Connect with us
Hirdetés

Bajnokság

Arconic-Alba Fehérvár – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

Hazai pályán zárná le a negyeddöntő párharcot az Alba.

Arconic-Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

Negyeddöntő, 3. mérkőzés
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, kedd, 18:00
V.: Földházi Tamás Péter, Cziffra Csaba Zsolt, Sörlei Attila (Forrai Sámuel)

Alba Fehérvár: Pongó - Somogyi - DeCosey - Ford - Philmore.

Kecskemét: Townes - Fazekas - Klobucar - Kucsera - Karahodzsics.

Két győzelem után hazai pályán zárhatja le a Kecskemét elleni párharcot az Alba.

Alejandro Zubillaga, Arconic-Alba Fehérvár: “Holnap egy újabb kemény mérkőzés vár ránk. Szeretném, ha ki tudnánk javítani a utolsó találkozón elkövetett hibáinkat, és ha egy jó teljesítménnyel hazai pályán zárnánk le a párharcot. Természetesen nem lesz egyszerű, a Kecskemét továbbra is egy remek csapat, de mi most is mindent meg fogunk tenni a győzelem érdekében. Ebben az elmúlt pár napban sok változás nem történt, szerencsére sérülések tekintetében is jól állunk, mindenki bevetésre készen áll.”

Forray Gábor, Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: “Mindkét alkalommal közel voltunk a bravúrhoz, de el kell ismerni, hogy az Alba jobb volt, mert kihasználta a hibáinkat. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert top-csapatot késztettünk nagyon kemény küzdelemre. Nem szabad a negatív érzelmeket felerősödni hagyni, a pozitívumokra kell támaszkodnunk. Ilyen az például, hogy a bajnokság egyik legponterősebb csapatát tudtuk 60 körüli ponton tartani. A megbeszéltek szerint kontrolláltuk a játékukat, jól rendeződtünk vissza, kevés tranzíciós kosarat kaptunk, ami az egyik fő fegyverük. Kedden ugyanezt a fegyelmezett produkciót kell bemutatni. A lepattanók tekintetében a csatát megnyertük, már csak az eladott labdákat kell limitálni, és akkor felénk billen majd a mérleg nyelve a szoros összecsapáson. Fizikálisan úgy gondolom jól fel tudtuk készíteni magunkat erre a sorozatra, viszont a koncentrációt 40 percre kell kiterjeszteni, egy pillanatra sem lankadhat a figyelmünk. Az extra dobások az első meccsen megvoltak, most kevésbé céloztunk pontosan. Bízom benne, hogy kedden újra megmutatjuk karakterünket. Nem szabad drámázni, vagyunk olyan rutinosak, hogy megfelelően kezeljük a helyzetet. Úgy utazunk kedden Székesfehérvárra, hogy Kecskeméten harcolhassuk ki az ötödik, továbbjutást eldöntő mérkőzést.”

Hozzászólások

Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz

Legfrissebb

Hírek

Facebook