Connect with us
Hirdetés

Kosárlabda

Alejandro Zubillaga: Kárpótolni szeretnénk a szurkolókat, megértem, hogy dühösek, én is az vagyok

Edzői értékelések a szerdai mérkőzések után.



:

:

Sopron KC – MVM-OSE Lions 101-79 (26-22, 28-18, 24-19, 23-20)

Gasper Potocnik : Nagyon jó volt nézni a mai mérkőzést. Láttam egy jó csapatteljesítményt támadásban és védekezésben is. Minden játékos áldozatos munkát végzett a csapatért, a klubért, és mindig így kellene kinéznünk. Amikor így tudunk játszani, nagyon veszélyes csapat vagyunk. Gratulálok a játékosaimnak, mert mindent úgy hajtottak végre a pályán, ahogy megbeszéltük. Élvezzék ki a ma estét!


Váradi Kornél : Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez! Hiába edzett velünk Noah Dickerson, a mérkőzés előtt jelezte, hogy fáj a lába, és nem tudja vállalni a játékot, ami érzékenyen érintett minket, nagy veszteség volt számunkra. Úgy gondolom, jól kezdtünk, ott voltunk, megvolt a megfelelő ritmusunk. Amikor a második negyedben ki kellett kérni a második időt, a Sopron tudott ritmust váltani, amire rosszul reagáltunk, agresszív védekezés ellen eladott labdákból, illetve második esélyből engedtünk könnyű kosarakat, pedig megbeszéltük, hogy ezeket próbáljuk limitálni. Ezután végig harcoltunk, köszönöm szurkolóinknak, hogy végig pozitívan biztattak minket. Most van egy kis szünet, amelyről úgy kell visszajönnünk, hogy a kötelezőkön kívül extra mérkőzéseket is hoznunk kell. Ehhez mindenkinek a maximumát kell nyújtania, mert csakis együtt, csapatként tudunk sikeresek lenni!

NKA Universitas Pécs – Atomerőmű SE 61-78 (14-22, 23-25, 10-17, 14-14)

Bojan Szalatics : Először is gratulálok a Paks csapatának, nagyon magas energiával játszottak a mai meccsen. Próbáltunk hasonló, ha nem jobb erőbedobással válaszolni, ez számos alkalommal sikerült is. A felkészülés során különösen nagy hangsúlyt fektettünk a lepattanókra, a harmadik negyedben az ellenfélnek mégis kilenc védőlepattanója volt. Aminek kifejezetten örülök, hogy vannak olyan fiatalok, akik több mint tíz-húsz percet játszanak, mint például Mezőfi Márk, Bor Gábor. Minden percet kiérdemelnek a pályán, keményen megdolgoznak érte, akárcsak a többi fiatal. A szezon legfontosabb része még előttünk van, erre kell koncentrálnunk!

Kosztasz Flevarakisz : Úgy jöttünk erre a meccsre, mint mindegyikre: maximálisan tiszteljük az ellenfelünket, igyekeztünk fókuszálni és teljes erőbedobással játszani. Ezt a srácok nagyon szépen hozták, védekezésben is azt tették, amit elvártam tőlük. Ez a kemény védekezés volt a kulcsa a győzelemnek, sikerült a házigazdákat 61 ponton tartanunk. Gratulálok a játékosaimnak, mert nem volt könnyű dolguk, sok sérüléssel nehezítette a felkészülést, új taktikákkal és egyéb újdonságokkal készültünk. Gratulálok a szurkolóinknak, valamint a hazai drukkereknek is, mert nagyon jó hangulatot teremtettek!

Alba Fehérvár – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86-88 (20-28, 23-18, 21-28, 22-14)

Alejandro Zubillaga : Gödörben vagyunk, nehéz kimásznunk belőle. A hét közben jó munkát végzünk, aztán jön a mérkőzés, mi pedig sok hibát követünk el. Javulnunk kell, nekem és a játékosoknak is. Az első és a harmadik negyedben is 28 pontot dobott a Kecskemét, így pedig nehéz nyerni. A legjobbunkat kell nyújtanunk a folytatásban, kárpótolni szeretnénk a szurkolókat, megértem, hogy dühösek, én is az vagyok. Előre kell lépnünk, hinnünk kell abban, hogy együtt az utolsó hat mérkőzésből négyet, vagy ötöt meg tudunk nyerni.

Sztojan Ivkovics : Gratulálok a saját csapatomnak. Az idény elején sokan azt mondták, mi leszünk a kiesők, mert a hatodik játékosunk a fiam, Milán, utána pedig még kevésbé ismert nevek vannak. Schöll Richárd zseniálisan játszott ma, remek kiegészítő centerünk volt. Legalább hat mérkőzésen kaptunk ki idén utolsó labdával, többségén nem játszottunk rosszul. Fejlődő társaság a miénk, ha még ki is esünk, elmondható, mindenki fejlődött ebben a szezonban.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – Pécsi VSK-VEOLIA 91-80 (18-20, 24-17, 27-28, 21-15)

Oliver Vidin : Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és gratulálok ellenfelünknek, mert kiválóan felkészültek és teljes erőbedobással játszottak! Ez mindig jó! Nem a fiúk védőügyvédje vagyok, de két-három napja nagyon komoly meccset játszottunk az Albával. Ez a rövid idő nem volt elég a regenerálódásra, Ádám és Marko ráadásul most érkezett. Próbáljuk őket a legjobban beilleszteni a rendszerünkbe, ez sokszor egy érkező játékossal sem könnyű, nemhogy kettővel. Az Alba ma két ponttal kikapott otthon a Kecskeméttől. Nem azért, mert gyengébb csapat, hanem mert rövid a padjuk, hogy a két-három naponta játszott meccsekkel ezt az intenzitást biztosítsák. A legfontosabb, hogy nyertünk ma este, csak így, tovább, előre! A védelmünk nem volt jó, támadásban úgy-ahogy hoztuk a kötelezőt, de tizenkét támadó lepattanót engedtünk, ami sok. Főleg úgy, hogy nem volt nekik klasszikus centerük, de például Payton remek munkát végzett mindkét oldalon a lepattanózásban. Mihamarabb előre kell tekintenünk, hiszen a bajnokságban hat kemény meccs vár ránk, majdnem minden ellenfelünk a legjobbak közül érkezik. Ha döntőzni akarunk, meg kell nyernünk ezeket.


Szrecsko Szekulovics : Gratulálok mindkét csapatnak! A Szolnoknak a győzelemhez és a mi csapatunknak ahhoz, ahogy ma este harcoltunk és egy teljesen más arculatot mutattunk, mint az elmúlt két meccsen. Sokat dolgozunk a védekezésen, próbálunk felkészülni a ránk váró mérkőzésekre. Boldog vagyok, amikor ez jól sikerül. Sokáig teljesen egál volt a ma este is. Az igazi különbség, ahogy mondani szokták, a minőségi játékosokban mutatkozott meg. Volt pár rossz váltásunk védekezésben, és Archibald sem játszhatott, mert nem akartuk kockáztatni. A legjobb dobónk hiányában léptünk pályára és nagyon büszke vagyok az egész csapatra, a padra, a fiatalokra. Mindenki kiadott magából mindent. Ezzel együtt is biztos vagyok benne, hogy bent maradunk, ez a fő célunk. Mi kis csapat vagyunk, de nem csak nekünk nehéz Szolnokon játszani, főleg nyerni. Volt szerencsém többször is jönni, a szurkolók mindig remek hangulatot hoznak. Elégedett vagyok, nem sérült meg senki és kicsit hasznát vehetjük a szünetnek, hogy kijavítsuk a hibáinkat. Most regenerálódunk, aztán harcolunk tovább a bennmaradásért.

Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 99-80 (23-17, 31-24, 26-20, 19-19)

Matthias Zollner : Gratulálok a fiúknak ehhez a győzelemhez, valamint a szurkolóknak és az egész klubnak is, hiszen ez nagyon fontos volt nekünk. Mindenki várta ezt az összecsapást, és hazai pályán tizenkilenc ponttal nyerni – azt hiszem, ez egy ideális este volt mindannyiunk számára. Edzőként viszont nekem a hibákat is látnom kell, mert voltak, de ez a munkám része. Most mindenki négy nap pihenőt kap, hiszen szünet következik a bajnokságban, és meg is érdemli mindenki, hogy egy kicsit lazítson. Jövő hétfőtől viszont újra keményen dolgozunk, mert még sok feladatunk van ebben a szezonban.


Forray Gábor : Azt mondom, soha rosszabbat, hogy csak minden ötödik meccsen kapjon ki a csapat a ZTE-től, és azt gondolom, ezzel Körmenden is egyetértenek… Természetesen gratulálok az egerszegieknek! Ma jobbak voltak, fizikálisan fölénk nőttek, ugyanis kiesett a magasemberünk betegség miatt – ma reggelre belázasodott –, de nem erre fogom a vereséget. Megérdemelten nyert a zalai csapat, ugyanakkor mi is küzdöttünk, így nem marasztalhatom el a játékosaimat. Ha mégis, akkor csak amiatt, hogy ha vernek bennünket, akkor mi is verjünk… Nekem ez nem tetszik, mert én nem ebbe a sportágba nőttem bele, ami ma a kosárlabdában zajlik. A mai állapotunkban nem tudtuk felvenni a versenyt ebben, de még egyszer: gratulálok a ZTE sikeréhez.

DEAC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65-87 (10-27, 17-19, 22-17, 16-24)

Andjelko Mandics : Két ellentétes félidőt játszottunk. Borzasztóan kezdtünk, hiányzott a keménység, talán túlságosan tiszteltük a bajnokcsapatot. A második húsz perc viszont már többé-kevésbé korrekt volt, változtattunk a hozzáállásunkon, így közelebb kerültünk ellenfelünkhöz. Ha úgy kosárlabdázunk, mint a fordulás után, bárkivel partiban lehetünk, ellenben, ha úgy, mint a térfélcsere előtt, mindenkitől ki fogunk kapni.

Milos Konakov : A DEAC egy nagyon erős gárda rutinos játékosokkal és edzővel, így tudtuk, hogy kezdettől fogva száz százalékot kell nyújtanunk. Szerencsére ez sikerült, agresszívan védekeztünk, elől pedig üres helyzeteket dolgoztunk ki. Tiszta dobásig jellemzően a harmadik negyedben is eljutottunk, de nem volt szerencsénk, míg a védekezésünk fellazult, így a Debrecen faragott a hátrányán. Amint azonban visszatért a játékunkba a keménység, lezártuk a találkozót.

Endo Plus Serivce-Honvéd – SZTE-Szedeák 71-50 (18-10, 17-18, 19-10, 15-8)

Zlatko Jovanovic : Gratulálok a srácoknak a győzelemhez és a Szegednek is, hogy végig küzdöttek! Egyértelmű, hogy problémáik vannak a kerettel, hiányoznak a légiósaik, mi pontosan átérezzük ezt a helyzetet, hogy milyen egy légióssal játszani. Ennek ellenére jól és keményen játszottak, de mi nagyon felkészültek voltunk, fizikailag és mentálisan egyaránt. Nálunk minden pályára lépő játékos a legjobbját nyújtotta, még akkor is, ha természetesen volt egy-két rosszabb pillanatunk. Amit mindenképp ki kell emelnem, hogy a legutóbbi két mérkőzésünkön összesen 52 gólpasszunk volt, ez jól jelzi, hogy milyen szépen jár a labda. Azt mondhatom, hogy az utóbbi meccseken jól nézett ki a játékunk. Most jön egy kis szünet, pihenhetünk, aztán jön talán a szezon legfontosabb része. Mindkét csapatnak sok sikert kívánok a folytatásra!

Simándi Árpád: Megérdemelt a Honvéd győzelme, a jobb csapat nyert ezen az estén. Ettől függetlenül büszke vagyok a srácokra, egy légióssal a csapatban is mindent megpróbáltunk. Egész meccsen nagyon rosszul dobtunk, még akkor is, amikor egy kicsit közelebb voltunk. Ennek ellenére még egyszer mondom, mindent megtettünk, hogy még szorosabb legyen a mérkőzés, de ebben most ennyi volt.

13 hozzászólás

13
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
WilsonnyolcmegnyolcRougeHeindrichblueye Recent comment authors
Wilson
Olvasó

Zubillaga nem dühösek a szurkolók hanem érdektelenek ami hidd el sokkal rosszabb!

Csakajót
Olvasó

A Szolnok kínkeservesen veri hazai pályán a tök utolsó Pécset, úgy hogy
– a Pécsből hiányzik a legjobbjuk, Archibald.
-A Pécs így is nyer 2 negyedet.
– 9 – cel több személyit fújnak a Pécsre,
– 25 büntetőt dobhat a szolnok.
Nem kell semmi magyarázat…
Ezek tények.
Vagy ennyit számít a heti 2 meccs? (még utazni sem kellett nekik). Mert arról kicsit eltémázgatott, álszent módon persze Albával foglalkozva.

blueye
Olvasó

Mi legyen? Játszák újra?

Heindrich
Olvasó

A végén kell nyerni minimum 1 ponttal. Legnehezebb a kötelező győzelem.

Rouge
Olvasó

Csak aztán a fagyi nehogy visszanyaljon…

Rohadtul élvezném, ha valami hasonlót írnál a rájátszásban a döntő második mérkőzése után,
mondjuk valami ilyesmit:

“…A Szolnok kínkeservesen veri hazai pályán a tök első Falcót, úgy hogy
– a Falcóból hiányzik a legjobbjuk, Perl.
-A Falco így is nyer 2 negyedet.
– 9 – cel több személyit fújnak a Falcóra,
– 25 büntetőt dobhat a szolnok.
Nem kell semmi magyarázat…”

Bár az a része, hogy a bírók a Falco ellen fújjanak,
abszolút irreál…

nyolcmegnyolc
Olvasó

Tisztelt Csakajót!
Vicces a neved és a stílusod együtt!
Gondolom arról a kifejezésről, hogy motiváció még nem hallottál. Más úgy játszani, hogy tudod, hogy úgyis meg lesz…
A Fradi focisták idén a nemzetköziben 3ból kettőt nyertek, itthon 3/0…Biztos, mert erősebbek a magyarok.

Ekpa
Olvasó

Nem megbántva a szegedieket, de így még szánalmasabb a múlt heti vereségünk ellenük.
Arra a meccsre nincs és nem is lesz magyarázat. Félek, hogy nagyon fog hiányozni a legvégén az a W.

Bucibaba
Olvasó

Teljes mértékben egyet értek veled !

Bazinga
Olvasó

Képzelem mennyire aggódott Zollner mester, nehogy az ötödik sallert is mekapja a volt csapatától.

Gábor
Olvasó

Simi meg Zubi, vonatozzatok el a halál f@szára Fehérvárról! Két dilettáns balf@sz!

Basketoni
Olvasó

Az Alba hanyatlása a Dávid Kornél Akadémiával történő szakítással kezdődött és a mai napig tart. Módszeresen elutálták a klubtól a helyi nevelésű játékosokat ( Lukács, Keller Iván, Balsay, Takácsék) akik a mostani magyar maghoz képest fényévekre vannak. Ettől függetlenül ez a gárda sokkal jobb, mint ahol tart. Az spanyol edző ehhez nagyon kevés, bár az ő távozása sem oldana meg mindent…

mindenmentes
Olvasó

Szerintem egy profi játékosnak/edzőnek/csapatnak arra van szüksége, hogy 6-ból 6 meccsen elhiggye, hogy nyerni fog. Számomra ilyen egy sportoló, akit nem érdekelnek az esélyek, küzd a végsőkig! Aztán, ha nem jön össze, akkor együtt megtapsoljuk és büszkék leszünk a csapatunkra. Egyelőre nem így látom, de bízzunk benne, hogy történik valami változás…

Lajos
Olvasó

A spanyolt még nem rúgták ki…?

Hirdetés

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés