Az utolsó negyedben fordított és megszerezte a hatodik helyet a Paks

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 79-73 (27-22, 14-25, 17-14, 21-12)

ASE Sportcsarnok
V.: Papp P., Tőzsér D., Pozsonyi L. (Gorka Sz.)

ASE: Kovács 12/6, Shepard 13, Pupp -, Lóránt 35/3, Jackson 11/9. Cserék: Velkey 3, Paige 5/3, Verasztó -, Dorogi -.

KKK: Curry 13/3, Krnjajski 6/3, Miliszavljevics 5, Rivers 18/6, Allen 23/3. Cserék: Baki -, Plézer -, Bogdán -, Hendlein 8.

A rájátszásról már biztosan lemaradó Kaposvár látogatott a hatodik helyért küzdő Paks otthonába az utolsó fordulóban.

Curry szép passza és Allen magabiztos befejezése után a Kaposvár szerezte meg a találkozó első pontjait, de Jackson egy triplávan fordított (3-2). A vendégek centere ezután zsákolt is egyet, de aggodalomra adhatott okot, hogy Curry kapott a lábához, le is kellett cserélni. A hazaiak magasembere is jó napot fogott ki, kettőből kettő triplánál járt már, ráadásul Lóránt is elkezdte gyűjteni a pontokat (10-6). Úgy tűnt, hogy Curry sérülése nem súlyos, vissza is tért a pályára az irányító és ha már ott volt, ki is osztott egy újabb gólpasszt (15-12). Folyamatosan ott loholtak az ellenfelük nyakán a somogyiak, de Lóránt remek játékára egyelőre nem volt ellenszerük, aki 18 ponttal zárta az első negyedet. 27-22.

Meglehetősen pontszegényre sikeredett a második negyed első öt perce, egy kicsivel többször célzott pontosabban a Kaposvár, 29-29 állt az eredményjelzőn. Időszakosan átvették a vezetést is a kék-fehérek, de Kovács triplájával egalizált a Paks (33-33). Allen és Rivers révén újra megléptek a vendégek és ezúttal a nagyszünetig már távol is tudták maguktól tartani az ellenfelüket. 41-47.

A fordulás után “centerpárbaj” következett, Allen duplájára Jackson trojkája érkezett, majd Lóránt büntetőivel lopta a távolságot a Paks (46-49). Három pontnál viszont sokáig nem tudott közelebb jönni az ASE, végül Shepard törte meg a jeget (50-51). Curry-t tripladobás közben faultolták, értékesítette is mind a három büntetőt, ezúttal Paige válaszolt. Hiába küzdöttek nagyot a hazaiak, mindig volt valaki a Kaposvárból, aki akkor szerzett kosarat, amikor a legjobban kellett, így nem lett meg a lélektanilag is fontos fordítás. 58-61.

Remekül elkapta a záró etap rajtját az ASE, amely Lóránt vezérletével 7-0-val kezdte ezt a játékrészt, Nikola Lazics kért időt (65-61). Beragadt a Kaposvár, 69-63-mal fordultak rá az utolsó öt percre a csapatok. Velkey, majd Allen talált be, aztán Rivers triplázott pontosan, feljött háromra a Kaposvár, időt kért a Paks (71-68). Paige triplája beakadt, miközben Miliszavljevics csak háromból egy büntetőt dobott be (74-69). Ezt az előnyét már jól menedzselte a Paks, amely végül 79-73-ra nyert és ezzel a Körmend eredményétől függetlenül megszerezte a hatodik helyet az alapszakaszban.

Fotó: hunbasket.hu