Vasárnap este a Pécs–Alba összecsapással lett teljes az ötödik forduló, így ismét összeállítottuk VAL-értékek és posztok alapján a forduló legjobb ötöseit.

A zárómeccs igen izgalmasra sikerült: nagyon mélyről jött vissza a PVSK, köszönhetően két ponterős légiósának – Samajae Naeem Haynes-Jones és Michael Joseph Bryson is 40 VAL fölé jutott, előbbinek ez a forduló legjobbja címet is jelentette.

A forduló csapata:

Haynes-Jones (1) – Persons (1) – Bryson (1) – Minchev (1) – Cakarun (1)

Nagyon nem kell magyarázni, mekkora szerepe volt Samajae Naeem Haynes-Jones-nak a Pécsi VSK-VEOLIA feltámadásában. Az Alba Fehérvárt legyőző együttes vezére lett 36 ponttal (8/12 dupla, 3/7 tripla, 11/13 büntető), 4 lepattanóval (mind védekező), 1 labdaszerzéssel, 3 gólpasszal, 11 kiharcolt faulttal és 1 eladott labdával. A 44 VAL a forduló legjobb teljesítménye, ami 32 perc alatt sikerült neki.

A Naturtex-SZTE-Szedeák a Zalakerámia ZTE KK-t verte idegenben, Tayler Anthony Persons pedig remekelt: két gólpassz hiányzott a tripla-duplához, a 25 pont (7/12 dupla, 2/5 tripla, 5/6 büntető), 11 lepattanó (10 védekező + 1 támadó), 3 labdaszerzés, 8 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 1 blokk, 2 eladott labda azonban így is nagyszerű teljesítmény – 38 perc alatt 42 VAL-os dupla-dupláig jutott.

A pécsi csapatban sokáig Michael Joseph Bryson pontjai tartották a lelket, aki végül 31 ponttal (4/7 dupla, 4/5 tripla, 11/11 büntető), 5 lepattanóval (4 védekező + 1 támadó), 1-1 labdaszerzéssel, blokkal és eladott labdával, illetve 2 gólpasszal és 7 kiharcolt faulttal zárta a már említett Alba elleni meccset. Neki 35 perc jutott, 42 VAL-ra volt ez elég.

Brysont sem tudta tartani az Alba. Fotó: hunbasket.hu

Az MVM-OSE Lions légiósa, Yordan Dinkov Minchev is dupla-duplát hozott, de csapata a 19 pont (4/6 dupla, 3/6 tripla, 2/2 büntető), 13 lepattanó (9 védekező + 4 támadó), 3 labdaszerzés, 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault és 2 eladott labda ellenére kikapott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vendégeként. A 37 percre 37 VAL jutott.

Hozta a kötelezőt a Szolnoki Olajbányász a HÜBNER Nyíregyháza BS otthonában. A győzelemből Marjan Cakarun 22 ponttal (10/12 dupla, 2/2 büntető), 9 lepattanóval (5 védekező + 4 támadó), 1 labdaszerzéssel, 2 gólpasszal, 5 kiharcolt faulttal és 1 eladott labdával, így 36 VAL-lal vette ki a részét. Összesen 29 percet töltött a pályán.

A forduló magyar csapata:

Váradi (2) – Benke (2)/Perl (2) – Lukács N. (1) – Hendlein (1) – Bognár K. (2)

Dupla-duplával szállította a legjobb magyar teljesítményt a Falco KC Szombathely játékosa, Váradi Benedek. Az Egis Körmend elleni győzelem során dobott 16 pont (4/8 dupla, 2/6 tripla, 2/2 büntető), 10 lepattanó (6 védekező + 4 támadó), 2 labdaszerzés, 5 gólpassz, 4 kiharcolt fault, 1 blokk, valamint 2 eladott labda 28 VAL-t ért 31 játszott perc alatt.

Váradi két csapattársa, Benke Szilárd és Perl Zoltán is bekerült a magyar ötösbe: mindketten 18 VAL-t értek el a vasi derbin. Benke mutatója 32 perc alatt 20 pont (6/7 dupla, 2/6 tripla, 2/2 büntető), 2 lepattanó (mindkettő védekező), 1 labdaszerzés, 1 gólpassz, 1 kiharcolt fault, 1 blokk, 3 eladott labda; míg Perl 21 perc alatt hozott össze 12 pontot (2/3 dupla, 1/2 tripla, 5/8 büntető), 3 lepattanót (mind védekező), 3 gólpasszt és 5 kiharcolt faultot.

Perlék nagy csatában győzték le az ősi riválist. Fotó: Vágvölgyi Bálint/ugytudjuk.hu

Az albás Lukács Norbertnek 15 pontot (4/5 dupla, 2/2 tripla, 1/3 büntető), 4 lepattanót (3 védekező + 1 támadó), 1 gólpasszt, 2 kiharcolt faultot, 1 blokkot és 1 eladott labdát sikerült összehoznia a Pécs ellen, ami a győzelemhez nem, de a forduló magyar csapatához elég volt – 27 percet játszott, 19 VAL lett a vége.

Nem ment a Kaposvári KK-nak az Atomerőmű SE ellen, vereség lett a vége. A hazaiaknál Hendlein Roland 7 ponttal (2/4 dupla, 1/4 tripla, 0/1 büntető), 7 lepattanóval (3 védekező + 4 támadó), 1 labdaszerzéssel, 1 gólpasszal, 4 kiharcolt faulttal, 2 blokkal és 2 eladott labdával igyekezett segíteni. Ez összesen 14 VAL a 19 perc során.

A Szedeák győzelméből Bognár Kristóf is remek játékkal vette ki a részét: 15 pont (4/7 dupla, 2/5 tripla, 1/1 büntető), 6 lepattanó (3 védekező + 3 támadó), 3 gólpassz, 3 kiharcolt fault, azaz 21 VAL volt a teljesítménye 28 perc alatt.

VAL = dobott pont + lepattanók + szerzett labda + gólpassz + kiharcolt fault + blokk – eladott labda – rossz dobás
(Zárójelben, hogy ki hányadszor szerepel az adott csapatban.)
Kiemelt kép: hunbasket.hu