Kezd kettészakadni a Piros-csoport top nyolc csapata.

:

:

Folytatódtak a küzdelmek a B-csoport felső- és alsóházában.

A Piros-csoportban kilenc találkozót rendeztek. A harmadik forduló keretein belül verte az NKA a Salgótarjánt. A kilencedik fordulóból pótolt MAFC – PVSK-Cargate találkozó hazai sikert hozott, míg a nyolcadik fordulóból visszamaradt rangadót a Nyíregyháza nyerte a Vasas ellen. A 17. fordulóban folytatódott a Salgótarján rossz szériája: a listavezető Nyíregyházával sem bírt. A MAFC-nak jól ment a héten a pécsi csapatok ellen: az NKA-t is legyőzte. A Nagykőrös is megverte a Vasast, az MTK otthonából távozott győztesen a Honvéd, a BKG, s leginkább a 14 triplát jegyző Nagy Botond megszórta a TF-et, nagy meglepetésre a Veszprém győzelmi sorozata viszont megszakadt a PVSK-Cargate otthonában.

Egy meccs maradt még a 17. fordulóból: februárban pótolják a MEAFC–Baja összecsapást.

A Zöld-csoportban a 15. forduló rangadóját nyerte meg magabiztos különbséggel a Cegléd az Óbuda ellen. Pótmeccsei sikereit folytatta a Pénzügyőr a SMAFC ellen: a 7. fordulóban is győzelmet könyvelhetett el. A Tiszaújváros és a DEAC előrehozott meccset játszott, előbbi sikerével. A 17. fordulóban a Cegléd, az Újpest, a Vásárhely és a Pápa is idegenben nyert – a SMAFC, Eger, Győr, Pénzügyőr négyes maradt győzelem nélkül. A Bonyhád a Békést győzte le, az Óbuda pedig a DEAC U23-nak nyújtotta 11 meccsesre a nyeretlen szériáját.

A BKG, Nyíregyháza páros után a Pápát legyőző TF és a Vásárhelyt megverő Újpest is bejutott a legjobb négy közé a Hepp Kupában – teljes a négyesdöntő mezőnye.

NB I/B

Piros-csoport

9. forduló

A szünet után döntött a MAFC a PVSK ellen

Garai Péter, a MAFC edzője: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

Rab Gyula, a PVSK edzője: Gratulálok a MAFC csapatának a győzelemhez! Jól nyomtak bennünket, jól játszottak. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, sajnos a másodikban kiütközött a fáradtság és csökkent a koncentrációnk. Megpróbálunk regenerálódni és a következő meccsen javítani. További sok sikert kívánok a MAFC-nak!

MAFC – Pécsi VSK-CARGATE 87-70 (21-21, 22-17, 28-14, 16-18)

MAFC: Csapai 30 (+10 lepattanó), Tóth P. 25/3, Polgárdy 14/6 (+10 lepattanó), Lakits 8/6, Herló 5/3, Németh B. T. 4, Biber 1, Komma -, Pfandler -, Bősze -, Baráz -.

PVSK: Bíró L. 33/9, Martinez 11/6, Rátvay B. 8, Bor S. 7/3, Riskó 4, Hőgye 2, Carev 2, Heimann B. 2, Mándity M. 1, Lakatos P. -.

3. forduló

Az NKA a „visszavágón” felmosta a padlót a Tarjánnal

A két gárda pár nappal korábbi, pécsi összecsapásán meglepetésre a huszáros hajrát kivágó akadémisták bizonyultak jobbnak, így a szerda esti visszavágón az utóbbi hetek botladozásai következtében a dobogóról egészen a hatodik helyig zuhanó piros-feketék számára kizárólag a győzelem számított elfogadhatónak – vezette fel a Salgótarján–NKA meccset a BeszterceKK.hu.

Csakhogy, bár a találkozó első két kosarát az SKSE szerezte, a Mavrenski-tanítványok hamar a hazaiak tudtára adták, hogy egyáltalán nem vágynak az áldozati bárány szerepére. A szombati találkozó tapasztalataiból láthatólag okuló látogatók ezúttal nagyon szépen megszervezték támadójátékukat, s némi kezdeti bizonytalankodás után egyre-másra szórták a többnyire három pontot érő kosarakat. Mivel pedig a gyors egymásutánban öt triplát berámoló rivális sorozatos találataira Sömenek és a rendkívül agilis Joó többnyire duplákkal válaszolgattak, a nyitó negyed második felére nem csak, hogy állandósította, de röviddel a kisszünet előtt immár kilenc pontra növelte előnyét az NKA csapata.

Amely a folytatásban is bántóan könnyedén dobálta át a lassú reagálású hazai zónát, aminek következtében a második felvonás derekáig nem is csökkent érdemben a feleket elválasztó távolság. Noha a nagyszünethez közeledve úgy tűnt, a támadásban addig is megfelelő színvonalon teljesítő (45 pont 62%-os mezőnymutatóval) tarjániak végre hátul is rendezni tudják soraikat, Boinitzerék hiába produkáltak egy 13-5-ös etapot és egalizáltak kétszer is, a félidőre már ismét hátrányban találták magukat (45-49).

A fordulás után a pécsiek természetesen egy méretes triplával nyitottak, amire ugyan Sömenek és Molnár még válaszolni tudtak, a következő hat percben a hazaiak már csupán hallgatóságként vettek részt a számukra egyre kínosabban alakuló „társalgásban”. A ragyogó játéka mellett a lélektani hadviselés terén is nagyot alkotó Benke által teljesen kiborított Herendic látványosan erőlködött, de ezzel korántsem volt egyedül az immár nem csak védekezés-, de gólképtelenné is váló tarjániak között. A túloldalon ezzel szemben csak úgy sorjáztak a jobbnál-jobb teljesítmények, a 49-52 után kivágott 14-2-es vendégroham alkalmával például leginkább az addig viszonylag csendes Kollár és Kocsis jeleskedtek.

Habár az utolsó kisszünetet keretbe foglaló 10-0-ás SKSE-sorozat hazai oldalon még felcsillantott egy aprócska reménysugarat, a rendkívül gyengén muzsikáló sípos trió sokadik, ezúttal Herendic kiállításával végződő eltévelyedése és Mavrenski mester jó ütemű időkérése a folytatásban egykettőre véget vetett az újabb ritmusváltásra már képtelen piros-feketék fordításról szőtt álmainak. A nemcsak példás küzdőszellemmel, de felettébb tetszetősen is játszó akadémisták a végjátékban gond nélkül hizlalták ismét tíz fölé a különbséget, s a látottak alapján nem kérdéses, hogy ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzték le a gödör alján (mert ettől aligha van már lejjebb) nagyot koppanó tarjáni legénységet.

Szabó Zoltán, a Salgótarján edzője: Felmosták velünk a padlót, amihez mi szépen asszisztáltunk. Csak gratulálni tudok a pécsi fiataloknak a kosárlabdához és az egymáshoz való hozzáállásukhoz. Sok sikert nekik a bajnokságban!

Ivica Mavrenski, a Pécs edzője: Gratulálok a játékosaimnak, kemény mérkőzést vívtunk a salgótarjániakkal. Szinte végig mi vezettünk, s bár a negyedik negyedben volt egy rövid periódus, amikor lehetőséget adtunk a hazaiaknak a felzárkózásra, a végjátékban sikerült bebiztosítottuk a győzelmet. Abban a ritmusban kosárlabdáztunk, ahogy elterveztük, elsősorban ennek köszönhetően nyertünk. Minden jót kívánok ellenfelünknek a továbbiakban!

Salgótarjáni KSE – NKA Pécs 69-80 (21-28, 24-21, 10-17, 14-14)

Salgótarján: Sömenek 13, Joó 11, Boinitzer 9/3, Molnár M. 9, Herendic 8, Bán T. 8, Karanfilovski 7/3, Hajdu 2, Nshimba 2, Bogatin -.

Pécs: Benke K. 15/9, Karavdic 15/6, Kollár 12/9, Kocsis Z. 10, Lados 9/3, Scherer 7/3, Váits 5/3, Rosic 3/3, Gáspár M. 2, Fekete D. 2, Fülöp Zs. -.

8. forduló

Halasztott rangadót húzott be a Nyíregyháza a Vasas ellen

Faragó Péter, a Vasas edzője: Két dolgot szeretnék mondani: az első, hogy gratulálok a Nyíregyházának a győzelemhez, méghozzá azért, mert ha az első mérkőzést le kellett volna játszani, akkor jóval simábban nyernek, így ezen a fórumon keresztül is köszönöm a korrektségüket, hogy amikor covidosak voltunk, akkor beleegyeztek, hogy később játszunk. A várakozásoknak megfelelően egy jó mérkőzés kerekedett. Az egész mérkőzés folyamán a Nyíregyháza ránk erőltette az akaratát, mivel nem tudtunk védőlepattanót szedni, ezért indulni se tudtunk, így maradt a félpályás kosárlabda, amiben jelen pillanatban pont három ponttal jobbak. Gratulálok, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban, megérdemelt siker született.

Siska János, a Nyíregyháza edzője: Gratulálok mindkét csapatnak, mert nagyon színvonalas mérkőzés volt. Úgy gondolom, hogy talán fizikálisan jobban bírtuk a végét, bár az utolsó negyedben csak hét pontot dobtunk, ami kevés. Erre oda kell figyelnünk. Sok sikert kívánok a Vasasnak a továbbiakban!

Vasas Akadémia – HÜBNER-Nyíregyháza BS 69-72 (18-18, 14-28, 16-19, 21-7)

Vasas: Radics 17/6 (+10 lepattanó), Boros 13/3, Krasovec 10, Kelenföldi 9, Debreceni 9, Moravcsik 6, Barócsi 5/3, Farkas A. -, Dormán -.

Nyíregyháza: Tóth G. 25/3, Kiss B. 15/9, Bus I. 8, Mokánszki 7, Bazsó 5, Dr. Mohácsi 4, Ubilla 3/3, Szobi 3/3, Czinger 2, Vaskó -.

17. forduló

Magabiztos volt az MTK otthonában a Honvéd

Horváth Balázs, az MTK edzője: Sajnos ismét nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést és két és fél perc után időt kellett kérnem, tizenhárom-hármas állásnál. Az első félidőben, a két csapat közti sebességbeli különbség alapján a tizenöt pontos hátrányunk még hízelgő is volt számunkra. A félidei szünetben megkapta a csapat a fejmosást, és a második félidőben egy egészen más arcunkat mutattuk. Vissza tudtunk jönni többször is nyolcpontos különbségre, ahol egy-két kétes játékvezetői ítélet, illetve több rossz döntés következtében újra visszaállt a tizenöt pontos különbség. Sportemberhez méltóan be kell ismernem, hogy a két csapat között jelen pillanatban ekkora a különbség, az ellenfél fizikalitásának köszönhetően felőrölt minket. Egy pozitívumot azért szeretnék kiemelni, Láncos Krisztián fiatal posztos játékosunk rendkívül eredményesen és jól kosárlabdázott. A mi egyesületünknek alapvetően az a célja, hogy ezeknek a fiatal játékosoknak lehetőséget biztosítsunk, amit korábban nem kaptak meg. Továbbra is dolgozni fogunk azon, hogy győzelmeket gyűjtsünk és bent maradjunk ebben a bajnokságban úgy, hogy a fiataljaink a pályán vannak.

Puskás Artúr, a Honvéd edzője: Gratulálok a srácoknak, Törökbálinton sosem könnyű nyerni, és ez most nem egy udvariassági kör, nagyon szépen összeállt a csapatuk, Tarjánban is harminc pontos hátrányból álltak föl, egyre inkább látszik Horváth Balázs kollégám munkája, egyre karakteresebb az MTK. Minden dicséretet megérdemelnek ők is és az én játékosaim is, kemény, férfias küzdelem volt, rengeteg ütközéssel, szenvedéllyel, indulattal. Aminek köszönhetjük a győzelmünket az az, hogy kicsit több lábon álltunk, több fegyverünk volt, illetve a kulcspillanatokban meg tudtuk csinálni azokat a védekezéseket, amire már nem tudott reagálni az MTK.

MTK-Elite Basket – Budapesti Honvéd SE 75-94 (14-25, 27-31, 22-18, 12-20)

MTK: Láncos 19, Jakab P. 15/3, Takács A. 10, Jilling 9, Juhász 8/6, Bognár M. 6/3, Hegedűs A. 5, Farkas S. D. 3/3, Dobos M. -, Bagi D. -, Vranek -.

Honvéd: Tanoh 19/6, Tichov 14/3, Pintér D. 13, Stefán D. L. 12, Tóth B. M. 9/3, Takács D. 8/3, Kármán 5/3, Bea B. 5, Szentirmai 4, Kopácsi 3/3, Kovács D. 2, Tarján I. S. -.

A Nagykőrös is legyőzte a Vasast

Lakosa Zsolt, a Nagykőrös edzője: Ezen a meccsen védekeztünk talán a legjobban ebben a szezonban. Lelkes játékkal, közepes támadással is tudtuk uralni a mérkőzést. A Vasas szerencsére enerváltan játszott, ezért tudtunk simán nyerni. Gratulálok a fiúknak, és remélem, örültek otthon a szurkolóink is!

Faragó Péter, a Vasas edzője: Óriási csalódást jelentett számomra a saját csapatom játéka. Megpróbálok a következő két-három napban normálisan aludni, igyekszünk jól eltölteni ezt a rövid időt, mert kedden megyünk Miskolcra, ahol újra nekifutunk és megpróbálunk javítani. Szakmailag jelenleg nem is tudok mit mondani, meglepett engem is ez a formahanyatlás. A hazaiak feloldódottan és jól játszottak, gratulálok nekik!

Nagykőrösi Sólymok KE – Vasas Akadémia 78-59 (28-10, 15-21, 21-14, 14-14)

Nagykőrös: Lakosa Á. 22/3, Molnár M. 18/12, Mácsai 12/6 (+11 lepattanó), Bartos 11/6 (+10 lepattanó), Fehér P. J. 8/3, Jenei G. 3, Mester M. 2, Kónya 2, Jókai -.

Vasas: Boros 16/3, Radics 14, Farkas A. 9/3, Barócsi 4/3, Kelenföldi 4, Krasovec 4, Debreceni 4, Moravcsik 3, Dormán 1, Meződi -, Kódor -.

Pécsen is nyert a MAFC

Ivica Mavrenski, a Pécs edzője: A MAFC pontosan tudta, hogy mit akar, irányította a mérkőzést. A nagyszünetig egálban voltunk, a folytatásban azonban kihagytuk a tiszta dobásainkat, összezavarodtunk támadásban és védekezésben is. Otthon játszottunk, de csak hatvanöt pontig jutottunk, ezzel nem lehet meccset nyerni! Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez!

Garai Péter, a MAFC edzője: Gratulálok a győzelemhez!

NKA Pécs – MAFC 65-85 (24-17, 16-21, 11-28, 14-19)

Pécs: Karavdic 14/6, Benke K. 11/6, Rosic 9/3, Lados 9, Gáspár M. 8, Scherer 7/3, Váits 3, Kocsis Z. 2, Fülöp Zs. 2, Kollár -.

MAFC: Csapai 25/3, Tóth P. 22/12, Polgárdy 20/6, Lakits 7/3, Herló 4/3, Biber 3, Komma 2, Németh B. T. 2, Pfandler -, Bősze -, Baráz -.

A Nyíregyháza ellen már negyedet sem nyert a Salgótarján

Szabó Zoltán, a Salgótarján edzője: Gratulálok a nyíregyháziaknak, bajnokesélyeshez méltóan játszott!

Siska János, a Nyíregyháza edzője: Gratulálok a csapatnak! Agresszív védekezésünket rá tudtuk erőltetni az ellenfélre, s azt gondolom, teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Sok sikert kívánok a továbbiakban a Salgótarjánnak!

Salgótarjáni KSE – HÜBNER-Nyíregyháza BS 72-98 (19-21, 13-23, 10-24, 30-30)

Salgótarján: Sömenek 18/9, Joó 17/9, Karanfilovski 14, Boinitzer 9/6, Nshimba 8/3, Herendic 4, Hajdu 2, Bán T. -, Molnár M. -, Bogatin -.

Nyíregyháza: Kiss B. 17/9, Bazsó 16/12 (+12 lepattanó), Tóth G. 14, Dr. Mohácsi 12/3, Mokánszki 9/6, Vaskó 9/6, Ubilla 8/6, Szobi 6, Bus I. 5, Czinger 2, Demeter -.

Nagy Botond-show a TF ellen is

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: A második félidőt három ponttal nyertük csak meg. Ez annyit jelent, hogy amíg kellett, maximálisan igyekeztünk a védekezési feladatokra figyelni. A szünet után picit kiengedtünk, de a jó dobóteljesítményre nem volt válasza a vendégeknek.

BKG Príma Akadémia – TF-BP 111-78 (42-16, 19-15, 29-22, 21-25)

BKG: Nagy Bo. Á. 47/42, Nagy Be. Á. 14/6 (+17 gólpassz), Reizer 14, Armaghani 12, Buzás 9/3, Halász 8, Opre 4, Nagy S. 3/3, Szeleczki -, Molnár Cs. -, Zsihla -.

TF: Karosi 18/6, Nagy Sz. Sz. 14/6, Kerkai 12, Somogyfoki P. G. 12/6, Szántó D. 9, Csík Ri. 6, Timkó 4, Korompai 2, Rozs M. Z. 1, Korompai -, Magda D. -.

PVSK-meglepetés a Veszprém ellen

Rab Gyula, a PVSK edzője: Gratulálok a játékosoknak, amit ma betettek a mérkőzésbe, az nagyon jól nézett ki. Végig bírtuk erővel, végig kontrolláltuk a játékot, és ami a fő pozitívum, hogy jól is játszottunk. Nagyot küzdöttünk, keményen védekeztünk, segítettük egymást. Labdákat szereztünk a palánkunk alatt, amiből gyorsan tudtunk indulni, és ebből könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Ez nagyon sokat számított. Volt egy-két kiugró teljesítményünk, de mindenki betett a közösbe, így győztünk le egy élcsapatot. Remélem, hogy a mai győzelmünk önbizalmat ad a játékosoknak, és ebből tudunk építkezni a következő mérkőzéseken.

Baksa Szabolcs, a Veszprém edzője: Gratulálok a Pécsnek, ma sokkal nagyobb energiával játszott. mint mi, megérdemeltem nyert. Talán még azt is mondhatjuk, hogy a különbség nagyobb is lehetett volna. Mi enerváltan kezdtük a mérkőzést, és sajnos csak felvillanásaink voltak, igazából néhány extra kosárral tartottuk magunkat a meccsben. A végjátékban fizikálisan felőrült minket a Pécs és bebiztosította a győzelmét, mi pedig már nem tudtunk fordítani.

Pécsi VSK-CARGATE – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 94-82 (26-23, 21-23, 26-25, 21-11)

PVSK: Bíró L. 25/6, Meleg G. Z. 25, Rátvay B. 15, Carev 13/3, Martinez 11/3, Bor S. 5/3, Heimann B. -, Lakatos P. -.

Veszprém: Dukic 28/15, Orgona G. 17/6, Szabó P. 15/3, Madár A. 15/12, Szűcs P. 4, Sipos M. 2, Birkás 1, Glatz -, Futó B. -.

Nagyon megnyerte a rangadót a Cegléd

Honti Viktor, a Cegléd edzője: Nagy intenzitással, magas hőfokkal mentünk bele a mérkőzésbe, úgy ahogy elterveztük! Védekezésben a gyakoroltaknak megfelelően működtünk, gyakorlatilag nem volt tiszta dobóhelyzete az ellenfél meghatározó játékosainak. Támadásban rendre jól játszottuk a labdás kettő-kettőket, és jó döntéseket hoztunk. A harmadik negyedben sajnos ritmust vesztettünk, de az erőnket jelzi, hogy tudtunk fordulatot váltani, és visszaállítottuk a kiharcolt különbséget! Minden játékosom hozzá tudott tenni ehhez a fontos sikerhez, aminek nagyon örülök!

Saeed Armaghani, az Óbuda edzője: Gratulálni tudok a ceglédi csapatnak, szerintem ma a játék minden elemében jobbak voltak nálunk. Mi az első két negyedet gyakorlatilag végigaludtuk, nem voltunk agresszívak a védekezésben. Azért a harmadik negyedben vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, de ebben el is fáradtunk és nem tudtuk megfordítani a meccset.

Ceglédi KE – Óbudai Kaszások KA 91-66 (32-17, 26-15, 13-26, 20-8)

Cegléd: Fekete V. N. 27/15, Tóth Z. 10/3 (+11 gólpassz), Kovács B. B. 10, Csákvári 10/3, Szabó N. 8/6, Berkics M. L. 6, Várbíró 5/3, Csák B. 5/3, Mészáros M. 4, Hegedűs G. 4, Nárai B. M. 2.

Óbuda: Varga D. G. 18 (+12 lepattanó), Bencsik 17/3, Vámos 15/6, Kovács B. 4, Rosemond 4, Puszta D. Cs. 4, Vas-Teplán 3/3, Vígh 1, Bea G. -, Hegedűs O. -, Dénes D. -, Horváth M. -.

7. forduló

Ötven alatt tartotta a SMAFC-ot a Pénzügyőr

dr. Bagi Melinda, a Pénzügyőr edzője: Nagyon örülök, hogy a megkezdett utat tudtuk folytatni ezen a mai mérkőzésen is, annak ellenére, hogy rettentő komoly terhelést jelent a csapat számára az elmaradt meccseink folyamatos pótlása. Igyekszünk továbbra is lépésről lépésre haladni és folyamatosan fejlődni mindeközben.

Meszlényi Róbert, a SMAFC edzője: Sok meccset játszottunk mostanában, és ez látszott is a teljesítményünkön. Nagyon gyengén dobtuk a büntetőt, külső dobásaink sem voltak a helyén, az a pár játékos, aki szokta játszani a meccseket, nagyon fáradtan mozgott végig, úgyhogy én azt gondolom, ennek a mérkőzésnek nem volt kérdéses a kimenetele. Viszont azt hozzátenném, hogy az első hat percen olyan hátrányosan érintett minket a játékvezetői felfogás, ami egy alaphangot adott a meccsnek, viszont ennek ellenére sem tudtuk volna megnyerni azt.

Pénzügyőr Sportegyesület – SMAFC 70-47 (18-9, 19-21, 15-11, 18-6)

Pénzügyőr: Horváth B. 17/3, Koflanovics 15/15, Kovács M. 9/3, Szekeres Á. 8 (+11 lepattanó, 10 gólpassz), Baranyi 6, Szálas 6, Kiss L. T. 5/3, Horváth Cs. 4, Fekete J. -, Mihalics -.

SMAFC: Papp B. 12/6, Kovács B. 10 (+10 lepattanó), Bakk 9/3, Hencz 7/3, Simon B. 5/3, Márkus 4/3, Mándity D. -, Heiszenberger -, Szegedi -.

18. forduló

Nagy gödörben a DEAC, a Tiszaújváros is legyőzte

Szendrey Zsombor, a Tiszaújváros edzője: Sok edző kezdi úgy, hogy nehéz mérkőzésre számított, most én is csatlakozom hozzájuk. Valóban nehéz volt, hiszen ismerjük a DEAC-ot: harmincegy játékosuk szerepel az U23-as keretben, és sohasem tudjuk, hogy ki lép pályára közülük. Most is jöttek új emberek, a készülés tehát csak csapatszinten történhetett meg. Tőlünk sokan hiányoztak, ráadásul Lajsz Gergely súlyos sérülést szenvedett a mérkőzés során. Mielőbbi felépülést kívánunk neki! Csapatként sikerült győznünk, abszolút elégedett vagyok a játékunkkal. További sok sikert kívánok a DEAC csapatának!

Jesper Gustavsson, a DEAC edzője: Jó meccs volt, elég kemény. Több jó védekezést kell produkálnunk, több triplát kell bedobnunk. Ezt kell csinálnunk, keményebben kell játszanunk.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – DEAC U23 85-81 (22-16, 17-20, 23-21, 23-24)

Tiszaújváros: Kovács Z. 22/6, Szabó N. 18/3 (+10 lepattanó), Molnár B. 11/9, Orliczki B. B. 11 (+11 lepattanó), Szilasi 11/3, Lajsz 9, Kovács M. 3/3, Asszú Ár. -.

DEAC: Neuwirth 25/15, Asszú Ád. 16/6, Ságodi 10/3, Csikai 9/3, Kalassai 8/6, Balázsi 7/6, Sólyom Be. 4, Fábián Sz. 2, Nemes Á. -.

17. forduló

Jobban bírta a ráadást a Bonyhád

Morgen Frigyes, a Bonyhád edzője: Ahogy Rutkai Peti barátom szokott fogalmazni, elszenvedtük ezt a győzelmet! Gratulálok a csapatomnak!

Balog Vilmos, a Békés edzője: Gratulálok a hazai csapat győzelméhez, nagyon férfias, kemény mérkőzés volt. A játékvezetők engedték mind a két oldalon a kemény játékot, ebből a hazai csapat jött ki jobban.

Atomerőmű KSE Bonyhád – Békési SzSK 82-76 – h.u. (20-13, 25-27, 14-18, 12-13, 11-5)

Bonyhád: Verasztó 18/6, Gébert 15, Baki S. 15/9, Pajor 14/3, Tömösváry 9, Dorogi 8, Somogyfoki Sz. 3, Heimann G. -.

Békés: Meleg K. R. 23/3 (+17 lepattanó), Krisztics 14/9, Frikker 9/3, Vass 9/6, Balog G. 6/3, Széphelyi 6, Hargitai 4, Karsai Cs. 3/3, Cvijin 2.

A Cegléd is duplázott a héten

Meszlényi Róbert, a SMAFC edzője: Azt hiszem, hogy ismét egy jó mérkőzést sikerült játszanunk egy olyan csapat ellen, aki valószínű, hogy a jövő szezonban a Piros-csoportban fog játszani. Nagyon sokáig meccsben voltunk, harmincöt-harminchat percig – azt hiszem – meglepetést tudtunk okozni az ellenfelünknek. Voltak nagyon jó egyéni teljesítmények, úgyhogy nagyon biztatóak az előjeleink, és hát nagyon reméljük, hogy ezt a formát, ami most már kezd állandósulni, ezt tudjuk majd hozni a következő mérkőzéseken is. Gratulálok a fiúknak, nyilván mert kitettek magukért!

Honti Viktor, a Cegléd edzője: Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk! A hazai csapat nagyon szívta magát és nagyon jól játszott, sokszor olyan helyzetekből is betalált, hogy szinte lehetetlen volt, de mégis bementek a dobásaik, de szerencsére volt két jó periódusunk, amikor meg tudtunk lépni, és ezt kihasználva sikerült behúznunk ezt a nagyon fontos mérkőzést.

SMAFC – Ceglédi KE 66-78 (17-16, 11-18, 18-25, 20-19)

SMAFC: Kovács B. 17 (+14 lepattanó), Papp B. 14/3, Bakk 13/6, Simon B. 11/3, Hencz 7, Márkus 4, Mándity D. -, Szegedi -, Réti -.

Cegléd: Tóth Z. 21/15, Fekete V. N. 16, Nárai B. M. 14, Mészáros M. 8, Csákvári 7/3, Szabó N. 6, Kovács B. B. 2, Berkics M. L. 2, Várbíró 2, Csák B. -, Hegedűs G. -.

Magabiztos volt Egerben az Újpest

Dr. Váczi Péter, az Eger edzője: Huszonöt percig bírtuk a nálunk sokkal jobb játékosokkal rendelkező Újpest ellen. Utána letámadással és a fáradtságunkkal felőröltek minket. De az a huszonöt perc biztató jel volt, kár, hogy most jött ki. Csináljuk tovább, az ellenfélnek pedig gratulálok!

Surmann Gábor, az Újpest edzője: Mindenekelőtt gratulálok a csapatomnak! Az első félidő még nem, de a másodikban mutatott védekezés helyenként már kezdte elnyerni tetszésemet, mindezt úgy, hogy közben igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget biztosítani. A szimpatikusan küzdő hazai csapatnak gratulálok, és egészségben gazdag folytatást kívánok!

EKE Eger KOK – Újpest-MT 62-103 (15-26, 20-23, 17-25, 10-29)

Eger: Szabó M. 20/15, Ungi 14/3, Szicsák 9, Pomázi 8/6, Bíró B. 7, Illés B. 2, Papp B. 2, Kátai -, Mondi -, Sárosi -, Csomor -.

Újpest: Ivosev 24, Horváth Á. 20/12, Mészáros B. 15/9, Kelemen B. 11/3, dr. Franczva 10, Horváth K. 8/3, Pollák Á. 8/6, Micev 4, Ondima 2, Varga B. P. 1, Balogh A. -, Ipacs -.

Értékes Vásárhely-győzelem Győrben

Csaplár-Nagy Ervin, a Győr edzője: Sajnálom ezt a mérkőzést nagyon. Voltak jó periódusaink, de nagyobb részt a kapkodás és a pontatlanság jellemezte a játékunkat. Nem így terveztem a mai meccset, és egyéb hátráltató tényezők miatt sajnos így alakult az eredmény.

Tóth Tamás, a Vásárhely edzője: Idegenben régen játszottunk már ilyen jól, hat ember is tíz pont felett zárt. Az első félidőben gondot okozott a kizárás, de ettől függetlenül hatékonyan védekeztünk. A harmadik negyedben okosan jöttünk ki az öltözőből, kissé szétesett a hazai csapat. A végén visszajöttek a hazaiak, több van bennük, de ma talán motiváltabbak voltunk. Sok sikert kívánok a győri barátainknak, gratulálok a csapatomnak, sportszerű derbi volt!

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Vásárhelyi Kosársuli 80-92 (23-24, 13-27, 16-23, 28-18)

Győr: Geiger 17/9, Kámán B. 15/6, Földesi 11/6, Lógár 11, Berneczei 10 (+10 lepattanó), Nagy T. 9/9, Hágen 5/3, Horváth Á. 2, Varga Z. -, Kertész D. -, Friedl -, Bakon -.

Vásárhely: Varga Á. 24/6, Pavlovic 13, Bálint E. 12 (+10 lepattanó), Molnár B. 11/3, Rostás 11, Varga Z. 10/6, Béres N. 8/6, Bodócsi 3/3, Kozma P. -, Megyesi -.

Felőrölte a Pénzügyőrt a Pápa

dr. Bagi Melinda, a Pénzügyőr edzője: Köszönjük a játékot ellenfelünknek, dolgozunk tovább!

Kálmán László, a Pápa edzője: Erre készültünk, hogy megtörjük a Pénzügyőr négyes győzelmi sorozatát, amit nagyon komoly csapatok ellen sikerült bemutatniuk, nagyon jó játékkal. Egy nagyon jól harcoló csapat, akik sose adják fel. Ma azt gondolom, egy kicsit összeszedettebbek voltunk, és ezért tudtuk ezt a mérkőzést megnyerni. Ettől függetlenül gratulálok a Pénzügyőrnek és remélem, Bagi Melindát láthatjuk majd egy férfi A-csoportos kispadon is, le a kalappal előtte, amit ezekkel a fiúkkal csinál!

Pénzügyőr Sportegyesület – Conoil Motax KC Pápa 60-81 (16-15, 18-27, 10-16, 16-23)

Pénzügyőr: Baranyi 12 (+11 lepattanó), Szálas 10/3 (+14 lepattanó), Horváth B. 10/6, Szekeres Á. 8, Horváth Cs. 6, Dobos V. 5/3, Kovács M. 4, Koflanovics 3/3, Kiss L. T. 2, Mihalics -, Fekete J. -.

Pápa: Horváth A. 18/12, Sonyák 17/6, Murai 15/3, Koma 10, Kiss K. L. 9/3, Erdei M. 7/3, Németh G. 3, Hódi 2, Bakos D. -, Kasza K. -, Parcsami -, Kocsis T. Z. -.

Óbudai Kaszások KA – DEAC U23 102-75 (27-22, 24-16, 25-18, 26-19)

Óbuda: Varga D. G. 21 (+11 lepattanó), Kovács B. 16/6, Vámos 16/6, Puszta D. Cs. 15/3, Bencsik 14, Bea G. 8, Horváth M. 6, Vas-Teplán 5/3, Vígh 1, Hegedűs O. -, Hegedűs M. -, Dénes D. -.

DEAC: Fábián Sz. 21/3 (+13 lepattanó), Asszú Ád. 16/6, Kalassai 13/6, Nemes Á. 10/6, Batbaatar 5/3, Sólyom Be. 4, Somi 4, Sipos T. 2, Csikai -.