Az NKA Pécs lett a fiú serdülő országos bajnok

A MAFC és a Budapest Honvéd fért fel a dobogóra.

:

:

Vasárnap játszották a fiú serdülő országos döntő helyosztóit a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson a félidőben 9 ponttal még a Kecskeméti Richárd (12 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda) húzta Kecskeméti KA/A vezetett. A fordulást követően aztán nagyot változott a játék összképe: átvette az irányítást a Zsíros Akadémia Kőbánya/A, és Nagy Ágoston (20 pont, 15 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda, 37 VAL), valamint Dobos Levente (16 pont, 10 pattanó) vezetésével végül 10 pontos sikert aratott a kőbányai együttes (65-75).

Az ötödik helyért megrendezett találkozón 10 perc játék után 6 pont volt az előnye az Orvos Ádám (28 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) és Fárbás Benjámin (12 pont, 18 pattanó, 3 blokk) jó játékára építő Cívis KK Debrecen/A-nak. A középső két szakasz azonban egyértelműen a Gáspár Benedek (10 pont, 17 pattanó), Dénes Loránd (27 pont, 6-6 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Francsics Tamás (8-8 pont és pattanó), Karsai Dávid (14 pont) és Hernádi Benedek Zalán (8 pont, 4 pattanó) fémjelezte KASI/A akarata szerint alakult, amely ezzel meg is szerezte az ötödik pozíciót (66-77).

A bronzmeccsen a félidőben 9 ponttal állt jobban a Rozmán Flórián (10 pont, 11 pattanó) vezette MEAFC-Jezsuita/A előnye, és három negyednyi játék után is még egál volt az állás. A második félidőben azonban sokkal jobban játszott ellenfelénél a Budapesti Honvéd/A, amely a záró 10 perc hengerével be is húzta a bronzérmet (65-44). A fővárosiak legjobbjai Kurfis Zétény Mihály (15 pont, 18 pattanó), Papp Gergely (18 pont, 9 pattanó) és Jecs Dominik (10 pont, 8 pattanó) voltak.

A fináléban az első negyedben még kifejezetten jól tartotta magát a MAFC/A, melynek legeredményesebb játékosa Pichovszky Bertalan volt (12 pont, 8 pattanó). Ezt követően azonban jött a házigazda hengere: Moosz Milán csapata sokkal jobban játszott ezt követően, és Fekete Ádám (15 pont, 10 pattanó), Inalegwu Noel (22 pont, 5 pattanó), Marokházi Levente (17 pont, 5 pattanó) és Vajas Nimród (4-4 pont és szerzett labda, 12 pattanó) vezetésével könnyedén nyerte meg a döntőt, ezzel az NKA Pécs/A lett az idei fiú serdülő országos bajnok.