A Rátgéber Akadémia a MAFC-ot legyőzve őrzi dobogós helyét

Tovább nőtt a Cegléd előnye a Zöld-csoportban.

:

:

A 18. forduló volt soron az elmúlt héten a másodosztályban.

A Piros-csoport a 17. körből visszamaradt PVSK–NKA találkozóval indult, ahol a vendég Rátgéber Akadémia ünnepelhetett. A PVSK-tartalékok a 18. fordulóban is kikaptak: óbudai vereségük nyitotta a hétvégét. Az NKA a MAFC-ot is legyőzte, a BKG is győztesen távozott Bajáról, a listavezető Honvéd ezúttal Salgótarjánt vette be, míg a Vasas a TF elleni derbit nyerte meg szintén idegenben. A Nagykőrös a Pápa ellen szállította következő két bajnoki pontját.

A Jászberény március 1-én fogadja a Veszprémet.

A Zöld-csoportban szintén a 17. fordulóból visszamaradt meccs nyitotta a hetet: a DEAC U23 a Pénzügyőrt verte. A MEAFC vendégeként tudott győzni a Győr, az Újpest elvérzett a Tiszaújváros vendégeként, az éllovas Cegléd viszont kihasználta a két másik dobogós vereségét, és nyert a Vásárhely otthonában. A Békés a SMAFC otthonából távozott győztesen, míg a Dunaharaszti egylabdás meccsen fektette két vállra a Pénzügyőrt.

A KTE és a DEAC U23-asai kedden találkoznak, míg a fordulót a Bonyhád–ELITE mérkőzés zárja március 2-án.

NB I/B

Piros-csoport

17. forduló

Az NKA nyerte a pécsi derbit

Juhász Olivér, a PVSK edzője: Gratulálok az ellenfelünknek, nagyon felkészülten és elszántan érkeztek, utóbbi rólunk sajnos nem mondható el. Ahogy nőtt a különbség, egyre inkább káosz lett a fejekben, ebben nagyon előre kell lépnünk. Következő mérkőzés az Óbudai Kaszások ellen lesz, ellenük javíthatunk.

Ivica Mavrenszki, az NKA edzője: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, megérdemelték, végig irányítottuk a mérkőzést. Jó ritmusban játszottunk, jó játékosokból áll a PVSK, gratulálok nekik is, ma felkészülten érkeztünk. Mától a következő mérkőzésre koncentrálunk.

Pécsi VSK-CARGATE – NKA Pécs 69-92 (21-25, 16-26, 9-26, 23-15)

PVSK: Meleg G. Z. 21/3, Farkas S. D. 11/3, Futó B. 10, Fülöp Zs. 10/3, Popadic 6/6, Goldring G. 3/3, Kalmár V. 3, Hőgye 2, Mándity M. 2, Hőgye Pé. 1, Laufer -, Erdei Á. -.

NKA: Scherer 21/9, Lados 15/9, Djordjevics 13, Meszlényi 11/3, Rátvay B. 10, Benke K. 8, Kocsis Z. 6, Kollár 6, Váits 2, Kazy -, Herger -, Molnár M. -.

18. forduló

Óbudán is kikapott a PVSK

Armaghani Saeed, az Óbuda edzője: Gratulálok a csapatnak! Azt gondolom, hogy ebben a bajnokságban nekünk nincsen könnyű mérkőzésünk, minden egyes pontért meg kell küzdeni, és hála istennek, a csapat rátalált a helyes útra. Sokkal jobban védekezünk csapatként, és sokkal jobban is támadunk. Ezt kell tartani, ezt kell továbbvinni, és remélem, hogy a bajnokság hátralevő részében is ezzel az energiával tudunk játszani.

Juhász Olivér, a PVSK edzője: Először is gratulálok a hazai csapatnak, az első félidei dobóteljesítményük az eléggé kezelhetetlen volt, nyilván ehhez hozzájárult a kicsit puha védekezésünk is. Aztán a második félidőre kicsit felszívtuk magunkat, de sajnos ez csak ahhoz volt elég, hogy kozmetikázzunk az eredményen.

Óbudai Kaszások KA – Pécsi VSK-CARGATE 97-87 (35-17, 22-19, 20-23, 20-28)

Óbuda: Fekete V. N. 29/24, Karavdic 20/3 (+16 lepattanó), Czirbus 18/3, Czura 13/6 (+10 gólpassz), Kalassai 7/3, Vas-Teplán 6/6, Mészáros B. 2, Vígh 2, Bencsik -, Dócs -.

PVSK: Meleg G. Z. 25 (+13 lepattanó), Popadic 16/6, Hőgye 14/12, Farkas S. D. 13/6, Fülöp Zs. 7/3, Goldring G. 7/3, Futó B. 5, Kalmár V. -, Laufer -, Mándity M. -.

Hozta a kötelezőt a BKG

Hosszú István, a Baja edzője: Tudtuk már a mérkőzés elején is, hogy egy nagyon erős és kintről jól dobó csapattal fogunk találkozni. Sajnos ez be is igazolódott, különösen az első félidőben. Az emberfogással nem nagyon tudtunk mit kezdeni a sok mozgással játszó BKG ellen. Viszont a szünet után nagyon összekapták magukat a srácaink a védekezésben. Olyannyira, hogy egy negyedet egálra tudtunk hozni. A folytatásban csak nyolc ponttal vesztettük el a második félidőt. Ebből kell majd építkeznünk, és remélem a folytatásban behúzzuk első győzelmünket.

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: Előbb-utóbb ki fog jönni a gödörből a Baja. A kérdés csak az, hogy mikor. Talán meglepetés lett volna, hogyha ma két vállra fektetnek bennünket. Úgy jöttünk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz. Szerencsére nagyon magabiztosan dobtunk, így el tudtuk viselni a kapott ötven pontot. Ehhez nem vagyunk hozzászokva. Kicsit nagyobb hangsúlyt kellett fektetni a védekezésbe, úgy gondolom, ez sikerült. Nagyon örülök a győzelemnek, igyekszünk tapadni az élbolyhoz.

Bajai Bácska FKE – BKG Príma Akadémia 82-112 (22-36, 28-36, 12-12, 20-28)

Baja: Jakab P. 33/12 (+20 lepattanó), Szűcs M. 12, Goldring J. B. 10/6, Pongó 9/3, Szatmári 8, Délity 5/3, Obermann 3/3, Virág E. 2, Végh B. -, Angeli -.

BKG: Nagy Bo. Á. 37/24 (+10 gólpassz), N. S. Allen 20/6, Halász 17/3, Nagy Be. Á. 15/9 (+12 gólpassz), Szeleczki 15, Lakatos P. 8, Molnár Cs. -, Ikker -, Petrovics -.

A MAFC-ot is megverte az NKA

Ivica Mavrenszki, az NKA edzője: Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Kemény meccs volt, olyan, amilyenre számítottunk, hiszen tudtuk, hogy sok jó és tapasztalt játékosa van a MAFC-nak. Védekezésben sok hibát követtünk el, rossz döntéseket hoztunk, a kilencvennégy kapott pont hazai pályán nagyon sok. További sok sikert kívánok ellenfelünknek!

Garai Péter, a MAFC edzője: Gratulálok a Rátgéber Akadémia csapatának a győzelemhez! A házigazdák a férfias küzdelem során jobban alkalmazkodtak a folyamatosan változó játékvezetői felfogáshoz. Voltak biztató periódusaink, de a külső dobásoknál ismét kritikán aluli teljesítményt nyújtottunk. Csak akkor leszünk veszélyesek a bajnokság további részében, ha ezen javítani tudunk!

NKA Pécs – MAFC 101-94 (21-26, 29-19, 29-27, 22-22)

NKA: Scherer 19/9, Djordjevics 16/6, Bíró L. 13/6, Meszlényi 12/6, Rátvay B. 11, Lados 11/3, Benke K. 10/3 (+12 lepattanó), Váits 5, Kollár 4, Kocsis Z. -.

MAFC: Bordács 18 (+12 lepattanó), Polgárdy 18/3, Tóth P. 16/6, Misek 15, Lakits 14/6, Kovács Á. 6, Pfandler 3, Pintér D. 2, Csapai 2, Komma -.

Salgótarjánban ünnepelhetett a Honvéd

Király Márió, a Salgótarján edzője: Amíg bírtuk erővel, addig a szezon talán legjobb védekezését mutattuk be, támadóoldalon viszont sokszor hoztunk rossz döntéseket, amin kevésbé sikerült változtatnunk a meccs folyamán. Azt gondolom, ha a korábbi találkozóinkon is ilyen energiákat fektettünk volna be, akkor most nem a kiesés elől kellene menekülnünk. Gratulálok a győzelemhez a Honvédnak, a vendégek Markovics Luka nélkül is jó teljesítményt nyújtottak.

Trepák Zoltán, a Honvéd edzője: Gratulálok a helytállásért a Salgótarjánnak, és a győzelemért saját csapatomnak. Elsősorban védőmunkájukért illeti ma dicséret a fiúkat, támadásban ugyanakkor még sok javítanivalónk akad a jövő heti Hepp Kupa-találkozóig hátralévő napokban.

Salgótarjáni KSE – Budapesti Honvéd SE 59-74 (9-15, 14-21, 17-16, 19-22)

Salgótarján: Dragasevic 18/9, Molnár D. 16/6, Takács A. 14/6 (+14 lepattanó), Molnár M. 5, Nshimba 4/3, Monye M. 2, Karanfilovski -, Hargitai -, Kiss Á. -, Monye J. -.

Honvéd: Tanoh 18/3, Simon K. G. 14/9, Kovács G. S. 8/6, Völgyi 8, Tarján I. S. 7/3, Takács D. 6/6, Wirth 5/3, Mijovic 5, Hajdu 2, Csomós 1, Cohill -, Kopácsi -.

A Vasas fővárosi derbit nyert a TF otthonában

Beák Gábor, a TF edzője: Most már sorozatban nem tudjuk úgy kezdeni a mérkőzéseket, ahogy szeretnénk, és nekünk kell kullogni az eredmény után. A motivált, jól játszó és fizikális Vasas ellen nem is sikerült érdemben felzárkózni. Próbáltunk változtatni a mérkőzés menetén, de a játékosok nem tudták megvalósítani, amit a kispadnál elterveztünk. Tanulnunk kell ebből, nekünk is és a játékosoknak is, és megtenni, amitől elindulunk felfelé.

Evangelosz Ziagkosz, a Vasas edzője: Nagyon tiszteljük a TF-et, amely nagy tempóval játszó, támadójáték-orientált csapat, jól játssza a tranzíciót és az egy-egy szituációkat, és jól is dob. Megpróbáltuk lelassítani őket és elkerülni az egy-egy elleni helyzeteket, valamint felzárkózni hozzájuk a dobásokat illetően. Jó munkát végeztünk, hiszen ha megnézzük a gólpasszok és az eladott labdák arányát, sokkal jobb mutatókat produkáltunk. Remélem, hogy centerünk, Bagó Martin minél hamarabb vissza tud térni.

TF-BP – Vasas Akadémia 69-84 (18-26, 12-19, 14-22, 25-17)

TF: Tichov 27/6, Szántó D. 13/3, Oroszi 11/3 (+10 lepattanó), Nagy Sz. Sz. 11, Tóth K. 4, Korompai 3/3, Simon B. -, Béres B. -, Gémes -.

Vasas: Medve M. 23/18, Radics 14, Andrássy 13/3, Farkas A. 12/6, Kelenföldi 6/3, Moravcsik 5/3, Kelemen Á. 4, Boros 4, Sólyom Bo. 3, Kerkai -.

A Nagykőrös dolgát sem tudta megnehezíteni a Pápa

Kovács Sándor, a Nagykőrös edzője: Gratulálok a csapatomnak! A kötelezőnek mondott mérkőzés az mindig nehezebb, ez is egy ilyen kategória volt, ahol sokáig kiélezett meccset játszottunk a pápai alakulat ellen. Örülök neki, hogy az első félidő után a védekezésünk feljavult, ebből pedig sok könnyű kosarat is tudtunk szerezni. Az elmúlt két mérkőzés után ez egy olyan meccs és győzelem volt, ami kicsit nagyobb önbizalmat adhat a társaságnak a továbbiakra. Kezdődik egy hosszú, nehéz széria, arra kell koncentrálnunk. Meg kell próbálnunk idegenből elhozni egy győzelmet, ami nagy löketet jelenthetne a csapatnak. Sok sikert kívánok a Pápának a folytatásban!

Dr. Vajda Balázs, a Pápa edzője: Nagyon sajnálom, hogy egyáltalán nem tudtunk felnőni egy NB I/B-s mérkőzés színvonalához, így lényegében egy nagyon magabiztos hazai siker született. Az első negyedet leszámítva éppen azt a játékot játszottuk, ami a Nagykőrösnek kedvezett, és semmilyen úton-módon nem tudtunk átlendülni a saját árnyékunkon, sem mentálisan, sem fizikálisan. A jövőben el kell gondolkozni azon, hogy mi az a játék, mentalitásban, amit ez a csapat tud képviselni. A Piros-csoporthoz ez nagyon gyenge.

Nagykőrösi Sólymok KE – Conoil Pápa KC 95-72 (22-23, 26-15, 24-12, 23-22)

Nagykőrös: Lakosa Á. 22/9, Molnár B. 15/3, Mácsai 12 (+12 lepattanó), Mester M. 12/6, Timkó 8, Kakulya 7/6, Molnár M. 5, Rozs M. Z. 5, Fehér P. J. 4, Kónya 2, Jókai 2, Kocsis 1.

Pápa: Sonyák 25/18, Németh A. 16/9, Koma 12, Murai 7, Varga B. P. 5, Horváth A. 5/3, Kocsis T. Z. 2, Kovács B. -, Szabó G. -, Lintner -, Hódi -, Erdei M. -.

Tíz lett közte, megverte a DEAC a Pénzügyőrt

Andjelko Mandics, a DEAC edzője: A győzelemhez gratulálok a srácoknak, de az első tizenöt perc után sajnos alaposan megszenvedtünk. Leginkább az zavar, hogy a Pénzügyőr jobban küzdött nálunk, ez egy ilyen fiatal csapatnál nem fordulhat elő. Érthető, hogy az A-csoportos gárdával készülő játékosok fáradtabbak a nagyobb fokú terhelés hatására, de ettől függetlenül a koncentrációnk nem lankadhat le ennyire.

Dr. Bagi Melinda, a Pénzügyőr edzője: Szerettünk volna a hazai vereség után visszavágni a Debrecennek, de sajnos korán jelentős hátrányba kerültünk. A fiúkat elismerés illeti, hiszen vert helyzetből többször is vissza tudtunk kapaszkodni a mérkőzésbe. Úgy érzem, hogy ez a negyedik olyan találkozó, amely után nem nyilatkozhatok a valós véleményem szerint.

DEAC U23 – Pénzügyőr Sportegyesület 79-69 (24-9, 21-20, 12-20, 22-20)

DEAC: Ságodi 19/6, Kovács Á. B. 12, Gáspár M. 10/3, Pollák B. 10/6, Udemezue 9/3, Neuwirth 7/6, Fábián Sz. 6, Balázsi 4, Kurucz 2, Czermann -.

Pénzügyőr: Nemes 18, Steier B. 14/6, Horváth B. 11/9, Baranyi 8, Koflanovics 6/6, Kiss L. T. 5, Kovács M. 4, Szekeres Á. 3/3, Nagy J. -.

18. forduló

Idegenbeli rangadót nyert meg a Győr

Dr. Váczi Péter, a MEAFC edzője: A játékunk minősége gyakorlatilag az egész mérkőzésen nem érte el az általunk tudottat. Az első félidőben rosszul támadtunk, a másodikban picit jobban, de azt gondolom – bár látszólag kevés pontot kaptunk –, a védekezésünk sem volt annyira agresszív, mint amit tudunk. Ezt a Győr egy nagyon lelkes játékkal ki tudta használni, így megérdemelt a győzelmük. Mi pedig remélem, hogy elkezdünk majd egy új sorozatot.

Kertész Dániel, a Győr edzője: Először is szeretnék gratulálni az ellenfél csapatának! Úgy gondolom, hogy negyven percen keresztül azt csináltuk, amit megbeszéltünk a héten. Az egyik kulcsjátékosunk kiválásával próbáltunk arra törekedni, hogy egy agresszív védekezést mutassunk be. Ezt a srácok végrehajtották és emellé párosult néhány extra tripladobás. Úgy gondolom, hogy ha valaki jól védekezik, jönni fog a jó támadás is. Sok sikert kívánok a továbbiakban a miskolci csapatnak, mi pedig dolgozunk tovább és szeretnénk elérni a céljainkat.

MEAFC-Miskolc – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 70-75 (17-11, 7-17, 22-25, 24-22)

MEAFC: Szögi 28/9, Tóth B. 8/3, Kozák M. 8, Csák B. 5/3, Cseh 5, Orliczki M. 4, Pintér D. 4, Lajsz 4, Sándor B. 3/3, Ragályi 1, Ungi -.

Győr: Kámán B. 16/6, Geiger 15/3, Berneczei 13 (+11 lepattanó), Kámán K. 12, Bakon 11/9, Nagy T. 6/6, Gosztola 2, Hágen -, Jakab D. T. -.

Kellemetlen vereségbe szaladt bele az Újpest a Tiszaújváros ellen

Siska János, a Tiszaújváros edzője: Először is gratulálok a csapatnak, mert ez igazi csapatmunka volt; mindenki, aki a pályára lépett, hozzátette, amit kellett. A fiúknak azt mondtam, hogy ez a mérkőzés a védekezésen fog múlni, és nagyon jól összeállt most a védekezésünk. Támadásban is tudtunk hazai pályán nyolcvanhárom pontot dobni. Én azt gondolom, hogy azok a játékosok, akiket erősítésnek hoztunk, bizonyítottak, és bízom benne, hogy most már fölfelé fogunk menni, végre összeáll ez a csapat, és nagyon sok sikert fog még elérni.

Surmann Gábor, az Újpest edzője: Gratulálok a Tiszaújvárosnak, a mi asszisztálásunk mellett megérdemelten győztek. Nálunk ma nem a vereség volt a legfőbb probléma, de ennek itt és most vége. Sikerült saját magunkat kinyírnunk! Hál’ istennek minden téren van időnk még változtatni, így rendet fogok tenni. Várom a sérült, beteg játékosaim teljes meggyógyulását, többen is fél emberként vállalták ma, amiért respektem nekik. Addig meg kiböjtöljük valahogy. Gratulálok még egyszer a hazaiaknak!

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Újpest-MT 83-73 (20-17, 22-25, 17-16, 24-15)

Tiszaújváros: Bán T. 26/3, Madrid-Andrews 18/3, Drahos 15/6, Hegedűs G. 10/6, Gerőcs 8, Frikker 4, Kovács Z. 2, Szabó N. -, Hajdú B. -, Molnár B. -.

Újpest: Puszta D. Cs. 16/3, Rosemond 14/3, Pollák Á. 12/6, Antóni 9/9, Katona 8, Varga D. G. 7, Kelemen B. 3, Bea B. 2, Meződi 2, Horváth M. -.

A Cegléd kihasználta a riválisok botlását

Utasi Gábor, a Vásárhely edzője: Sajnos a csapat ezúttal sem tudott hiánytalanul kiállni a bajnokesélyes ellen, de kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci… így is tisztesen helytálltunk. Gratulálok és további sok sikert kívánok az ellenfélnek!

Tóth Tamás, a Cegléd edzője: Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem volt érzelmektől túlfűtött, főleg számomra, ez a vérbeli rangadó. Ha valamit megtanultam a három vásárhelyi szezonom alatt, az az, hogy a Hódtóiba sosem nyerni jönnek a vendég csapatok. Extra motiváció dolgozott bennünk, büszke vagyok a csapatomra, taktikusan hozta le a meccset. Gratulálni és sok sikert kívánni szeretnék a volt csapatomnak, jó érzés volt itt lenni. A bemelegítés során Kozma Péter súlyos sérülést szenvedett, várjuk vissza a pályára!

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli – Ceglédi KE 73-87 (15-29, 28-22, 14-23, 16-13)

Vásárhely: Burko 24/3 (+13 lepattanó), Varga Á. 12/6, Varga Z. 12/6, Bodócsi 8/6, Bálint E. 8, Vejinovic 7/3, Knyúr 2, Megyesi -, Borbáth -, Nánási -.

Cegléd: Csaba Gy. 27/9, Csákvári 20/6 (+10 lepattanó), Tóth Z. 11/6, Herendic 10 (+12 lepattanó), Berkics M. L. 6, Mészáros M. 5/3, Rékasi 4, Hajdu 4, Kovács B. B. -, Pinnyey -.

Az utolsó negyedben robbantott a Békés

Carlos Vallejo Rocamora, a SMAFC edzője: Az első három negyedben csapatként kosárlabdáztunk és követtük a mérkőzéstervet. Ebben a szakaszban minden jól is alakult, de ezekután elkövettük ugyanazokat a hibákat, melyeket Békésen is. A jól dobó embereik védése teljesen szétesett, rengeteg második szándékú kosarat is kaptunk, valamint a Békés védekezése is felkeményedett. Sajnos ezek együtt okozták a vereségünket. Gratulálok a vendég csapatnak!

Balog Vilmos, a Békés edzője: Nagyon nehéz volt a mérkőzés, egy hosszú utazás után. Nagyon lassan rázódott bele a játékba a csapat, mind a támadásban, mind a védekezésben gyengék voltunk az első félidőben. A harmadik negyedben már kezdtünk ébredezni, és az utolsó negyedre sikerült olyan teljesítményt nyújtani, ami aztán elegendő lett a meccs megfordítására. Nagyon nagyot játszott a hazai csapat is, további sikereket kívánok nekik!

SMAFC 1860 Kosárlabda Akadémia – Békési SzSK 80-93 (23-18, 20-17, 22-24, 15-34)

SMAFC: Csátaljay P. 27/9, Csátaljay B. 15, Fernandez 12/9, Hajnal 11/9, Hegedűs 8/3, Kovács B. 3, Soós 2, Németh M. 2, Papp B. -.

Békés: Krisztics 25/21 (+10 lepattanó), Balog G. 23/12, Vass 15/12, Acsimovics 13, Cvijin 10 (+12 lepattanó), Olic 4, Okoh 3, Csorba -.