A második negyed hajrája döntőnek bizonyult az Oroszlány ellen.

Atomerőmű SE – MVM-OSE Lions 91-82 (26-26, 29-20, 20-17, 16-19)

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Ádám József, Minár László (Bogárdi János)

ASE: Edwin 23/3, Pajor -, Grubor 12/6, Eilingsfeld 20/9, Atkinson 8. Csere: Buckingham 19/9, Kovács Á. 5, Frank Á. 4/3, Taiwo -.

OSE: Dimitrijevics 18/9, Barnjak 23/9, Carev 6/3, Calloway 3/3, Krestinin 8. Csere: Henry 10, Ruják 6/6, Illés M. 5/3, Dorogi 3/3, Mucza -, Szabadfi -.

A rájátszásba jutásért nagy csatát vív az Atomerőmű SE, amely a bajnokság alapszakaszának 23. fordulójában az MVM-OSE Lionst fogadta.

Krestinin és Grubor váltott kosarat, és még Carev is az első percben talált be. Eilingsfeld triplájával vezetett először a Paks, de Krestinin gól jó plusz büntetős akciója rögtön visszaállította a vendég előnyt (7-9). Felváltva estek a kosarak a folytatásban is, Buckingham triplájával vette vissza a vezetést a Paks, majd kicsivel később Frank távolijával újra (16-14). A játék képe nem változott, csupán annyit, hogy most az OSE fordított egy hármassal – Dorogi talált be távolról (16-18). Döntetlennél érkeztek meg a csapatok az első negyed utolsó percébe, amit Grubor hármasa indított, majd Henry és Grubor sikeres büntetőit követőn Ruják triplája zárt – döntetlen lett a pontgazdag első tíz perc (26-26).

Grubor hármasával indult a második negyed, Barnjak egyenlített egy távolival. Grubor ezúttal középtávolit dobott, Barnjak viszont maradt a vonalon túli megoldásnál, majd Edwin két büntetőjére is kintről felelt az OSE légiósa (33-35). A negyed közepééig, 37-39-ig volt az előny a vendégeknél: ekkor Eilingsfeld is elvállalt egy kintit, sikerrel. Innen még visszavette a vezetést az OSE, de Edwin pontjai után rákapcsoltak a hazaiak, és 45-45 után 10-1-re nyerték meg az első félidő utolsó két és fél percét (55-46).

Buckingham hármasa talált célba, majd a büntetővonalról is pontosan dobott, így a Barnjak és Henry vezetésével pontokat jegyző OSE nem tudott közelebb férkőzni. Buckingham újabb két büntetőjével lett meg a tízpontos különbség (60-50). Közelebb jött az OSE, de egyre több lett a hiba támadásban, amit Eilingsfeld és Buckingham is kintről büntetett, majd Edwin még beszórt két büntetőt (72-57). Az Illés, Carev páros is jegyzett két triplát, de tizenkét pont így is megmaradt az ASE előnyéből (75-63).

Az utolsó negyedet is egy hármassal indították a felek, Dimitrijevics volt a végrehajtó. Többet rontottak támadásban a csapatok, a hazaiak részéről öt, a vendégektől nyolc pont érkezett a negyed első felében – Ruják triplája rázta fel az övéit, Calloway is dobott rögtön egy hármast (81-74). Eilingsfeld és Edwin pontjai tornázták vissza tíz fölé a különbséget, 87-76-nál fordultak az utolsó két percre a csapatok. Dimitrijevics büntetőire Eilingsfeld-zsákolás volt a válasz a másik oldalon. Az utolsó percben is a paksiak válogatott játékosa talált be – kétszer a vonalról –, a meccset pedig Dimitrijevics távolija zárta: 91-82-re nyertek a hazaiak.

Kiemelt kép: hunbasket.hu