HÜBNER-Nyíregyháza BS - Salgótarjáni KSE 74-62 ( 21-16, 15-14, 25-15, 13-21,)

Nyíregyháza, Continental Aréna,
V.: Pozsonyi L., Balogh Gy., Lengyel Á.

Nyíregyháza:: Ubilla 18/6, Czinger 6, Mohácsi 12, Vaskó 3/3, Tóth 10, Csere: Mokánszki M. 4, Bus 11/3, Szobi 10/6, Kuttor -, Demeter -, Hengsperger -,

Salgótarján: Sömenek 7/3, Karanfilovszki 10, Herendic 8, Nshimba 6, Bán 5, Csere: Boinitzer 6, Joó -, Molnár 11/3, Bogatin 5/3, Hajdu 4,

Ubilla triplával indult a mérkőzés, majd két támadás után ismét betalált a távolról. A hazaiak a negyed közepére 13-4-re vezettek, köszönhetően a kezdő ötös nagyszerű játékának, melyet a vendégektől Karanfilovski és Herendic próbált ellensúlyozni, kisebb sikerrel. A negyed végéig a vendégektől Sömenek, Boinitzer és Karanfilovski igyekezett csökkenteni a hazai csapat fölényét, de Mokánszki, Bus és Mohácsi rendre betaláltak, így 21-16-ra vezetett az első negyed végén a hazai gárda.

A második etapot a salgótarjáni csapat játékosa, Hajdu kosara nyitotta, amire Mohácsi válaszolt egy közeli dobással. A negyed első felében Ubilla, Tóth és Czinger talált be, míg a vendégektől Nshimba, Molnár és Herendic próbálkozott csapatát meccsben tartani,. Ezek a vendégek percei voltak, 27-24-re felzárkóztak. Hiába dobott azonban triplát Sömönek és dobott jól Bán, a másik oldalról érkeztek Mohácsi és Ubilla pontjai, így az állás 36-30 volt a szünet előtt.

Néhány pillanat a ma esti mérkőzésről????

Közzétette: Hübner Nyíregyháza BS – 2020. október 16., péntek

A szünet után a vendégcsapat folytatta jobban a meccset, mivel kétszer is betaláltak közelről, így két pontra zárkóztak fel Bointizer és Karanfilovski dobásaival. Megrázta azonban magát Siska János csapata, a negyed közepére a nyíregyházi csapat ellépett 47-36-ra köszönhetően Ubilla, Tóth és Bus sikeres dobásainak. A negyed végéig a hazaiaktól Szobi kétszer is betalált távolról és mellette még Ubilla és Tóth szerzett pontokat, a feljutásra esélyes nyírségiek ebben a periódusban léptek meg. 61-41.

Az utolsó tíz percben a vendégcsapat szerezte meg az első pontokat, köszönhetően Herendic kosarának, ám ezt Mokánszki és Bus ellensúlyozta. Nshimba és Hajdu is betalált, de a hazaiknál több jó egyéni teljesítmény is akadt, így megőrizték a harmadik negyedben összeszedett előnyüket.

Jó meccs kerekedett a rangadóból, de meglepetés nem született. A mérkőzést 74-62-re a Nyíregyháza nyerte.