is győzelmet jegyző Vasas és a TF is, amely a Közgáz ellen hozta kötelezőnek is mondható győzelmét.

NB I/B

Piros-csoport

7. forduló

Minden negyedet megnyert a Honvéd a TF ellen

A TF-Budapest.hu beszámolója:

Nem várt fordulattal szembesültünk a kezdésnél: Baksa Szabolcs vezette a Honvédot az első és a második helyezett csatáján. Amit mi kezdtünk jobban. Nagy Szabolcs, Tichov és Csík is betalált, 8-2-nél időt is kért a Honvéd. Baksa Szabolcs felrázta az övéit, de teljesen csak a 7. perc végén tüntették el a különbséget a hazaiak: Takács triplájával 13-12-nél vették át a vezetést. Szántó egyszer még fordított, a negyed vége azonban a Honvédé lett. 20-14-re vezetett 10 perc játék után.

A nevelőegyesülete ellen játszó Tichov hármasával indult a második etap. A 12. percben Bartos ellen sportszerűtlen hibát ítéltek a játékvezetők, vezetőedzőnk pedig egy korábban a másik oldalon elmaradt hasonló ítéletet reklamált „a falig”, vagyis technikaiig. Beák Gábor aztán néhány pillanat múlva megkapta a második regulát is, így Nagy Bálint vette át a csapat irányítását. Sajnos ő sem tudta megakadályozni a Honvéd sorozatát. 10 megválaszolatlan pont után 30-17-re vezettek a hazaiak, akik ebben a tíz percben számolatlanul szórták a pontokat. 15 perc után már 20 pontra, 39-19-re hízott a különbség. 52-36-ra vezettek a hazaiak a nagyszünetben.

Nagy különbséggel verte a Honvéd a TF-et. Fotó: hunbasket.hu

A játék képe a második félidőben sem változott. A Honvéd továbbra is remek támadójátékot mutatott be és tartotta húsz körüli előnyét. A negyedik játékrészt Tichov és Csík találataival kezdtük, amivel 81-65-re jöttünk fel. Takács triplával hűtötte le a reményeinket. Hasonló történt a 34. percben is, amikor 84-69-nél Markovics vágta a gyűrűbe a labdát a triplavonal mögül. A végén a 100 kapott pontot sem tudtuk megúszni – csak az utolsó percben 7 pontot kaptunk. 107-84 lett a vége – a Honvéd immár pontelőnnyel vezeti a Piros-csoportot, mi pedig Jászberényben javíthatunk – az sem lesz egyszerűbb.

Baksa Szabolcs, a Honvéd edzője: Kőkemény héten vagyunk túl, nem volt igazán ideális a felkészülésünk, viszont azt beszéltük meg a srácokkal az öltözőben, hogy összezárunk és a megkezdett úton megyünk tovább. Azt gondolom, hogy a mai napon nem védekeztünk igazán jól, hiszen hazai pályán a nyolcvannégy kapott pontot sokallom, viszont támadásban ma teljesítettünk ebben a szezonban a legjobban. Nagy szíve volt a játékosaimnak, illetve kritikus pillanatokban higgadtak maradtak. Jól kosárlabdáztunk ma, köszönöm a srácoknak, hogy így támogattak az első mérkőzésemen, megyünk tovább!

Nagy Bálint, a TF edzője: Sajnos a második negyedben nagyon szétestünk a kiállítást követően, ott összeszedtünk egy nagyobb hátrányt, amivel nem tudtunk mit kezdeni. A második félidőben próbáltunk feljebb kapaszkodni, azonban a Honvéd nagyon magabiztos volt. Mindenre volt válaszuk, akkor dobtak triplákat, amikor nekünk nagyon fájt. Sajnáljuk, nem ezért jöttünk, de folytatjuk tovább a munkát. Gratulálok a Honvédnak!

Budapesti Honvéd SE – TF-BP 107-84 (20-14, 32-22, 29-24, 26-24)

Honvéd: Mijovic 27/12, Markovics 26/12 (+12 lepattanó), Tanoh 18, Völgyi 13, Takács D. 11/6, Kovács G. S. 5/3, Kopácsi 5/3, Cohill 2, Stefán D. L. -.

TF: Tichov 37/12, Csík Ri. 19/9, Szántó D. 8, Nagy Sz. Sz. 8, Bartos 6, Magda D. Cs. 5/3, Oroszi 1, Bálint B. D. -, Gémes -, Korompai -, Béres B. -, Tóth K. -.

8. forduló

Fordított a Veszprém a MAFC ellen

A VeszprémKosár.hu beszámolója:

A találkozó pontatlan támadásokkal indult, majd a MAFC talált előbb magára, és Lakits vezetésével elhúzott, miközben a hazaiaktól csupán Madár talált be. Tóth kosarával zárkózott volna a Veszprém, de gyors öt pont érkezett ismét a fővárosiaktól. Ekkor időt kért Blaho mester (5. perc: 5-14). Horváth egy szép középtávolival, majd egy triplával jelezte, hogy volt értelme a rövid megbeszélésnek, míg újabb hármasa már minimalizálta a különbséget, miközben a védelem is jól zárt hátul Tóth vezetésével. A következő percekben mindkét részről érkeztek kosarak, és a negyed utolsó percében két pont volt a bakonyiak hátránya. Ezt annulálta Tóth két büntetője, amelyet követően már nem született kosár (10. perc: 21-21).

A második tíz perc eleje is a vendégeknek sikerült jobban, Polgárdy, Bordács és Kovács kosaraival hét pontra is elhúztak, és hiába próbált közeledni a Veszprém Dukic vezetésével, a különbséget tudta tartani a MAFC, így a negyed közepén időt kellett kérnie Martin Blahónak (16. perc: 31-39). A következő támadások során sem találta a ritmust a hazai gárda, míg Biber tíz pontra tornázta a különbséget. Ebben a periódusban Dukic volt az, aki támadásban elő tudott lépni veszprémi oldalon, ám a budapestiek is rendre kosárral zárták az akcióikat. A félidő utolsó perceire azonban feljavult a Veszprém védekezése, és Horváth négy, valamint Madár két pontjával öt egységnyire apadt a távolság. Horváth negyedik személyi hibája érzékenyen érintette a bakonyiakat, ahogyan a nagyszünetre kialakuló kilencpontos hátrány is, amelyet több véleményes játékvezetői ítélet övezett. Reklamálásért két technikait is kapott a veszprémi kispad (20. perc: 45-53).

Újabb győzelmet jegyzett a Veszprém. Fotó: hunbasket.hu

A második félidő ott folyatódott, ahol az első abbamaradt, nagy küzdelemmel. A Veszprém folyamatosan próbálta lopni a távolságot, miközben a MAFC igyekezett ezt megakadályozni. A félidő közepén Madár ragadta magához a kezdeményezést, és négy pontra felzárkóztatta a hazaiakat (25. perc: 60-64). A következő percekben hullámzott a Veszprém teljesítménye, ám a védekezés kezdett feljavulni, ami könnyű kosarakat is eredményezett, na meg minimális hátrányt (28. perc: 69-70). Kovács és Madár párbeszéde következett pontok formájában, aminek a vége döntetlen állás lett a negyed végére (30. perc: 76-76).

Az utolsó etap fantasztikus szurkolással és egy Glatz-triplával indult. Tóth hiába szerzett egy duplát, Madár kettő plusz egyes játéka tovább növelte a veszprémi előnyt. A következő percben, habár kosarat nem sikerült szerezni, a védekezés jól működött, így tartotta a különbséget a Veszprém (33. perc: 84-80). Szabó parádés gólpasszt adott Tóthnak, Misek pedig csak egy büntetőt értékesített. Dancsecs pontos volt távolról, Szabó pedig középtávolról, ezzel már tíz ponttal vezetett a hazai alakulat (35. perc: 91-81). A MAFC gyors öt pontjával próbált zárkózni, ám Dancsecs és Szabó büntetői ezt megakadályozták. A távolság továbbra sem csökkent érdemben, így az utolsó két percre kilencpontos veszprémi előnynél fordultak a felek (39. perc: 98-89). Az utolsó percekben Madár és Szabó vezetésével nem csak tartotta, de növelte is előnyét a Veszprém, így megérdemelt győzelmet aratott (40. perc: 108-95).

Martin Blaho, a Veszprém edzője: Egy újabb kemény mérkőzést játszottunk, ráadásul nem volt könnyű a helyzetünk a félidőben. Nagyon büszke vagyok, hogy olyan játékosok edzője lehetek, akiknek van tartása. Mindegyikük igazi tartásról és győztes mentalitásról tett tanúbizonyságot. Szóba sem került a vereség. Megfordították a meccset, és aztán a megfelelő módon hozták le a találkozót. Örülök a győzelemnek és büszke vagyok a játékosaimra.

Garai Péter, a MAFC edzője: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez!

Veszprémi Kosárlabda Kft. – MAFC 108-95 (21-21, 24-32, 31-23, 32-19)

Veszprém: Madár A. 36/9, Tóth N. 17 (+14 lepattanó), Horváth Á. 14/9, Dancsecs 13/9, Szabó P. 13/3, Dukic 9/3, Glatz 6/6, Gaál B. -.

MAFC: Lakits 25/12, Misek 16, Polgárdy 14/6, Kovács Á. 12, Bordács 10, Tóth P. 9/3, Biber 4, Csapai 3, Pfandler 2, Komma -.

Támadásban elég jó volt az Óbuda

Armaghani Saeed, az Óbuda edzője: Annak ellenére, hogy ezen a héten is nagyon sok problémával küzdött a csapat, sérülésekkel, betegségekkel, úgy gondolom, hogy támadásban elég jól játszottunk, a védekezésünk hagyott javítanivalót maga után, azon kell dolgozni, és akkor jók leszünk.

Hosszú István, a Baja edzője: Foghíjasan érkeztünk sajnos, két kulcsjátékosunk is hiányzott, és persze ez semmit nem von le a Kaszások érdeméből, főleg az első félidőben szenzációsan dobtak kintről, amire ugye mi nem igazán számítottunk, és sajnos a második félidőben nem tudtunk közelebb jönni hozzájuk, sőt még azt mondom, hogy a második félidőben a palánk alatt is sokkal erősebbek voltak, és jobban játszottak, mint mi. Gratulálok nekik! Remélem, hogy hamarosan felépülünk és akkor már nyerünk majd mérkőzéseket is!

Óbudai Kaszások KA – Bajai Bácska FKE 108-90 (30-23, 24-25, 29-22, 25-20)

Óbuda: Czura 30/24, Ruják B. M. 17/3, Vas-Teplán 12/12, Boinitzer 11, Horváth M. 11, Czirbus 10/6, Bencsik 10/3, Vígh 4, Kalassai 3/3, Dócs -, Hegedüs -, Konta -.

Baja: Nagy D. 28/9 (+11 lepattanó), Goldring J. B. 27/12, Végh B. 16/6, Délity 8/3, Szatmári 5/3, Szabó B. B. 4, Obermann 2, Szűcs M. -.

A Nagykőrös is kihasználta a Salgótarján gyengébb formáját

Lakosa Zsolt, a Nagykőrös edzője: Remélem, hogy ez a győzelem egy jó sorozatnak a kezdete volt! Hármat játszunk idehaza, és bízom benne, hogy a következő meccsen már Kovács Sanyi tudja irányítani a csapatot. Dragasevic játékával azért ez már egy más Salgótarján volt, mint az előző meccseken. Volt tartásuk, fel is jöttek, de a végére kézbe tudtuk venni a meccset, újra sikerült növelni az előnyt és magabiztosan nyertünk. Gratulálok mind a két csapatnak!

Király Márió, a Salgótarján edzője: Első körben gratulálok a hazai csapatnak, nagyon rutinos, kellemetlen ellenfél volt. Másrészről pedig sajnálom, hogy a héten elvégzett munka gyümölcsét nem tudtuk learatni. Nehéz időszakon vagyunk túl, hiszem, hogy jóval több van ebben a csapatban, de egyelőre téthelyzetben ezt nem tudjuk megmutatni. Dolgozunk tovább.

Nagykőrösi Sólymok KE – Salgótarjáni KSE 92-73 (25-11, 23-22, 21-27, 23-13)

Nagykőrös: Molnár M. 20/12, Fehér P. J. 17/3, Timkó 13, Lakosa Á. 11/3, Molnár B. 11, Mácsai 10 (+12 lepattanó), Mester M. 8, Tóth M. 2, Jókai -, Kocsis -.

Salgótarján: Dragasevic 18/12, Molnár M. 18/6, Molnár D. 14/6, Takács A. 13/6, Karanfilovski 6, Kuttor 4, Hargitai -, Donakovszki -, Gulyás B. -.

Az utolsó pillanatban dőlt el az NKA–Honvéd

Kopácsi győzelmet érő triplája 1:07:30-tól:

Ivica Mavrenszki, az NKA edzője: Gratulálok a Honvédnak a győzelemhez! Mi is megérdemeltük volna, hogy nyerjünk, de egy szerencsés, utolsó másodperces dobásnak köszönhetően a vendégek örülhettek. Sajnos rosszul kezdtük a mérkőzést, hátrányba kerültünk, sok labdát adtunk el. Ennek ellenére a nagyszünetben már mi vezettünk négy ponttal, ám a harmadik negyedben háromszor is kettő plusz egyet dobhattak a vendégek, elkerülhető kosarakat kaptunk, és jelentős hátrányba kerültünk. Ez pedig a végén sokba került.

Baksa Szabolcs, a Honvéd edzője: Nagyon jó meccs volt! Készültem rá, hogy ilyen lesz, mert itt mindig szoros, egylabdás mérkőzéseket játszottam. Elképesztő ez az Akadémia, mind az infrastruktúrát, mind a szervezettséget, mind a szakmai színvonalat illetően. Gratulálok a hazaiaknak, de természetesen gratulálok a saját csapatomnak is! Nem játszottunk jól, az alaptaktikánk most több gondot okozott, mint amennyi előnyt jelentett, de tudtunk váltani, ráadásul volt szívünk! Kopácsi előtt pedig le a kalappal, megnyerte nekünk a meccset!

NKA Pécs – Budapesti Honvéd SE 76-79 (15-24, 23-10, 16-28, 22-17)

NKA: Djordjevics 21 (+12 lepattanó), Kocsis Z. 16/9, Lados 13/3, Bíró L. 10/3, Váits 9/3, Rátvay B. 4, Kármán 2, Benke K. 1, Kazy -, Meszlényi -.

Honvéd: Mijovic 24/3, Tanoh 18/3, Markovics 12 (+13 lepattanó), Völgyi 9, Kovács G. S. 7, Takács D. 4, Kopácsi 3/3, Stefán D. L. 2, Cohill -.

A hosszabbítást jobban bírták a Pápánál Nagy Botondék

A PrímaBasket.hu beszámolója:

Murai kosarával kezdődött a mérkőzés. Nálunk Nagy Botond szerzett hármast. Koma felelt kettessel, Nagy Botond is közelről villant. A pápaiaknál Sonyák szerzett négy pontot, Koma újabb kettest. Nálunk ekkor Nagy Botond tartotta a csapatot partiban (15-11). Allen kettest dobott, s Nagy Benedek triplájával átvettük a vezetést (15-16), majd Reizer még rátett. Németh révén érkezett a válasz, de Nagy Botond is dobott egy középtávolit. Halász szállt be remekül a padról, de végül egy Németh-kettessel és hárompontos vezetéssel zárult a negyed (19-22).

Horváth vágott hármast, Murai kettest, Horváth újabb távolit. Nagy Benedek passzát Allen váltotta két pontra. Nagy Botond gyors öt pontjával ismét vezettünk (26-29), de hamar jött a válasz Horváthtól (29-29). Koma, Murai és Németh vezetésével megléptek a hazaiak (38-29). Reizer törte meg a gólcsendünket. Németh büntetőzött, Nagy Botond középtávolit dobott (40-33). Varga volt eredményes közelről, Nagy Botond büntetőből. Halász lépett elő vezérré és szerzett négy pontot, de volt hazai felelet. A negyed utolsó kosarát Lakatos dobta. A félidőben nyolccal mentek a hazaiak (49-41).

A fordulást követően Nagy Botond dobott kosarat átmenetből, Sonyák pedig hármast. Allen négy pontjára előbb Koma egy büntetővel, majd Sonyák egy triplával reagált (56-47). Lakatos és Buzás dobtak egy-egy kosarat közelről, majd a hazai Varga is. Lakatos és Buzás kapták el a fonalat. Előbbi két büntetőjével, utóbbi két sikeres közelijével egy pontra zárkóztunk (58-57). Buzás ismét villant, s büntetővel egalizált (58-58), de Sonyák kettest dobott. Horváth hármasára az utolsó pillanatban Nagy Benedek is bevert egy távolit. A harmadik negyed végén kettővel vezetett a Pápa (63-61).

Koma közelről, Buzás középtávolról szerzett pontot. Murai közelről, Nagy Botond a hárompontos mögül, majd Murai megint közelről gyűjtött pontot a csapatának (69-66). Koma szerzett négy pontot, nálunk az ismét remekül beszálló Halász kettest dobott. Nagy Botond váltotta pontra a technikai hiba után járó büntetőket. Allen kettest dobott. Murai szintén közelit. Nagy Botond büntetőből volt sikeres, s kettőre zárkóztunk (76-74). Sonyák közelijére Allen felelt. Murai büntetőket szerzett, Nagy Botond a trapézon belülről villant, majd két büntetővel egalizált (80-80). Sonyák kettesére Nagy Botond is kettessel felelt (82-82). Az utolsó dobás Hódi kezében volt, de kicsorgott. A lepattanó harcból végül Murai szerezte meg a labdát, de már nem tudta időben eldobni. Hosszabbítás következett.

A ráadás előtt a hazai oldalon „technikai hegyek” voltak, így Nagy Botond büntetőzhetett, aki nem remegett meg (82-85). Murai is a helyére tett egyet a vonalról (83-85). Hódi kettessel kiegyenlített, de Halász büntetőhöz jutott. Mindkettőt el is süllyesztette a gyűrűben (85-87). Sonyák szerzett egy hármast, de Nagy Botond is büntetőzhetett, s ismét bedobta (88-89). Allen szerzett labdát, amit Nagy Botond váltott két pontra a lerohanásból (88-91). Halász támadó-lepattanót követően dobott „pöciből” kosarat, melyre Koma felelt a túloldalon (90-93). Halász ellen voltak szabálytalanok, így a vonalról dobhatott. Sikerrel meg is tette (90-95). Az utolsó percben a hazai hármasok kimaradtak, s Allen dobott még egy kosarat, ezzel beállítva a végeredményt (90-97).

Kálmán László, a Pápa edzője: Gratulálok a csapatomnak, mert egy megnyert meccset vettek el tőlünk. Azt gondolom, hogy a végén is érvényes volt a kosarunk. A faultarány botrányos volt. A csapatunk nem ezt érdemelte. Gratulálok a BKG-nak! Nagyon keményen megküzdöttünk és nagyon okosan felépítettük a támadásainkat, védekezéseinket. Rajtunk kívülálló okok miatt nem tudtuk megnyerni a mérkőzést, úgyis, hogy az utolsó dobás érvényes volt, de ezt is elvették tőlünk. Sajnálom, én gratulálok a csapatomnak, mert tényleg szívüket, lelküket kitették a pályára, okosan játszottak.

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, főleg az első félidei mínuszos eredmény után. Nem gondoltam, hogy hosszabbításig fog fajulni a dolog. Minden tisztelet megilleti mind a két csapatot. Azt hiszem, hogy most jelen pillanatban gratulálok a Pápának, akik nagyon tisztességesen helytálltak minden külön nehézség ellenére.

Conoil Pápa KC – BKG Príma Akadémia 90-97 – h.u. (19-22, 30-19, 14-20, 19-21, 8-15)

Pápa: Sonyák 21/9, Koma 18, Murai 14, Németh A. 14/3, Horváth A. 12/12, Varga B. P. 9, Hódi 2, Lintner -, Erdei M. -.

BKG: Nagy Bo. Á. 44/15, N. S. Allen 14 (+11 lepattanó), Halász 14, Buzás 9, Nagy Be. Á. 6/6, Lakatos P. 6, Reizer 4, Zsihla -, Szeleczki -.

A Jászberény is nagy verést mért a TF-re

Földi Sándor, a JKSE edzője: Elégedett vagyok a csapat mai játékával, bár még mindig sok pontot kaptunk. A keddi kupamérkőzéshez képest azért ma már sokkal jobban védekeztünk. Nehéz a TF-BP ellen védekezni, mert nem igazán lehet kiismerni a játékukat. Velkey Jánost külön is szeretném megdicsérni, mert nem csak támadásban volt nagyon eredményes, de védekezésben is jól játszott. Jó előjel ez a mai siker a Honvéd elleni, idegenbeli rangadó előtt. Az igazi rangadó lesz, s szeretnénk ott is jól szerepelni. A szurkolóknak pedig köszönöm, hogy a keddi csalódás után ma ilyen sokan itt voltak és buzdították a csapatot.

Beák Gábor, a TF edzője: Gratulálok a Jászberénynek! Tudtuk, hogy jó csapatuk van, s ezt ma a saját bőrünkön is érezhettük. Amikor azt láttam, hogy csak futunk az eredmény után, s nincs esélyünk fordítani, már a következő mérkőzésre gondolva forgattam a csapatot. A Jászberény nem okozott számomra meglepetést. Sajnos a saját csapatom nem tudta igazán megvalósítani, amit szerettünk volna. Nem történt tragédia, megyünk tovább.

Jászberényi KSE – TF-BP 111-81 (32-19, 23-24, 33-24, 23-14)

JKSE: Velkey 22/12, Olasz Á. 18, Meleg K. R. 16/6, Lewis 14, Rakic 13/3, Rosic 13/9, Homoki 10, Nagy S. 5/3, Fekete D. -.

TF: Tichov 33/6, Bartos 14, Nagy Sz. Sz. 12/6, Csík Ri. 5, Szántó D. 4, Gémes 4, Magda D. Cs. 3/3, Bálint B. D. 2, Tóth K. 2, Oroszi 2, Béres B. -, Korompai -.