Egy másodpercig nem volt kérdéses a győztes kiléte.

Szolnoki Olajbányász - Egis Körmend 106-55 (27-16, 24-13, 25-17, 30-9)

Bajnokság, 11. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Tőzsér Dénes Kelemen, Makrai Márton (Bogárdi János)

Szolnok: Durham 19/9, Lukács 11/3, Barnes 10/6, Williamson 13/3, Szubotics 19/9. Csere: Révész 6, Rudner 15/15, Pongó Má. 9/6, Gavin -, Gilszki 2.

Körmend: Chambers 19/3, Parrish 4, Moore 4, Cakarun 6, Omenaka 11. Csere: Balogh M. -, Kiss M. 2, Doktor P. -, Ferencz 2, Herczeg 3, Geröly -.

Cakarun kosárral kezdődött a találkozó, Chambers Parrish-t szolgálta ki bejátszásával. Lukács duplájával és Barnes hármasával fordított a Szolnok, de csak ideiglenesen, köszönhetően Chambers betörésének (5-6). Durham oldalról dobott egy triplát, megtette ezt Szubotics is, közben a Körmend irányítója még négy pontot szerzett. Szubotics középtávolija után Chambers dobott két büntetőt, Williamson középtávolijával és Pongó hármasával 6-ra nőtt a hazai előny, így Kocsis Tamás időt kért. A játékmegszakítás után Takács szerezte meg első pontjait, Galvin gólpasszával Pongót találta meg üresen kint, Lukács betöréssel ért el két pontot. Chambers találta meg üresen Cakarunt a palánk alatt, a negyed végére mégis 10 fölé csúszott a különbség, Lukács büntetőivel és Szubotics zsákolásával. 27-16

Galvin nagyszerű gólpasszát Révész váltotta a gyűrű közelében kosárra, Durham triplájával már kétszer annyi pontál járt az Olaj mint a Körmend, ez Omenaka orvosolta gyorsan egy kettessel, később viszont a vonalon hagyott egy pontot. Williamson középről dobott egy triplát, Chambers kosara zárt le a vendégek rossz sorozatát, a Körmend első 9 mezőnykísérletéből az első négy és fél percben a második negyedben mindössze 1 esett be korábban. A Szolnok nem lassított Runder is kintről volt eredményes, Williamson a palánk alól tette hozzá a magáét, így a vasiak megint időt kértek (40-21). Ferencz két sikeres büntetővel iratkozott fel az eredményjelzőre, Williamson is hibátlan volt a vonalról, Pongó kettőből egyet dobott be, a különbség így is elérte a 20-at, sőt Barnes tovább növelte azt. Chambers helyére küldte négy egymást követő büntetőjét, ő így 14-nél tartott, a többiek 13-nál. Omenaka zsákolt, Rudner viszont triplát dobott, ahogy Lukács is, így a Szolnok 22 pontos előnnyel mehetett szünetre. 51-29

Durham hármasa indította el a harmadik negyedet, Chambers tört be egy kettesért, majd egy újabb szolnoki tripla esett be Rudner révén. Cakarun dobott egy közelit, Szubotics két büntetőt. Parrish a festékből szerzett egy duplát, Moore zsákolt, Gasper Potocnik időt kért (59-37). A játékmegszakítás után Szubotics dobta a negyed harmadik hármasát, Rudner pedig elképesztően elkapta a fonalat, egymás után két hármast elsüllyesztett, 5/6-al állt így kintről ekkor. Chambers gólpasszát Omenaka értékesítette, Durham két büntetőt szórt be, Balogh passzából Omenaka zsákolt. Megtette ezt Lukács is, Omenaka támadólepattanót tett vissza, Barnes révén már 30 fölé nőtt a differencia. Chambers dobott egy hármast, a negyedet Williamson kosara zárta. 76-46

Az utolsó negyed sok izgalmat nem igért, ráadásul Szubotics triplával kezdődött, majd Durham dobott két büntetőt és egy ziccert. Barnes hármasa után már 40 volt közte, 10-ás futással kezdte az Olaj a záróetapot. Williamson támadólepattanó után szerzett két pontot, Durham betörése után már 16-0 volt a negyedik negyed eredménye, Kocsis Tamás időt kért (92-46). Szubotics két büntetőt dobott be, négy és fél perc  után Moore törte meg a vendég kosárcsendet. Egy támadólepattanó után Szubotics dobott egy középtávolit, Durham büntetőivel lett közte 50. Az utolsó 5 percben egyetlen kérdés maradt, hogy menni lesz a különbség. A Szolnok tovább folytatta remeklését és továbbra is tapad a Falcóra. 106-55