Egy pillanatig sem volt kérdéses a győztes kiléte.

Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH-Kecskemét 99-76 (22-9, 38-21, 19-29, 20-17)

Bajnokság, 22. forduló
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Söjtöry Tamás Ferenc, Nyilas István (Téczely Tamás)

Paks: Edwin 14/3, Pajor 2, Grubor 23/15, Eilingsfeld 16, Atkinson 14. Csere: Kovács Á. 13/6, Taiwo 4, Frank 1, Buckingham 12/6, Kékesi -, Karosi .

Kecskemét: Townes 15/3, Ivkovics 6/6, Klobucar 4, Dramicsanin 11/6, Karahodzsics 18/3. Csere: Wittmann 3/3, Boriszov 5/3, Kiss 2, Tóth -, Fazekas 2, Tóth B. -, Kucsera 8/6.

A 22. forduló nyitómérkőzésén az 5. helyen álló Kecskemét a 8. Paks otthonába látogat. A két csapat utoljára november végén mérkőzött meg egymással Kecskeméten, akkor pedig az ASE aratott 74-69-es győzelmet.

Ivkovics hármasával indult a találkozó, az első paksi pontok Atkinson nevéhez fűződtek, Pajor pedig már fordított. Grubor előbb csak egy büntetőt dobott be,  majd egy hármast, a kettő között Townes szerzett két pontot. Edwin osztott ki egy gólpasszt Atkinsonnak, Kiss kosarával zárkózott a KTE. Eilingsfeld és Buckingham kosaraival 7-0-át futott a Paks, így Forray Gábor időt kellett, hogy kérjen (17-7). Edwin lopott labdát Wittmanntól majd könnyű kosarat szerzett, Buckingham triplájával már 15 ponttal ment az ASE, Townes törte meg a KTE rossz sorozatát, a negyedben több pont már nem esett. 22-9

Dramicsanin hármasára Grubor válaszolt egy 2+1-es akcióval, Kovács kosara után ismét időt kért a Kecskemét. Grubor távolról talált be, Buckingham egy tempót értékesített, így a különbség már 20 pontra hízott. Kovács tört be két pontért, Karahodzsics dobott be két büntetőt, Atkinson pedig egy ziccert (36-14). Edwin Kiss Dávid faultja ellenére is helyére tette a ziccert, ráadásul a plusz egyet is, Dramicsanin kétszer talált be a vonalról, ahogy Edwin is. Eilingsfeld két pontja után Ivkovics süllyesztett el egy újabb triplát, melyet a magyar válogatott magasemberének újabb két büntetője követte. Karahodzsics révén 26-ra csökkent a differencia, Eilingsfeld labdáját Taiwo tette fel két pontért. Klobucar büntetői után Kovács vágott be egy hármast, Edwin dobása után pedig már 30 fölé kúszott a paksi előny, Karahodzsics és Borisziv gyors öt pontjára, Kovács és Grubor válaszolt azonnal. A maradék egy percben már csak két kosár esett de a különbség maradt, így 30 pontos előnnyel ment szünetre a Paks. 60-30

Townes hármasával indult a második félidő, Atkinson csak egy büntetőt dobott be, Karahodzsics pedig egy közelit. Dramicsanin, Kovács és Wittmann is bedobott egy triplát, majd ismét Dramicsanin szerzett pontokat, 20-ra csökkentve ezzel a differenciát, ráadásul egy plusz egyet is rátett. Eilingsfeld állította meg a Kecskemét futását, majd Atkinson állította 25 pontra a különbséget, mely állandósult is egy ideig, Kovács kosara után mozdult el tartósabban ez (78-51). Boriszov egy pontot a vonalon hagyott, Karahodzsics tett fel egy nehéz dobást Atkinson szorításában. Frank állította vissza a közte 25-öt, aztán Kucsera szórt be egy hármast, a negyedet Klobucar büntetői zárták. 79-59

Az utolsó negyedre sok izgalom nem maradt, ráadásul a Paks egy 9-2-es futással indította a záróetapot, Forray Gábor ezért ismét időt kért. Gurbor pontjaira Karahodzsics válaszolt, de az utolsó 5 percnek 29 pontos előnnyel vágott neki az ASE. A hazaiak rendkívül magabiztos teljesítménnyel húzták be ezt a fontos mérkőzést és meg is előzték a Kecskemétet ezzel a tabellán, még szorosabbá téve ezzel a versenyfutást a rájátszásba jutásért. 99-76