Hazai pályán folytatná jó sorozatát a Paks.

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok, szombat, 17:00
V.: Benczur Tamás, dr. Mészáros Balázs, Fodor Attila (Páli dr. Kálmán)

Paks: Edwin - Green - Grubor - Eilingsfeld - Atkinson.

Debrecen: Scott - Gumbs - Drenovac - Gáspár - Tóth.

A Paks a tabella 5. helyén tartózkodik három győzelemmel, illetve két vereséggel. A 6. fordulóban Csirke Ferenc együttese a Debrecent fogadja, akik eddig csupán egy győzelmet szereztek a bajnokságban. A DEAC jelenleg az utolsó előtti helyen áll.

Csirke Ferenc, Atomerőmű SE: “Nehéz mérkőzésre számítok, egy jó játékosokból álló, erős kerettel rendelkező csapat lesz a holnapi ellenfelünk. Két erős, magas domináns centerük van, akiket szépen, tudatosan próbálnak megjátszani a palánk alatt. Tóth Ádi mellett Drenovac az, aki már évek óta motorja a csapatnak, két poszton bevethető, agilis játékos. Őt mindenképp le kell lassítanunk. Agresszíven védekező kisembereik vannak, figyelni kell, hogy ne legyen sok eladott labda, mert abból rendre jól és eredményesen indulnak. Ezt Nyíregyházán már kitoltuk 30 percig, most remélem, hogy sikerül végig. A 2:2 elleni védekezésüket is szokták váltogatni, ennek a lereagálása is kulcs lesz. Jó lenne győzelemmel menni a pihenőre, szeretnénk tapadni az élmezőnyre. Remélem, hogy sokan kilátogatnak majd a mérkőzésre.”

David Dedek, DEAC: “A negyedik idegenbeli mérkőzésünk következik. Ezen a ponton legfőképpen azért küzdünk, hogy megszerezzük első idegenbeli, összesítve pedig a második győzelmünket. Minden idegszálunkkal azon leszünk, hogy véget vessünk ennek a rosszabb periódusnak. Tisztában vagyunk azzal, hogy a papírforma szerint a Paks a mérkőzés esélyese. Remekül játszanak hazai pályán, nagyon keményen, fizikálisan kosárlabdáznak. Viszont, mi is a győzelemért fogunk pályára lépni. Michaelyn Scott az előző mérkőzésen kisebb sérülést szenvedett, így az ő játéka még kérdéses, rajta kívül azonban mindenki egészséges és harcra fogható.”