Egypontos derbit nyert a Jászberény a MAFC otthonában

Garai Péter beolvasott a három A-csoportos játékvezetőnek.

:

:

Egy meccs kivételével a teljes 12. fordulót lejátszották a másodosztály felső- és alsóházában.

A Piros-csoportban pontgazdag meccsen verte a Salgótarján a Baját. Odahaza nyert a Veszprém az Óbuda ellen, amit öt idegenbeli siker követett: Pápán nyert az éllovas Honvéd, a Vasas vendégeként győzött az NKA, egy pont döntött a MAFC–JKSE rangadón a vendégek javára, míg a TF a BKG otthonát vette be, csak úgy, mint a Nagykőrös a PVSK-ét.

A Zöld-csoportban a Győr magabiztos különbséggel hozta a KTE U23 elleni találkozóját. A Vásárhely–Pénzügyőr is hazai sikert hozott, és az ELITE is odahaza verte a SMAFC-ot. A Dunaharaszti otthonában tudott nyerni a MEAFC. Az Újpest–Cegléd derbin hazai siker született, a Békés pedig a Tiszaújvárost verte meg.

A DEAC U23 kedden fogadja a Bonyhádot.

Egyetlen mérkőzéssel megkezdődött a Hepp Kupa nyolcaddöntője is: a Békéscsaba búcsúztatta a Nagykőröst.

NB I/B

Piros-csoport

12. forduló

Fontos meccset nyert meg az SKSE

Király Márió, a Salgótarján edzője: Egy győzelemnek mindig örülni kell, de persze az sem mindegy, hogyan szerezzük meg azt. Hazai pályán száz pontot kapni pedig nem megengedhető. Jóiramú akciókat vezettünk, s támadásban összességében azt láttam, amit szerettem volna, viszont védőoldalon semmi sem működött úgy, ahogy elterveztük. Érdekes, hogy eddig inkább a védőmunkában láttam fejlődést, ezen a meccsen ugyanakkor nyoma sem volt ennek. Dolgozunk tovább.

Hosszú István, a Baja edzője: Azt gondolom, igazi kosáresőt láthattak a nézők, sajnos csonka csapatunkkal ezúttal csak ennyire futotta. Egyébként gratulálok a Tarjánnak, a második félidőben nagyon feljavultak a hazaiak a távoli dobásokban, s jól használták ki, hogy már nehezebben értünk ki rájuk. Szebb napokat is megéltünk mi egymással annak idején, fontos mérkőzéseket, nagy rangadókat vívtunk, de reméljük, hogy amikor majd rügyeznek a fák, ismét jobbak leszünk. Sok sikert kívánok a Tarjánnak!

Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE 126-99 (25-32, 31-21, 32-25, 38-21)

Salgótarján: Dragasevic 31/18, Takács A. 20, Cooper 20, Molnár D. 17/9, Molnár M. 13/3, Kuttor 9, Karanfilovski 8/6, Nshimba 5, Hargitai 3/3, Monye J. -, Gulyás B. -.

Baja: Kucsora 35/15, Jakab P. 35/18 (+12 lepattanó), Szatmári 12/12, Obermann 9/6, Szűcs M. 6, Szabó B. B. 2, Virág E. -.

Tóth remekelt, a Veszprém nyert

A VeszprémKosár.hu tudósítása:

Dukic jó büntetői majd támadó-lepattanóból visszatett duplája indította a meccset. Válaszként az egykori Veszprém-játékos, Czirbus kettő plusz egyes játéka érkezett. Majd jött pár pontatlan támadás a hazaiak részéről, és időt kellett kérnie Blaho mesternek, hiszen hátrányba került a csapata (4. perc: 4-9). A bakonyiak játéka azonban továbbra sem akart összeállni, Czirbus viszont egy triplát is elsüllyesztett, majd példáját társa, Czura követte. Dukic szintén egy hármassal zárta le a piros-szürkék pontcsendjét, aztán Horváth robogott végig a pályán egészen ziccerig. Azonban ismét megakadt a veszprémi gépezet, nem mentek be a kinti dobások, a Kaszások pedig elléptek kilenc ponttal (7. perc: 9-18). A negyed hátralevő perceiben aztán Szabó és Madár vezetésével zárkózott a Veszprém, így bizakodva várhatták a folytatást (10. perc: 16-20).

A második etapban úgy tűnt, egy fokozattal feljebb kapcsolt a bakonyi együttes. Fokozatosan csökkentette a hátrányát, majd Szabó a támadás utolsó másodpercében bedobott hármasával már átvette a vezetést a hazai gárda, a szurkolók legnagyobb örömére. Sőt, Tóth még két ponttal megtoldotta az előnyt. Ekkor időt kért Saeed mester. (14. perc: 30-27). Tóth pillanatai folytatódtak, zsinórban hat pontot termelt még a magasember, vagy támadó-lepattanóból, vagy társai remek passzai után (a félidő végére 13 pont és 12 lepattanó volt a neve mellett). Birkás sikeres betörése már csak egy utolsó indok volt az újabb óbudai időkéréshez (16. perc: 38-29). Boinitzer hármasa azonban jelezte, van még tartalék a vendégekben, majd újabb kosarakkal tartotta versenyben csapatát, amire a fiatal veszprémiek, Glatz és Dancsecs válaszoltak. A nagyszünetre ötpontos hazai előnynél vonultak a csapatok (20. perc: 47-42).

A harmadik tíz percet mindkét fél rosszul kezdte, ám Tóth kosara, majd parádés gólpassza Dukicnak feledtette Czirbus zsákolását a másik oldalon. Majd jött egy jó veszprémi védekezés, amelyet Madár és Dukic összjátéka koronázott meg kettő plusz egy ponttal (25. perc: 55-47). Mészáros hármasa jókor jött a Kaszásoknak. De Tóth és Dukic öt pontot jegyzett gyorsan. Fekete azonban továbbra is jelezte, harcolni jöttek, és egy kettő plusz egyes játékkal reagált. A negyed végéhez közeledve Tóth elérte a huszadik pontját is, ezzel tíz ponttal vezetett a csapata. Szabó hármasa tovább növelte a különbséget a vendégek duplája ellenére (30. perc: 70-59).

Az utolsó játékrészt Dukic triplája nyitotta, ám ezután csak az Óbuda szerzett kosarat, ezért időt kért a Veszprém (33. perc: 73-63). A piros-szürkék azonban továbbra sem tudtak a gyűrűbe találni, egészen Szabó hárompontosáig. Majd Madár is jegyzett egy triplát, miközben Czirbus próbálta vállára venni csapatát. Szabó hasonlóképpen állt a dolgokhoz, aminek jeleként bedobta negyedik hármasát. Ám az Óbuda közben visszakapaszkodott tíz pont alá, így időt kértek a hazaiak (37. perc: 82-74). A megbeszélés után tovább apadt a veszprémi előny, miután Boinitzer triplája betalált. Már-már kezdhettek izgulni a hazai nézők, amikor szűk másfél perccel a vége előtt Dancsecs elsüllyesztett egy kintit (39. perc: 85-77). Majd még egyet! Így az utolsó percbe lépve már tizenegy volt közte. Ekkor kijött egészpályás letámadásra az Óbuda, ám csak faultig jutottak. A Veszprém végül megérdemelt győzelmet aratott díszvendégei és remek hangulatot teremtő közönsége előtt (40. perc: 92-79).

Martin Blaho, a Veszprém edzője: Először is szeretném kifejezni nagyrabecsülésemet az Óbuda felé! Nagy energiával játszottak, mindent kitettek a pályára, és a végsőkig harcoltak a győzelemért. Minden tiszteletem az övék! Nagyon jól védték a festéket, így nehéz helyzetbe kerültük a gyűrű alatt. Keményen kellett küzdenünk, kipasszoltuk a labdát, amiből sok tiszta dobóhelyzetünk lett, ám ma nem dobtunk jó százalékkal. Összességében fontos győzelmet szereztünk ma.

Armaghani Saeed, az Óbuda edzője: Gratulálok a hazai csapatnak! Nagyon jó együttest rakott össze idén is a Veszprém. Mi pedig egy olyan gárdával érkeztünk, amely sok változáson ment keresztül. Próbáljuk megtalálni önmagunkat, és azt gondolom, hogy ehhez képest jó meccset játszottunk. Sok sikert kívánok a Veszprémnek minden területen! Én is egy kicsit része voltam ennek a munkának, és örülök, hogy ilyen jól összeállt.

Veszprémi Kosárlabda Kft. – Óbudai Kaszások KA 92-79 (16-20, 31-22, 23-17, 22-20)

Veszprém: Dukic 24/12, Tóth N. 20 (+21 lepattanó), Szabó P. 17/12, Dancsecs 11/9, Madár A. 9/6, Horváth Á. 5/3, Glatz 4, Birkás 2.

Óbuda: Boinitzer 20/6 (+12 lepattanó), Czura 15/3, Czirbus 14/3, Mészáros B. 12/6, Fekete V. N. 8/3, Kalassai 5/3, Vas-Teplán 3, Bencsik 2, Vígh -.

Hozta a pápai meccsét a Honvéd

Dr. Vajda Balázs, a Pápa edzője: Gratulálok a Honvéd csapatának, nagyon szépen, összerakottan játszottak, még így is, hogy egyik csapat sem tudott teljes kerettel kiállni. Gratulálok külön a saját csapatomnak is, mert szívüket, lelküket kitették a pályára egy ilyen nehéz helyzetben. Úgy gondolom, hogy volt tartás bennünk, és erre tudunk építkezni a közeljövőben.

Baksa Szabolcs, a Honvéd edzője: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, sok hátráltató tényezőnk volt, de azt kértem a felnőtt és az U20-as játékosoktól is, hogy azt tegyük ki a pályára, ahogy edzünk – ezt megtették. Sok játékosnak ez volt az első felnőtt meccsen dobott pontja, ezért külön gratulálok nekik! A Pápának sok sikert, megyünk tovább!

Conoil Pápa KC – Budapesti Honvéd SE 63-81 (11-16, 19-23, 14-20, 19-22)

Pápa: Sonyák 18/3, Varga B. P. 14 (+15 lepattanó), Erdei M. 9, Horváth A. 9/9, Lintner 6/3, Kocsis T. Z. 4, Németh A. 3, Hódi -, Kovács B. -, Kasza K. -, Szabó G. -.

Honvéd: Tanoh 19/3 (+10 lepattanó), Kopácsi 14/6, Takács D. 11/3, Kovács G. S. 10/6, Cohill 7, Tarján I. S. 6, Hajdu 6, Markovics 5/3, Wirth 3/3, Dékány -, Vámos -, Csomós -.

A Vasas vendégeként is nyerni tudott az NKA

Evangelosz Ziagkosz, a Vasas edzője: Gratulálok a pécsi csapatnak a győzelemhez! Egy nagyon gyors és atletikus csapat ellen játszottunk, az volt a legfontosabb feladatunk előzetesen, hogy a játékukat lelassítsuk, illetve a lepattanó-csatát megnyerjük. Ezeket az első félidőben nem teljesítettük, amiből ők előnyt kovácsoltak. A második félidőben javítottunk a védekezésünkön, azonban mindig, amikor közel voltunk ahhoz, hogy átvegyük a mérkőzés irányítását, sajnos könnyű dobásokat vétettünk el, illetve a büntetővonalról nem voltunk magabiztosak. Azt gondolom, hogy ezek azok a részei a játékunknak, amiben fejlődni kell.

Ivica Mavrenszki, az NKA edzője: Gratulálok a játékosaimnak, azt gondolom, hogy megérdemeltük ezt a győzelmet, hiszen az egész mérkőzés során tudtuk irányítani a játékot. Egy rövid periódust leszámítva elégedett vagyok a játékunk képével, de azt gondolom, hogy egy ilyen fiatal csapatnál normális az, hogy hullámzó játékot mutat be. Ez a győzelem nagyon sokat jelent nekünk, hiszen egy nagyon jó csapatot sikerült legyőzni. Gratulálok a Vasas csapatának is, a legjobbakat kívánom nekik!

Vasas Akadémia – NKA Pécs 79-83 (22-25, 18-27, 19-19, 20-12)

Vasas: Andrássy 13, Medve M. 13/9, Moravcsik 9/3, Boros 9/6, Kelenföldi 8, Radics 7, Bagó 7, Farkas A. 7/3, Kelemen Á. 5, Kerkai 1.

NKA: Djordjevics 17/9 (+10 lepattanó), Bíró L. 16/3, Kocsis Z. 10/3, Benke K. 10/6, Meszlényi 10/6, Scherer 6, Lados 5/3, Váits 3/3, Kármán 3/3, Rátvay B. 3, Kollár -.

Rangadót húzott be a Jászberény a MAFC otthonában

Garai Péter, a MAFC edzője: Gratulálok a Jászberénynek a győzelemhez, de nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy a három A-csoportos játékvezető, dr. Mészáros vezetésével, a meccs elején eldöntötte, hogy ezen a mérkőzésen a MAFC nem nyerhet. Ebben kollégái, Sallai István és Nepp László hűen követte. Ha a valódi véleményemet mondanám el, akkor a következő mérkőzésen valószínűleg Ázsiából, az amerikai kontinensről és az űrből érkezne a küldés. Ebben a B-csoportos bajnokságban hétről hétre kiélezett mérkőzések vannak, ezért elvárjuk, hogy az A-csoportos kiváló játékvezetők is a szabályokból felkészülten érkezzenek. Minden tudatos hátráltatás ellenére a mi csapatunk is megtett mindent a győzelemért, ezért emelt fővel hagyhatják el a pályát.

Földi Sándor, a JKSE edzője: Nagyon nehéz mérkőzés volt, a szerencsésebb csapat nyert, mert a végjátékban nekünk sikerült az utolsó kosarat dobni. Gratulálok az ellenfélnek és köszönöm a sportszerű játékot! Megyünk előre. A MAFC-ot nem szabad senkinek sem leírni. Sem hazai, sem idegen pályán. Nagyon jó szerkezetű csapat, nagyon jól játszanak. Boldog vagyok, hogy győztünk!

MAFC – Jászberényi KSE 74-75 (26-17, 13-20, 20-17, 15-21)

MAFC: Polgárdy 31/21, Lakits 17/9, Bordács 13, Tóth P. 7/3, Kovács Á. 2, Biber 2, Komma 2, Pfandler -, Csapai -, Pintér D. -.

JKSE: Velkey 19/12 (+11 lepattanó), Olasz Á. 13 (+10 lepattanó), Rakic 12/3, Rosic 8/6, Nagy S. 8/3, Meleg K. R. 6, Lewis 6/6, Homoki 2, Fekete D. 1, Várbíró -.

Visszatért a győztes útra a TF, ráadásul a BKG vendégeként

Dr. Nagy Ágoston, a BKG edzője: Nagyon gyengén védekeztünk, meg sem érdemeltük volna a győzelmet!

Beák Gábor, a TF edzője: Nagyon jó mérkőzést játszottunk, nekünk szerencsére összejött minden! Nagyon készültünk a BKG ellen, ez egy jó csapat, jó játékosokkal, jó edzővel. Jó stratégiát választottunk. Megpróbálunk visszalépni ugyanarra az útra, ahol elkezdtük a szezont. Nyilván egy ilyen fiatal csapattal, mint a mienk, nem egyszerű, de mindent megteszünk, hogy azon a mezsgyén tudjunk haladni, ahol elkezdtük az egészet.

BKG Príma Akadémia – TF-BP 73-88 (21-21, 17-21, 22-29, 13-17)

BKG: N. S. Allen 19, Nagy Bo. Á. 17/9, Nagy Be. Á. 15/9 (+10 gólpassz), Buzás 12, Szeleczki 4, Reizer 2, Zsihla 2, Lakatos P. 2, Halász -.

TF: Szántó D. 20 (+10 gólpassz), Tichov 19/12, Oroszi 16/6, Nagy Sz. Sz. 12/6, Tóth K. 10 (+10 lepattanó), Bálint B. D. 4, Bartos 4, Gémes 3/3.

Későn jött a pontgazdag PVSK-hajrá, nyert a Nagykőrös

Andrija Csirics, a PVSK edzője: Nagyon kemény meccs volt, nagyon jól dobott ma az ellenfelünk. Ki is használták ezt, jól rotálták a játékosokat. Három játékosunk is hiányzott a kezdő ötből, mindettől függetlenül jobbak voltak nálunk, sajnos hazai pályán túl sok pontot engedtünk a Nagykőrösnek. Megyünk tovább, és a következő mérkőzésre készülünk.

Kovács Sándor, a Nagykőrös edzője: Gratulálok a csapatomnak, illetve a Pécsnek! Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett belőle. Az első félidőben nagyon sok hibával játszottunk, sok volt az eladott labdánk és második szándékból rengeteg kosarat kaptunk palánk alól. A második félidőben a kulcsszituációkban betaláltunk kintről, a pécsi fiatalok végig nyomást gyakoroltak ránk.

Pécsi VSK-CARGATE – Nagykőrösi Sólymok KE 93-101 (25-22, 16-24, 14-26, 38-29)

PVSK: Goldring G. 28/9, Meleg G. Z. 24/3, Farkas S. D. 13/9, Fülöp Zs. 10/3, Armaghani 10, Futó B. 6, Bor S. 1, Mándity M. 1, Erdei Á. -, Gordán -.

Nagykőrös: Lakosa Á. 20/3, Molnár M. 17/12, Fehér P. J. 16/6, Mester M. 15/9, Rozs M. Z. 14/6, Mácsai 7, Kakulya 6/6, Molnár B. 4, Timkó 2.