A BKG megverte a JKSE-t

A TF és az Óbuda helyet cserélt, előbbi jutott be utolsóként a Piros-csoport rájátszásába.

:

:

A másodosztály Piros- és Zöld-csoportjában is véget ért az alapszakasz.

A Piros-csoportban a TF szerezte meg az utolsó kiadó play-off-helyet: hozta a kötelezőt a Baja ellen a 26. fordulóban, míg a közvetlen rivális Óbuda kikapott a Vasastól. A BKG sima győzelmet aratott a Jászberény ellen, a Honvédnak nem okozott gondot a PVSK sem, míg a MAFC a Nagykőrös ellen szerezte meg a hatodik helyet. A Salgótarján az NKA-t kapta el, a Veszprém pedig a Pápa legyőzésével melegített a rájátszásra.

A Zöld-csoportban a leglényegesebb kérdés már hét közben eldőlt: a KTE U23 a 25. fordulóból visszamaradt mérkőzésén, a Győr legyőzésével biztosította helyét a rájátszásban. Az alapszakasz-győztes Ceglédet a Békés verte a 26. fordulóban, a Dunaharaszti a Bonyhádot, a 141 pontot dobó Újpest az ELITE-et győzte le – az újpestiek ezzel megszerezték a harmadik helyet. A DEAC is nyert a Tiszaújváros ellen, de maradt negyedik. A Pénzügyőr legyőzte a Miskolcot, a Győr a SMAFC-ot, míg a Vásárhely egylabdás meccset nyert a KTE fiataljai ellen.

NB I/B

Piros-csoport

26. forduló

Elkapta a Berényt a BKG

BKG Príma Akadémia – Jászberényi KSE 107-85 (28-16, 26-20, 30-21, 23-28)

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: A mérkőzés egyetlen célja a győzelem volt. Mi igyekeztünk megőrizni az utolsó hetek jó formáját, és ma mi nyertünk. Ellenfelünknek más célja is volt így az alapszakasz utolsó fordulójában, de tisztességesen versenyeztek. A csapat valamennyi tagja rengeteget dolgozott az elmúlt hónapokban. Hullámzott az egyéni forma, de csapatként magasabb szintre kerültünk. Remélhetőleg a rájátszásban ez majd látható lesz.

Földi Sándor, a JKSE edzője: Rangadónak kellett volna legyen, nem az volt. Gratulálok az ellenfélnek, sok siker kívánok a rájátszáshoz! Mi meg kicsit el kell, hogy gondolkodjunk magunkban, hogy ez így megfelelő-e, vagy mit ér ez a játék majd a továbbiakban!

BKG: Nagy Bo. Á. 31/21, Reizer 18, Nagy Be. Á. 16/12 (+17 gólpassz), Halász 10/3, N. S. Allen 8/3, Szeleczki 8, Buzás 6, Ormai 4, Lakatos P. 4, Ben-Kane 2, Molnár Cs. -, Petrovics -.

JKSE: Homoki 21/9, Rosic 20/12, Dukic 11/9, Lewis 11/9, Nagy S. 6/6, Meleg K. R. 6, Kucsora 4, Fekete D. 3/3, Kovács V. 2, Várbíró 1.

Végig magabiztos volt a Honvéd

Juhász Olivér, a PVSK edzője: Gratulálok a Honvédnak! Mi sajnos nem tudtunk megfelelően felkészülni erre a mérkőzésre, mint csapat. Ehhez jött még, hogy néhány játékosom egyénileg sem állt készen ma. Ennek az lett az eredménye, hogy tizenkét percig tudtunk megfelelő ellenállást tanúsítani.

Baksa Szabolcs, a Honvéd edzője: Azt gondolom, hogy jó meccset játszottunk, a fiatalok is kaptak elég játékpercet. Igazából ez volt a főpróba a kupadöntő és a play-off előtt. Remélem, sikeres folytatásunk lesz, a PVSK-nak pedig sok sikert kívánok az A-, illetve a B-csoportban egyaránt!

Pécsi VSK-CARGATE – Budapesti Honvéd SE 66-94 (13-18, 16-21, 14-25, 23-30)

PVSK: Popadic 14, Kalmár V. 14, Laufer 11/3, Farkas S. D. 9/3, Erdei Á. 7/3, Goldring G. 7, Mándity M. 2, Fülöp Zs. 2, Bor S. -, Hőgye -.

Honvéd: Simon K. G. 13/9, Czirbus 13/3, Kopácsi 12/6, Tanoh 11, Wirth 10/6, Hajdu 9/9, Tarján I. S. 8, Mijovic 6, Csomós 5/3, Takács D. 5/3, Vámos 2.

A Vasas kiütötte a rájátszás kapujából az Óbudát

Evangelosz Ziagkosz, a Vasas edzője: Megpróbáltunk motiváltan játszani annak ellenére, hogy a tabella szempontjából csak ellenfelünknek volt már tétje a mai találkozónak. Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez, hiszen nagyon jó mentalitásban léptek ma pályára. Mostantól a figyelmünk teljes mértékben az előttünk álló kupahétvégére, majd a rájátszásra szegeződik. Az Óbudai Kaszások csapatának további sok sikert kívánok a bajnokság hátralévő részére!

Armaghani Saeed, az Óbuda edzője: Gratulálok a Vasas csapatának!

Vasas Akadémia – Óbudai Kaszások KA 87-69 (19-12, 18-17, 23-20, 27-20)

Vasas: Andrássy 21/3, Farkas A. 13/9, Medve M. 11/6, Radics 11, Boros 11, Moravcsik 7/3, Kelemen Á. 7/3, Kerkai 4/3, Sólyom Bo. 2, Dormán -, Lakatos -, Bagó -.

Óbuda: Fekete V. N. 18/9, Boinitzer 12, Czura 12/3, Karavdic 10, Bartos 10, Vas-Teplán 3, Mészáros B. 2, Kalassai 2, Vígh -.

Rájátszást ért a kötelező győzelem a TF-nek

Hosszú István, a Baja edzője: Gratulálok a TF csapatának!

Beák Gábor, a TF edzője: Pontos volt ez meccs abból a szempontból, hogy az alapszakasz végén, amikor minden mérkőzés kérdésessé válik, és az ember függ a többi csapattól. Megpróbáltunk egy erős meccset csinálni és erőt képviselni. Remélem ez sikerült is, voltak jó pillanatok. Sok sikert kívánok a Bajának!

Bajai Bácska FKE – TF-BP 82-111 (22-26, 16-31, 18-32, 26-22)

Baja: Jakab P. 38/24, Goldring J. B. 24/15, Szatmári 8, Obermann 5/3, Szűcs M. 4/3, Virág E. 3/3, Szalai -.

TF: Peringer 28 (+14 lepattanó), Csík Ri. 18/6, Nagy Sz. Sz. 14 (+12 lepattanó), Tichov 14/6, Szántó D. 12/3, Tóth K. 8, Gémes 8, Simon B. 6, Magda D. Cs. 3/3, Korompai -, Medgyesi -.

A harmadik negyedben döntötte el a MAFC

Garai Péter, a MAFC edzője: Tudtuk, hogy egy nehéz mérkőzés lesz. A Nagykőrös felszabadultan tud kosárlabdázni. Szenvedtünk az elejétől kezdve, de a csapat túl tudott lépni ezen és megoldotta. Örülünk a hatodik helynek. Várjuk a rájátszást. Szeretnénk minél tovább menni, minél jobb eredményt elérni. Gratulálok a csapatnak az alapszakaszban elért eredményhez! Azt hiszem, egy kicsit jobbat vártunk, de az egész éves teljesítményünk alapján, azt gondolom, hogy a helyünkön vagyunk.

Kovács Sándor, a Nagykőrös edzője: Gratulálok a MAFC csapatának a mai győzelemhez! Az volt a célunk, hogy próbáljunk meg egy jó mérkőzést játszani, megszorongatni őket. Úgy gondolom, hogy helyenként ez sikerült is. Sajnálatos módon volt a harmadik negyedben az első négy-öt perces periódusunk, ahol rosszul kezdtük a második félidőt, és a tetemes hátrányt a továbbiakban magunk előtt görgettük. Számunkra már nem volt tétje a mérkőzésnek, több játékosomat is a megszokottnál többet tudtam cserélni, forgatni. Külön öröm számomra, hogy azok a játékosok, akik kevesebb szerepet kaptak az alapszakaszban, most kifejezetten jól szerepeltek. Örülök neki, hogy a saját nevelésű fiatal játékosainkat bátran be lehet állítani egy B-csoportos mérkőzésre. Gratulálok még egyszer a MAFC csapatának és kívánok sok sikert a play-offra Garai Péter társaságának! Mi nagykőrösiek szimpatikus csapatnak tartjuk őket.

MAFC – Nagykőrösi Sólymok KE 95-86 (16-18, 22-19, 31-21, 26-28)

MAFC: Tóth P. 18/6, Csapai 16, Misek 14/9, Bordács 13/3 (+12 lepattanó), Polgárdy 13, Lakits 10, Kovács Á. 6, Herló 2, Komma 2, Szabó M. 1, Biber -, Pfandler -.

Nagykőrös: Lakosa Á. 24/12, Mester M. 22/18, Molnár B. 10, Mácsai 9/6, Timkó 9, Kocsis 5/3, Fehér P. J. 4, Rozs M. Z. 2, Molnár M. 1, Jókai -, Kónya -, Kakulya -.

Bravúros győzelem a Salgótarjántól

Király Márió, az SKSE edzője: Nagyon magas színvonalú mérkőzéssel sikerült zárni az alapszakaszt, azt gondolom, igazi nagybetűs csapatként tudtunk győzelmet aratni. Sok sikert kívánok a pécsi együttesnek a rájátszásra!

Ivica Mavrenszki, az NKA edzője: Gratulálok a Salgótarjánnak a győzelemhez! A hazaiak gyakorlatilag végig vezettek, harcoltak, kézben tartották a meccset. Mi nem tudtunk abban a ritmusban játszani, amiben szerettünk volna. Láttuk a problémáinkat, amiken dolgoznunk kell a rájátszás kezdetéig. Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a play-outra!

Salgótarjáni KSE – NKA Pécs 92-81 (24-28, 22-13, 22-20, 24-20)

Salgótarján: Molnár M. 21/3, Takács A. 20/9, Kuttor 13/3, Hargitai 10/9, Dragasevic 9, Karanfilovski 8/3, Nshimba 8, Rosemond 3, Monye J. -.

NKA: Kollár 14/6, Herger 14/3, Djordjevics 13/9, Scherer 12/6, Rátvay B. 8, Lados 6/3, Bíró L. 5, Meszlényi 5/3, Benke K. 2, Váits 2.

Maradt hetedik a Veszprém

A VeszprémKosár.hu tudósítása:

Sonyák kosarával indult a találkozó, ám Szabó nagy lendülettel érkezve egyenlített, majd később szép bejátszásából Glogovac is betalált. Mindeközben a vendégek ötpontos előnyre tettek szert, így fontos volt, hogy csapatkapitányunk kintről is betalált, majd szintén az ő passzából Birkás is szerzett egy triplát, ezzel átvéve a vezetést. Glogovac duplája után időt is kért Dr. Vajda Balázs vezetőedző (4. perc: 12-9). Hódi dobott egy kettest, amire Glogovac egy gyönyörű zsákolással válaszolt a betörése végén. A Pápa ugyan egyenlített, ám ez az állapot nem tartott sokáig, ugyanis Szabó ismét betalált kintről. A Veszprém ötpontos előnyre is szert tett, de a Pápa nem hagyta azt növekedni, például Sonyák szép kosarának is hála. Egy perccel a negyed vége előtt Kocsis támadó-lepattanóból szerzett duplája után már minimális volt a piros-szürkék előnye, ám ekkor Dancsecs dobott egy hármast. Kocsis újabb kettese volt a negyed utolsó találata (10. perc: 25-23).

A második etap kezdetén a Pápa átvette a vezetést, még ha csak egy ponttal is. Szabó és Glogovac szép összjátékával már ismét a Veszprém vezetett volna, ha nem jön Lintner triplája. Szabó válaszolt neki egyből ugyanebben a „fegyvernemben”, majd Dancsecs is hasonlóan cselekedett. Jött is a pápai időkérés. (4. perc: 35-31). Egy szép összjáték végén Dancsecs passzából ismét Szabó volt pontos távolról, amire Kasza kettese volt a felelet. Habár Sonyák egyenlített, Füzi egy látványos kétpontossal vetette vissza az előnyt, amit Dancsecs és Szabó egy-egy labdaszerzést követően tovább növelt. Dancsecs hármast dobott, labdát szerzett, Szabó pedig a huszonkettedik pontját – hibátlan dobószázalékkal – két perccel a félidő vége előtt. Horváth hármasa volt a válasz. A negyed utolsó kosara ezúttal Birkásé volt (20. perc: 53-45).

Az újabb Szabó-kosár ellenére a Pápa kezdte jobban a harmadik negyedet, másfél perc alatt két pontra zárkóztak fel. Glogovac centerezett jól, majd szerzett egy labdát és kiharcolt egy faultot, amelyet követően reklamálásért két technikait is kapott Németh, így számára véget ért az összecsapás. Szabó a büntetőt értékesítette, az akcióból pedig Füzi dobott be egy szép középtávolit a dudaszó pillanatában. Hódi hármasa után a Veszprém időt kért (24. perc: 61-57). A következő percek, ha egy picivel is, a pápaiaknak sikerültek jobban, hiszen három pontra felzárkóztak, ám ekkor Horváth megduplázta a hazaiak előnyét a sarokból. Glogovac támadóhibát harcolt ki, majd egy elzárás-leválás végén Szabó passzát értékesítette, ami után időt kért a Pápa (28. perc: 70-62). A hazaiak azonban jobban zárták a negyedet, és végül tízpontos előnnyel várhatták az utolsó tíz percet (30. perc: 72-62).

A Veszprém remekül kezdte az utolsó felvonást, Glogovac és Dancsecs kettő és három pontot adott hozzá a hazaiak vezetéséhez. A vendégek az időkérésük után feltámadtak, és tizenötről hétre csökkentették a hátrányukat (35. perc: 79-72). Szabó a támadóidő lejártának pillanata előtt bedobott egy középtávolit, majd hátul jól védekezett a csapata. Az akcióból Füzi dobott egy hármast, ezzel tizenkettőre nőtt a különbség. A vendégek azonban nem adták fel, és sikerült tíz pont alá kerülniük, de Szabó középtávolija ezúttal is pontos volt. Az utolsó percbe lépve még mindig tizenegy ponttal vezetett a Veszprém, és Füzi büntetői ráerősítettek a hazaiak győzelmi esélyeire. A vége magabiztos Veszprém-győzelem lett (40. perc: 92-79). A piros-szürkék ezzel a hetedik helyen zárták az alapszakaszt, ugyanis a MAFC legyőzte a Nagykőröst, így a rájátszásban a Jászberényi KSE vár majd a bakonyiakra.

Zeljko Lukajics, a Veszprém edzője: A meccs előtt problémákkal küszködtünk, csupán hat játékossal tudtunk edzeni tegnap. Nagyon elégedett vagyok azzal, ahogyan a csapatom védekezett, amely szegmense a játéknak számomra a legfontosabb. Csupán egy magasemberünk van Glogovac személyében, ami nehézzé teszi a helyzetünket, ám az alacsony játékosok sokat segítettek neki, hiszen remekül zárták ki a támadókat és jól lepattanóztak. A támadásainkat is jól kontrolláltuk az elzárás-leválásainknak köszönhetően, amelyekből sok tiszta dobóhelyzetet tudtunk kialakítani. Csak gratulálni tudok a játékosainknak. Most három szabadnapot kap mindenki, aztán elkezdjük a felkészülést a rájátszásra.

Dr. Vajda Balázs, a Pápa edzője: Köszönjük szépen az MKOSZ-nek, hogy lezárhattuk az alapszakaszt a Veszprémnél, és a továbbiakban is sok sikert kívánunk a vezetésnek!

Veszprémi Kosárlabda Kft. – Conoil Pápa KC 92-79 (25-23, 28-22, 19-17, 20-17)

Veszprém: Szabó P. 31/12, Glogovac 22, Dancsecs 16/12, Birkás 11/6, Füzi 9/3, Horváth Á. 3/3.

Pápa: Sonyák 20/3, Koma 16, Hódi 11/9, Horváth A. 11/9, Lintner 8/6, Kocsis T. Z. 6, Németh A. 5/3, Kasza K. 2, Bakos D. -, Kovács B. -, Szabó G. -.

Rájátszásban a KTE U23

Sztojan Ivkovics, a KTE edzője: A srácok álma volt, hogy bejussunk a nyolcba, és ezt teljesítettük is. Készülünk becsületesen továbbra is, szeretnénk majd a rájátszásban is a lehető legjobbat nyújtani. A bajnokság rapszodikus számunkra, hiszen több fronton is helyt kell állnia a játékosoknak, vannak, akik három korosztályban, bajnokságban is szerepelnek párhuzamosan. Szeretnénk feltenni az i-re a pontot a rájátszásban. A győrieknek köszönjük a mérkőzést, és sok sikert kívánunk számukra a folytatásra!

Kertész Dániel, a Győr edzője: Gratulálok a Kecskemétnek. Külön öröm számomra, hogy teljes kerettel álltak ki ma ellenünk, így volt lehetőségünk megtapasztalni, hogy milyen egy komoly, NB I-es ritmusú csapat ellen játszani. Sajnálom, hogy csak a második félidőben kezdtünk el olyan intenzitásban játszani, amilyenben az elejétől fogva is kellett volna. Dolgozunk tovább keményen.

KTE-Duna Aszfalt U23 – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 74-60 (25-18, 19-15, 15-16, 15-11)

KTE: Ivkovic 19/3, Tóth Barna 14/6, Fazekas 12/3, Kucsera 8/6, Lukács D. 8/6, Velkey 5, Kiss D. 4, Tóth Balázs 4/3, Takács E. -.

Győr: Kámán B. 19/9, Bakon 11/9, Lógár 8, Berneczei 7/3, Nagy T. 6/3, Gosztola 5/3, Kámán K. 2, Hágen 2, Veingartner -, Németh G. -, Geiger -, Friedl -.

26. forduló

Nyert, de nem lépett feljebb a tabellán a DEAC U23

Siska János, a Tiszaújváros edzője: Gratulálok a Debrecen csapatának! Azt gondolom, hogy amíg a szerkezetünk megvolt a pályán, addig szoros mérkőzést játszottunk velük, amikor ez megbomlott, már nem tudtunk változtatni. De játszottunk egy jó mérkőzést, a rájátszás előtt ez mindenképp jót tett a csapatnak. Sok sikert kívánok a Debrecennek a továbbiakban!

Tóth Viktor, a DEAC edzője: Jó pár játékos komoly szerepet vállalt a tegnapi NB I-es mérkőzésen is, érezhető volt, hogy fáradtak vagyunk egy kissé, tompák, de úgy gondolom, hogy nagyot küzdöttünk, és sikerült behúznunk ezt a mérkőzést. Sok sikert kívánok a Tiszaújvárosnak a továbbiakban!

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – DEAC U23 64-79 (13-14, 9-21, 27-17, 15-27)

Tiszaújváros: Madrid-Andrews 27 (+11 lepattanó), Drahos 11/6, Hegedűs G. 9/6, Molnár B. 9/9, Gerőcs 7/3, Frikker 1, Drizner -, Szabó N. -, Kovács Z. -.

DEAC: Ságodi 19/12, Kovács Á. B. 18/3, Neuwirth 15/12, Czermann 6, Fábián Sz. 6, Balázsi 5, Gáspár M. 5, Kiss K. 3/3, Pollák B. 2.

A végén fordított a Vásárhely

Utasi Gábor, a Vásárhely edzője: Egy nagyon szimpatikus Kecskemétet sikerült legyőzni. A recept ugyanaz volt, mint az előző meccseinken. Van szíve a csapatnak, és ilyen végjátékkal bárkit meg tudunk verni.

Váradi Kornél, a KTE edzője: Jó mérkőzést játszottunk, ami tanulságos volt fiataljaink számára. Sok mérkőzés volt ezen a héten a lábakban, ennek ellenére nagyot küzdöttünk. Várjuk a rájátszást, dolgozunk tovább. Gratulálok a Vásárhelynek!

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli – KTE-Duna Aszfalt U23 67-65 (16-25, 20-17, 12-16, 19-7)

Vásárhely: Varga Á. 19/6, Burko 13 (+10 lepattanó), Bálint E. 13/3, Pavlovic 11, Kelemen B. 11, Varga Z. -, Knyúr -, Bodócsi -, Vejinovic -, Borbáth -.

KTE: Lukács D. 20/18, Kucsera 16/9, Kiss D. 13, Tóth Barna 10/6, Tóth P. 3, Velkey 3/3, Tóth Balázs -, Mári -, Rácz -.

Átrohant az ELITE-en a dobogós helyet szerző Újpest

Horváth Balázs, az ELITE edzője: Gratulálok ellenfelünknek, a két egyesület lehetőségei nincsenek egy súlycsoportban, és ez meg is látszott az eredményen. Eldőlt, hogy kit kapunk a play-out-ban, próbálunk tisztességgel felkészülni, és mindent megteszünk, hogy a csapatot benntartsuk a bajnokságban. Az újpesti csapatnak pedig sok sikert a play-off-ban!

Surmann Gábor, az Újpest edzője: Mindenekelőtt gratulálok a játékosaimnak a mai győzelemhez, illetve az alapszakasz-harmadik helyhez! Szakmailag értelmetlen belemenni magába a mérkőzésbe. Igyekeztünk megtisztelni ellenfelünket azzal, hogy komolyan vettük az összecsapást, melyből mindenki kivette a részét csapatomból, s nagyon fontos, hogy senki nem sérült meg. Jobbulást kívánok az ELITE hiányzóinak és kívánom, hogy érjék el a céljaikat a szezon hátralevő részére. Mi pedig holnaptól önbizalomdúsan, gőzerővel készülünk a rájátszásra. Hajrá Újpest

ELITE Basket – Újpest-MT 57-141 (12-40, 13-30, 18-30, 14-41)

ELITE: Nagy D. 16/3, Láncos 14/6, Bodnár 8, Horváth Á. 7/3, Czeczeli 6, Tóth A. 3/3, Somogyfoki Sz. G. 2, Göltl 1, Szabó I. B. -, Lőte -, Jilling -.

Újpest: Katona 26/6, Varga D. G. 24, Talley Jr. 22 (+11 lepattanó), Grkovic 19/6, Széphelyi 16/9, Antóni 8, Pollák Á. 7/3, Bea B. 6, Nagy G. M. 5/3, Horváth M. 4, Ipacs 4.

Hetedik lett a SMAFC-ot legyőző Győr

Kertész Dániel, a Győr edzője: Először is szeretnék gratulálni az ellenfél csapatának, és a saját csapatomnak is az alapszakaszban nyújtott teljesítményhez! Úgy gondolom, hogy elképesztő teljesítményt nyújtottunk, viszont a bajnokság most kezdődik igazán. Nagyon elégedett voltam a mai napon látott dolgokkal, ezt az energiát és ezt a küzdést kell továbbvinnünk. Szeretnénk elérni a céljainkat, de ehhez továbbra is kemény munkára van szükség. További sok sikert kívánok az ellenfél csapatának!

Carlos Vallejo Rocamora, a SMAFC edzője: Ellenfelünk nagyobb energiával játszott, mint mi, kulcsembereiket nem tudtuk kikapcsolni az egész mérkőzés folyamán. Ha betöréseikre fókuszáltunk, hárompontosokkal büntettek, ha hárompontosaikra, akkor könnyű betörésgólokat kaptunk. Sok sikert kívánok ellenfelünknek a play-offhoz!

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – SMAFC 1860 Kosárlabda Akadémia 90-70 (29-21, 19-14, 22-20, 20-15)

Győr: Geiger 27/15, Kámán B. 20/3, Bakon 13/9, Kámán K. 10/3, Lógár 6, Nagy T. 6/6, Gosztola 4, Veingartner 3/3, Hágen 1, Berneczei -, Varga Z. -, Friedl -.

SMAFC: Sitku 17/6, Schöll 11, Soós 10/6, Fazekas 9/3, Kovács B. 8, Werner 6, Papp B. 5/3, Mándity D. 2, Fernandez 2, Németh M. -, Heiszenberger -.

Tízzel nyert a DMTK

Dunaharaszti MTK – Atomerőmű KSE Bonyhád 75-65 (18-14, 16-22, 25-9, 16-20)

DMTK: Santiago 25, Imolay 9/3, Fekete B. 9/9, Bocsárdi 8, Csabay 8/6, Debreceni G. 6, Joó 3/3, Simonics 3, Kiss K. L. 2, Haris 2.

Bonyhád: Frank Á. 16/6, Baki S. 13/3 (+10 lepattanó), Orgona G. 11/3, Szalai 10/6, Pajor 9/3, Arnold B. 2, Tömösváry 2, Heimann G. 2.

Későn ébredt a MEAFC, nyert a Pénzügyőr

dr. Bagi Melinda, a Pénzügyőr edzője: Köszönjük a játékot a Miskolc csapatának!

dr.Váczi Péter, a MEAFC edzője: Először is gratulálok az ellenfélnek a befektetett energiáért, ami nekik kamatozott. Alapvetően volt egy negyedünk, ami nem sikerült jól, mégpedig a harmadik negyed. Aki megnézte a meccset az láthatta, hogy egy bizonyos nyomás is volt rajtunk. Megvan a második hely az alapszakaszban, ehhez gratulálok a csapatnak, végülis nem történt tragédia, sokat fogunk tanulni ebből a meccsből.

Pénzügyőr Sportegyesület – MEAFC-Miskolc 69-65 (16-12, 15-15, 25-13, 13-25)

Pénzügyőr: Horváth B. 20/12, Nemes 16/6, Kovács M. 9, Steier B. 6/3, Koflanovics 5/3, Baranyi 4, Varga B. P. 3/3, Szálas 2, Nagy J. 2, Szentirmai 2, Horváth Cs. -.

MEAFC: Lippai 12, Csák B. 12/9, Szögi 9/3, Ragályi 8, Lajsz 8, Tóth B. 6, Puszta D. Cs. 5/3, Nyíri 3/3, Pintér D. 2, Sándor B. -, Ungi -.