Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Magyar Kupa, negyeddöntő
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok, szerda 18:00.
Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Goda László, Fodor Attila (Téczely Tamás)
Paks: Edwin - Frank - Buckingham - Eilingsfeld - Atkinson
Kecskemét : Townes - Ivkovic - Klobucar - Dramicsanin - Karahodzsics
A rájátszásról éppen csak lemaradó ASE, azt a Kecskemétet fogadja a Magyar Kupában, amelyik zalaegerszegi győzelmével pont a Paksot ütötte ki a legjobb nyolcból. A két csapat mindkét alapszakasz mérkőzését az Atomerőmű nyerte.
Csirke Ferenc, Atomerőmű SE: Nagy hiba lenne, ha az utolsó egymás elleni mérkőzésből indulnánk ki, hiszen a Kecskemét azóta még hozzátett 2 fontos idegenbeli győzelmet. Rutinos csapat, sok jó hárompontos dobóval és egy jó poziciós Karahodziccsal. Sok kettő kettőt játszanak, az elmozgásaik mindig pontos, és a labdás játékosok is megtalálják a legjobb passzokat ezekből. Gyors játékra kell törekedni, de ez nem mehet át kapkodásba. A lepattanó megszerzése kulcsfontosságú lesz.
Forray Gábor, Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Két ellentétes érzelmi töltettel bíró csapat összecsapása következik. Mi természetesen boldogok vagyunk, hogy a 6. helyen jutottunk a rájátszásba, míg ők egészen biztosan csalódottak, hogy lecsúsztak a playoffról. Éppen ezért vár ránk egy borzasztóan nehéz összecsapás, mert a paksiak számára már csak a Magyar Kupa maradt reményként, hogy éremért játszhassanak idén. A hazai pálya előnye, és az is mellettük szól, hogy kétszer már legyőztek minket idén. Ez viszont egy teljesen más összecsapás lesz. Már többször bebizonyítottuk, hogy a derbi napján futunk a legjobban. A számunkra fontos megmérettetéseken a csapat szíve a helyén van. Azért utazunk Paksra szerdán, hogy kivívjuk a négyes döntőt, és ezért mindent el is fogunk követni.


Szólj hozzá!