OSE Lions - Alba Fehérvár 82-75 (20-13, 15-24, 22-17, 25-21)

Edzőmérkőzés
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok

OSE Lion:

Alba Fehérvár: Turner 16/6, Takács Martin 3/3, Vojvoda 13/6, Davis 10/3, Csorvási 8. Csere: Markovic 6/3, Ahmad 11, Curry 4, Godwin 4.

Az OSE Lions az Alba Fehérvárt fogadta felkészülési mérkőzésen. A hazaiak Abell vezérletével legyőzték Vojvodáékat.

Az Alba honlapjának tudósítása:

A két, DEAC elleni, hazai felkészülési mérkőzés után kedden este Oroszlányban léptünk pályára, a tavalyi idényben meglepetéscsapatnak számító OSE Lions otthonában. A múlt héten a térdét fájlaló Ron Curry hétfőn már edzett, kedden pályára is lépett, valamint ott volt a parketten centerünk, a második lánygyermeke születése miatt a hétvégi meccseket kihagyó Csorvási Milán is. Jobban kezdtek a házigazdák, az elején ők dirigáltak, öt perc elteltével 11-7 állt a kivetítőn. A folytatásban is domináltak, Bíró Olivér és Remy Abell jóvoltából, valamint CJ Anderson is hozzátette a magáét, az első negyedet követően 20-13-ra vezettek. A második tíz percben átvettük az irányítást, támadásban és védekezésben is nagyot javultunk, higgadtan fejeztük be akcióinkat, főként Turner és Vojvoda volt elemében. Dobásaink a gyűrűben landoltak, félidőben 37-35-re vezettünk.

A nagyszünet után is kiegyenlített volt a találkozó, fej-fej mellett haladtak az együttesek, a harmadik negyed derekán 46-46-ra álltak a felek, a későbbiekben a hazaiak voltak magabiztosabbak, 22-17-re nyerték a harmadik játékrészt, így hárompontos előnnyel várhatták a záró periódust. Az oroszlányiak a végjátékra fordulva sem adták ki kezükből a kezdeményezést, biztosabb kézzel tüzeltek, végül megérdemelten nyerték az összecsapást.