A TF sem bírt a megtáltosodó Vasassal

Majdnem harminc pontot mért a BKG a MAFC-ra.

:

:

Hétközi fordulóval, a harmadik kör mérkőzéseivel folytatódott kedd és csütörtök között a másodosztály.

A Piros-csoportban újabb Nyíregyháza-győzelem született, ezúttal az MTK ellen. A MEAFC le tudta győzni a Nagykőröst, és a Bajának is sikerült elkapnia a Veszprémet egy végig kiélezett csatában. A Vasas a TF ellen is magabiztos különbségű sikert könyvelhetett el, így a Nyíregyházához hasonlóan három sikerrel indította a szezont. Csütörtök este a BKG és a MAFC feszült egymásnak, és bár a vendég újbudaiak megnyerték az első negyedet, végül jelentős különbséggel húzta be a meccset a BKG.

A Zöld-csoportban a Győr egylabdás meccsen verte az Egert. A Vásárhely ezúttal a Pénzügyőr ellen jegyzett 12 pontszerzőt, győzelmet is ért ez a teljesítmény. Eggyel jutott száz fölé a Cegléd a Tiszaújváros vendégeként, és a Békés is idegenben nyert, a SMAFC otthonában.

NB I/B

Piros-csoport

3. forduló

Az MTK-védekezés már rendben, de ez még nem volt elég a Nyíregyháza ellen

Horváth Balázs, a MTK edzője: Minden tiszteletet szeretnék megadni az összes ellenfelünknek, de már elegem van abból, hogy minden mérkőzés után gratulálnom kell nekik! Ennek ellenére ezt most is megteszem. Gratulálok a Nyíregyházának, végig kontrollálták a találkozót és hiába tartottuk a liga legjobb csapatát hatvanhét ponton, nem tudtunk ellenük nyerni. Az előző szezonban majdnem minden csapat ellen tudtunk nyolcvan-kilencven pont körül dobni, viszont mindenkitől kilencven felett kaptunk. Végre eljutottunk arra a szintre, hogy hetven pont körül tartjuk az ellenfeleinket, de most az a probléma, hogy nem tudunk többet dobni… Ha végre mindkét oldalon sikerül jól teljesíteni, meg fognak érkezni a győzelmek. A következő tíz napban van időnk készülni, olyan mérkőzések következnek, amiket meg kell tudnunk nyerni.

Siska János, a Nyíregyháza edzője: Gratulálok a csapatomnak, mert egy jól játszó MTK-t sikerült legyőznünk. Nagyon megnehezítették a dolgunkat. Úgy látom, a védekezésünk rendben lesz, viszont a támadások még mindig akadoznak. Sokat kell még ezen dolgoznunk. Jó volt látni Bus Ivánt újra a pályán. Sok sikert kívánok az MTK csapatának a szezonra!

MTK-Elite Basket – HÜBNER-Nyíregyháza BS 60-67 (10-16, 12-17, 21-16, 17-18)

MTK: Jakab P. 21/9, Hegedűs A. 13/3, Takács A. 7/3, Nagy Sz. Sz. 5/3, Bagi D. 5/3, Juhász 5, Dobos 4, Spiriev -, Láncos -, Harsányi -, Horváth B. -, Farkas S. D. -.

Nyíregyháza: Ubilla 17/6, Dr. Mohácsi 16/6, Tóth G. 13, Szobi 10/6, Bus I. 7/3, Vaskó 2, Czinger 2.

Legyőzte a Nagykőröst a MEAFC

Szollár Gergő, a MEAFC edzője: Összességében nagyon jó meccset játszottunk, végig kiélezett volt. Az éles szituációkban az előző fordulókhoz képest most mi döntöttünk jobban. A hiányzóink visszatértek, ami meg is látszott a játék stabilitásán, a csapatban sokkal jobb összhang volt. Az ellenfélnél voltak extra egyéni teljesítmények (Fehér, Molnár), de ezt is elbírtuk. Remélem ez a kosárlabda lesz ránk jellemző, megyünk tovább. Gratulálok az ellenfélnek a felkészülésükhöz, sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz!

Lakosa Zsolt, a Nagykőrös edzője: Jó mérkőzést játszottunk a sok fiatallal felálló hazai csapat ellen. Nekünk még három kulcsjátékosunk hiányzik, de azért kiállunk mindig, megyünk előre, remélem legközelebb sikerül nyerni. Gratulálunk a MEAFC-nak és külön öröm volt látni, hogy Gadus Bogdán kadett-játékosként is komoly szerepet kap az NB I-ben.

MEAFC-Miskolc – Nagykőrösi Sólymok KE 87-82 (23-18, 23-22, 14-20, 27-22)

MEAFC: Kozák M. 26, Homoki 17/6, Lippai 13, Kozák B. 8/3, Sándor B. 7/3, Tóth B. 6, Tóth V. 5, Gadus 3/3, Orliczki M. 2, Béres D. -, Kopasz M. -.

Nagykőrös: Molnár M. 28/15, Fehér P. J. 17, Lakosa Á. 17, Mester M. 7/3, Mácsai 6/6, Jenei 5, Jókai 2, Szrapkó -, Kónya -.

Szoros meccsen a Baja is megverte a Veszprémet

A feldobást a hazai csapat hozta el, ami után egyből egy triplával kezdték meg a mérkőzést. Válaszul Dukic egy jó palánkalattival szerzet két pontot. A következő támadást szintén ponttal zárta a Baja, ellenben a Veszprémmel, amit meg is bosszult a vendéglátó egy hármassal. Ezt követően egy újabb Dukic-dupla következett, ám a védekezése továbbra sem keményedett fel a vendég csapatnak. Ezt javította Madár triplája után Orgona, ami után Szabó jól tört be, egy pontra faragva a hátrányukat (4. perc, 10-9). Több lehetősége is lett volna a Veszprémnek elhozni a lepattanót, de nem járt sikerrel. Újabb bajai tripla érkezett, amire Dukic középtávolija volt a válasz. A vendégek védelme továbbra sem volt a helyén, így ellenfelük ismét el tudott húzni, ezúttal tizenegy ponttal (7. perc, 22-11). Ekkor Baksa Szabolcs időt kért, ami után Dukic egy triplával és egy lepattanóval tért vissza a pályára, ám ebből egy támadóhiba miatt nem sikerült pontot szerezni. Ezt egy jó defenzív játékkal, majd Madár betörésével zárkóztak a vendégek. Az időkérés hatékonynak bizonyult, újabb jó leindítást hajtottak végre a veszprémiek. Erre azonban gyorsan érkezett a válasz Jakabtól, aki be is állította a negyed végi eredményt (10. perc, 26-20) – olvasható a VeszprémKosár.hu tudósításában.

A második etap lassabban indult, mint az előző, ami a vendégeknek kedvezett. Két ponttal tudták csökkenteni a hátrányukat, köszönhetően Szabó pontjainak. A túloldalon Jakab dobhatott két büntetőt, amiből egyet sikerült csak pontra váltania. A másik palánknál Madárral szemben szabálytalankodtak, ő mind a kettő büntetődobást értékesítette. Ismét a vendégek támadhattak, köszönhetően Dukic labdaszerzésének, ám ezt Orgona nem tudta ponttal zárni. Nem mondható ez el a bajaiakról, akik egy sikeres palánkalattit jegyezhettek, csak úgy, mint aztán Dukic (17. perc, 35-30). A következő két támadás egy-egy triplát jelentett. A Bajánál Jakab, míg a Veszprémnél Madár volt eredményes. Ismét vendég időkérés következett, ami után sikerrel zárták a támadást, erre Jakab válaszolt egy hármas formájában. Egy gyors kontrával tudta csökkenteni a hátrányát a Veszprém, de a túloldalon ismét egy hárompontos következett, ezúttal Goldringtól. Madár tartotta a negyed végén csapatában a lelket egy jó távolival. A szünetre végül kilencpontos hátránnyal vonulhattak (20. perc, 51-42).

Az utolsó másodpercekig nyitott volt a Baja és a Veszprém meccse. Fotó: hunbasket.hu

A mérkőzés második fele Pongó, majd Orgona hármasával kezdődött. Utóbbi egy lepattanót is jegyezhetett, így a vendégek támadhattak, ami után Szücs triplájával dolgoztak le a hátrányukból. Ezt egy újabb jó védekezés követte, ám pontot nem tudtak szerezni egy rossz passz miatt. Ezt a bajaiak meg is büntették. Gyorsan érkezett a válasz Madártól, majd jó védekezésük után Szabótól. Mindketten a hárompontos vonalon kívülről voltak eredményesek, így a Veszprém hátránya már csak két pont volt (23. perc, 56-54). A Baja időkérése után mind a két csapat kihagyott egy-egy támadást. Orgona Goldringgal szemben elkövetett megmozdulását ítélték szabálytalannak a játékvezetők, aki nem tudta bedobni a neki megítélt büntetőket. Dukic dobott egy hármast, ami egyben a vezetést is jelentette csapata számára. A túloldalon Milos talált be a palánk alatt, majd a Veszprém fiatal játékosa, Sipos dobott sikerrel két büntetőt, így a különbség nem változott. Fehér követett el szabálytalanságot Szabóval szemben, aki a vonalról ekkor a kettőből egyszer talált a gyűrűbe. Mivel a Baja megmozdulását sportszerűtlennek ítélték, így a labda a vendégeké maradt, de ezt nem sikerült pontra váltani. Nem úgy, mint a túloldalon Jakab a maga lehetőségét. Ismét hibáztak az offenzív játékban a veszprémiek, amiből le is indulták őket, ám Sipos lepattanója után Szabó dobott egy triplát. Ugyanezt mondhatta el magáról Jakab is (29. perc, 66-63). A következő vendég támadásnál lejárt a támadóidő, így a Baja vezethetett támadást, akik ezt sikerrel fejezték be. A negyed végéhez közeledve Szabó passzából Futó volt eredményes a palánk alatt, de az utolsó pontokat a Baja szerezte a játékrészben (30. perc, 70-65).

A mérkőzés utolsó negyedét Madár nyitotta egy tripla formájában, amire Milos duplája volt a válasz. Ezt követően Dukic szerzett labdát, majd Madár dobhatott két büntetőt, mindkettőt sikerrel. Újabb labdaszerzést követően az egyenlítésért támadhattak a vendégek, ám a játékvezetők támadóhibát ítéltek Futó ellen, így a labda a Bajáé volt, amely két büntetőből szerzett újabb pontokat. Madár volt pontatlan, kinti próbálkozása után a Baja szerezhetett még két könnyű pontot (33. perc, 76-70). A mérkőzés vége előtt hét perccel Dukic kipontozódott, így nem folytathatta a találkozót, majd Nagy egy triplávat növelte az előnyüket. Futó válaszolt erre egy palánkalattival, majd leindulásból szerzett egy duplát. Hatpontos hátránynál ismét a Veszprém támadhatott, de ezt nem tudta sikerrel zárni. Ellenfele kihasználta a hibát, és egy triplával növelte előnyét. Ismét büntetődobások következhettek, Madár próbálkozhatott, majd szerezhetett két pontot. Jól védekeztek a vendégek, aminek eredményeképpen Szabó büntetői hozták közelebb csapatát az egyenlítéshez. A vendégek nem engedtek továbbra sem a kemény defenzív játékunkból. Ennek köszönhetően ismét övék lehetett a labda. Ezt Orgona használta ki, és a sikeres dupla után még egy büntetőt is dobhatott, sikertelenül. Nem úgy, mint Milos a túloldalon. Ezúttal hibáztak támadásban a vendégek, és ezt a hazai együttes ki is használta. Szabó triplája azonban még életben tartotta az esélyeiket (39. perc, 87-84). Tizenöt másodperccel a mérkőzés vége előtt aztán Pongó szerzett egy újabb duplát, ezzel bebiztosítva a hazai győzelmet és egyben beállítva a találkozó végeredményét is (40. perc, 90-84).

Cservék Csaba, a Baja edzője: Ezen a mérkőzésen a védekezésünk kicsit gyengébb volt, nagyon sok kosarat kaptunk. Támadójátékunk az első félidőben ponterős volt, a második játékrészben már kicsit pontatlanabbul céloztunk. A mérkőzés végére kicsit elfáradtunk, de a rossz döntések mellett tudtuk tartani az eredményt. Extra kosarakat dobtunk, és úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk.

Baksa Szabolcs, a Veszprém edzője: Azt gondolom, hogy nagyon magas színvonalú mérkőzést tudtunk játszani. Ennél rosszabb meccseket soha ne lásson a közönség a Piros-csoportban! Az első félidőben gondjaink voltak a lepattanók megszerzésében, rengeteg támadó-lepattanót engedtünk a Bajának. Jakab Peti az egész mérkőzésen extázisban játszott, nagyjából ő jelentette a különbséget. A második félidőben tudtunk szintet lépni, a védekezésünk intenzitásával. Ezzel sikerült feljönnünk, gyors indításoknak köszönhetően könnyű kosarakat dobni és ezzel megfordítani a mérkőzést. Nagyon szoros végjátékba mentünk bele, ahol sajnos hibákat vétettünk mind védekezésben, mind támadásban. Ez megpecsételte sorsunkat, de a Bajának az egyik legnehezebb a hazai pályája. Ide nem nyerni járnak a csapatok, úgyhogy maximálisan büszke vagyok a teljesítményünkre. Nagyon sok sikert kívánok a Baja csapatának a továbbiakban!

Bajai Bácska FKE – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 90-84 (26-20, 25-22, 19-23, 20-19)

Baja: Jakab P. 33/21, Pongó 19/6, Vukicevic 18, Goldring J. B. 11/9, Goldring G. 6, Nagy D. 3/3, Fehér Á. -, Dr. Ágfalvi -.

Veszprém: Madár A. 26/15, Szabó P. 19/12, Dukic 14/6, Orgona G. 10/6, Futó B. 8, Szűcs P. 5/3, Sipos 2, Birkás -.

Újabb fővárosi rangadót húzott be a Vasas

A mérkőzés előtt örömmel konstatálták a hazaiak, hogy bár Medve Máté betegség, Krasovec Ádám pedig sérülés miatt hiányzott, Moravcsik Áron már játékra alkalmas állapotban mozgott a melegítésnél, bár a szokásoktól eltérően még nem kezdett – írja a Vasas honlapja.

A meccs a Vasastól már megszokott nagy iramban kezdődött, viszont míg a hazaiak elég pontatlanok voltunk, addig a TF Beák Gábor első mérkőzésén nagyon jól kezdett, így 2-11-nél Faragó Péternek időt kellett kérnie. A stratégia természetesen továbbra sem változott, a játékosokat sűrűn cserélve folyamatos nyomás alatt tartották aktuális ellenfelüket a hazaiak, támadásban pedig pillanatok alatt az ellenfelük palánkja alatt voltak, és a negyed második felében már a feladatok pontos betartásával sem volt baj. A vezetést ki más, mint a fent említett Moravcsik Áron kosarával vették át a 9. perben a hazaiak, és a negyed végén az eredményjelzőn már 23-20-as hazai vezetés állt.

Ezt is behúzta a Vasas. Fotó: hunbasket.hu

A második negyedben egy ideig fej-fej mellett haladtak a felek, de aztán a Vasas kezdett elszakadni a TF csapatától, és a 17. percben már elérte a lélektani tízpontos különbséget. Elég volt azonban néhány könnyelműen eladott labda az indítások közben, és rögtön magára húzta a vendégeket a házigazda, és a jól megérdemelt 15 pont körüli különbség helyett „csak” 8 ponttal vezetett a szünetben.

A második félidő rögtön Dormán Balázs hármasával kezdődött, majd tovább növelték a különbséget, és a 25. percben már közte 15 volt. Csakis a hazaiakon és a könnyelműen eladott labdáikon múlt, hogy ne érjék el a húszpontos különbséget. Ami késik, az természetesen nem múlik, a negyedik negyedben meg lett a közte húsz, és bár a végén valamelyest sikerült az eredményen kozmetikáznia a TF-nek, a mérkőzést az első pár percet kivéve végig kontrollálta és magabiztosan győzött a Vasas.

Faragó Péter, a Vasas edzője: A mérkőzésen meglepően jó kinti dobásokkal kezdett a TF, amire nem számítottunk, mert azt gondoltuk, hogy inkább a leválót fogják megjátszani, mint a sarok-hárompontost. Korán előnyt szereztek, de szerencsére nyugodtak maradtunk és visszaszereztük az előnyt a negyed végére. Onnan úgy gondolom, hogy már kontrolláltuk a meccset, így teljesen megérdemelten nyertünk jó védekezéssel és helyenként látványos támadásokkal. Gratulálok a csapatnak, a TF-nek pedig sok sikert!

Beák Gábor, a TF edzője: Nagyon brusztolós mérkőzés volt, úgy gondolom, hogy az első félidőben mind a két csapat mindent megtett azért, hogy ellépjen a másiktól. Sajnos voltak védekezési hibáink és ezeket a Vasas kegyetlenül megtorolta. Külső dobásaik ültek, ez köszönhető talán annak, hogy a védekezésünk egy kicsit felpuhult. Úgy gondolom, hogy emiatt következett a végére ez a nagyobb különbség.

Vasas Akadémia – TF-BP 93-75 (23-20, 23-18, 25-20, 22-17)

Vasas: Kelenföldi 20/9, Farkas A. 14/12, Radics 13/3, Barócsi 10, Dormán 7/3, Sólyom Bo. 7/3, Andrássy 6, Boros 6, Debreceni 4, Moravcsik 4, Kódor 2, Steier B. -.

TF: Somogyfoki P. G. 18/9, Kerkai 14/6, Kutrovich 12/3, Karosi 8/6, Rozs M. Z. 8/3, Tökölyi 8, Timkó 4, Szántó D. 3/3, Csík Ri. -.

Jobban bírta a BKG a MAFC elleni derbit

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: A bajnokság eleje számunkra a felkészülés kezdetét is jelenti. A vírustól tartva egy edzőmeccset játszottunk csak. A mai nagyobb különbségnek örülök. Remélhetőleg ez azt jelenti, hogy kezdünk formába lendülni. Nehéz meccsek várnak ránk, és egy ilyen hétközi forduló mindig nagy kihívást jelent. A MAFC elvesztette az irányítóját, nem volt még idejük ezt lereagálni, de mindent megtettek a siker érdekében, amíg fizikailag bírták. A MAFC mindig jó ellenfél, ma mi voltunk a jobbak.

Garai Péter, a MAFC edzője: Először is gratulálok a Szigetszentmiklósnak! Megérdemelten nyert. Készültünk rájuk, tudtuk, ismertük miben erősek, hiszen húsz évre visszanyúló ismerettségünk van. Az első tíz percben, amíg fizikálisan bírtuk, addig – azt gondolom – nagyon jól meg tudtuk oldani a feladatokat. Utána a fáradtságból adódóan rengeteg hibát követtünk el, főleg védekezésben. Ezeket a hazai csapat könyörtelenül kihasználta. Nem mentegetőzve, de Bordács Soma nélkül nem tudtunk olyan szerkezettel játszani, ami megoldotta volna az ellenfél támadásait. Ötös nélkül kellett játszanunk és ezt is könyörtelenül kihasználta a BKG. Továbbra is mennünk kell előre, de hozzáteszem, ez mindenkire érvényes, hogy a pályán ne csak a Szigetszentmiklós legyen megfelelő állapotban, hanem a mérkőzés többi résztvevője is. Nekik is bírniuk kell fizikálisan. Ezen a meccsen volt, aki tíz percet, volt aki tizenötöt, de volt aki két percet se bírt. Ezen mindem résztvevőnek változtatnia kell. Még egyszer gratulálok a BKG-nak!

BKG Príma Akadémia – MAFC 95-67 (15-18, 32-23, 19-13, 29-13)

BKG: Nagy Bo. Á. 22/18, Radoncic 17, Reizer 11, Armaghani 11/3, Szeleczki 10, Nagy S. 7/3, Buzás 7, Nagy Be. Á. 6, Halász 4, Molnár Cs. -, Zsihla -.

MAFC: Polgárdy 20/6, Lakits 8/6, Németh B. T. 8, Csapai 7/3, Misek 7, Bordács 7, Pfandler 6, Bősze 4, Herló -, Vantal -.