Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 83-75 (17-11, 22-24, 21-21, 23-19)

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
V.: Földházi T., Minár L., Lengyel Á. (Farkas Z.)

ASE: Capers 10/3, Kis R. 9/6, Gulyás 8/3, Shepard 14, Eilingsfeld 10. Csere: Baker 14/3, Kovács Á. 10/3, Jackson 8, Valerio-Bodon -, Velkey -.

ZTE: Duren 17/6, Delas 9/3, Polster -, Vuko 11/3, Glenn 13. Csere: Donaldson 11/6, Szabó Zs. 11/6, Bonifert 3, Völgyi -, Simon K. -, Plézer -.

A Zalakerámia ZTE KK-t fogadta az Atomerőmű SE a bajnokság 17. fordulójában, az esztendő utolsó játéknapján.

Büntetőkből szerezte első öt pontját az ASE, míg a ZTE Delas révén jegyezte első kosarát. Az ASE 7-2-re lépett el, de szigorított védekezésén a ZTE, s meg is fordította az állást. Az egyetlen kosárnyi különbséget egészen az első negyed utolsó percéig tartották a felek, Baker duplájával és Kis triplájával viszont „lőtávolságon” túlra lépett az ASE – 17-11-gyel zárult az első negyed.

A második negyedet is egy büntető nyitotta Donaldson részéről, majd Szabó is egyszer talált be a vonalról. Gulyás hármasára rögtön válaszolt a ZTE, majd egyre inkább kezdtek belelendülni a támadásba a csapatok. Capers kettese után kilenccel vezetett az ASE (31-22), de Duren triplája gyorsan csökkentette a különbséget. Donaldson is elsüllyesztett egy triplát, a fordulásból Kis szintén. Ellépett hétre az ASE, Delas triplája viszont utat talált a gyűrűbe – ez a hármas zárta az első félidőt, 39-35-nél jött a nagyszünet.

Kosárváltással kezdődött a második félidő, apránként faragott hátrányából a ZTE. Vuko zsákolt, majd jól is védekeztek, így már a fordításért támadott a Zete – hat zalai pont következett sorozatban, így 44-49-nél már egykosáron túli volt a vendégek fórja. Visszajött egyre a Paks, majd kis idő múlva Shepard révén egyenlített is (51-51), de gyorsan visszavette a vezetést a vendég együttes. Szabó is dobott egy triplát, Capers szintén vonalon túli találatával viszont már újra a paksiaknál volt az előny. Két zalai tripla is kimaradt, Shepard viszont nem rontott közelről – a harmadik negyed végére visszahozta négypontos előnyét a Paks (60-56).

Baker betalált, tovább nőtt a hazai előny, de Szabó egy újabb triplával felezte a különbséget (64-61). Kimaradt támadások következtek, majd amikor ismét betalált a Paks, a Zete is megrázta magát – 70-67-nél is három volt csak közte, de egy újabb kosárváltást Baker triplája követett, amire időkéréssel reagáltak a vendégek. Ezúttal Duren hármasa állította vissza a már-már megszokott hárompontos hazai fórt. Két jó támadással hétre nőtt a Paks előnye, Vuko fújt riadót egy újabb triplával – de ekkor már csak másfél perc volt vissza (79-75). Shepard hozott gyors négy pontot, ezzel dőlt el a meccs: 83-75-re nyertek a hazaiak.

Kiemelt kép: hunbasket.hu