HÜBNER-Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 89-78 (23-22, 24-18, 16-21, 26-17)

Piros-csoport, rájátszás, döntő, 1. mérkőzés
Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: Földházi T. P., Györfy R., Sörlei A. (Balogh L. Gy.)

Nyíregyháza: Ubilla 26/12, Bus 8/3, Mokánszki 21/3, Bazsó 12/6, Tóth 4, Csere: Mohácsi 10/6, Szobi -, Kiss 8/6, Czinger -,

BKG: Nagy Bo. Á. 37/21, Nagy Be. Á. 7/3, Armaghani 9/3, Búzás 6, Reizer 8, Csere: Szanyi 2, Szeleczki 2, Cooper 7, Nagy S. -, Halász -,

A hazaiak nagyszerűen kezdtek, egy 5-2-es futással magukhoz ragadták a vezetést, majd tovább tudták növelni az előnyüket. (7-2) Magára talált a vendégcsapat is és egy pontra sikerült felzárkózniuk Nagy Botond tripláját követően. (12-11) Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egy vendég tripla után a BKG átvette a vezetést rövid ideig, majd Ubilla dobott egy trojkát, mellyel megint egál volt a mérkőzés állása. (18-18) Ahogyan a meccsen eddig is, minden pontért derekasan megküzdöttek a csapatok, így csak egy pont volt a különbség a két együttes között az első tíz perc végén. 23-22

A Nagy testvérek jól kezdték a negyedet, majd Ubilla kezdte meg a pontvadászatot a hazaiaktól ebben az etapban. (27-26) A mérkőzésen mindkét oldalon volt már játékos, aki kétszámjegyű ponttal rendelkezett, a hazaiaktól Ubilla már 13 pontnál járt, míg a másik oldalon Nagy Botond 10 pontot termelt. Kiss hármasával ötpontos előnyre tett szert a Nyíregyháza, de rövid időn belül Cooper zsákolt egyet, így újra egy kosár volt a két gárda között, ekkor időt kért Borisz Maljkovics. (32-29) Felzárkózott megint egy pontra a vendég együttes, majd egy 5-0-ás hazai roham következett és jött is Mohácsi hármasa után a másik oldalról. (39-33) Triplapárbaj kezdődött, melyből a nyíregyháziak jöttek ki jobban, így tovább tudták növelni előnyüket. (45-38) A második etap vége előtt egy perccel kért időt újra a hazai együttes. (47-38) Mokánszki kihagyta a közelit, majd Nagy Botondnak köszönhetően elkerülték a vendégek a lélektani tíz pontos különbséget, így hétpontos nyíregyházi vezetéssel zárult az első félidő. 47-40

A harmadik felvonás elején gyors kosarak születtek mindkét oldalon, majd Mokánszki hármasával kialakult a tízpontos különbség, de csak rövid ideig tartott ez az állapot, hiszen Nagy Botond is válaszolt egy trojkával. (56-49) Jó periódust fogott ki a BKG, hiszen Nagy Botond jól kapta el a fonalat és többször is betalált, többek között megszerezte ötödik tripláját is, így négy pontra zárkóztak a vendégek. (60-56) Jól védekezett a Nyíregyháza, így elkerülte a vendég egyenlítést. (60-58) Nagy Botond gyorsan egy hármast szerzett, mellyel átvették a vezetést a vendégek, majd egyből időt is kért újra a nyíregyházi együttes. (60-61) Bazsó szerzett egy triplát még a dudaszó végéig, így két ponttal vezettek a hazaiak a harmadik negyed végéig. 63-61

Kosármentesen kezdődött az utolsó felvonás, hiszen kicsit több, mint három perc telt el, amikor Ubilla egy hármassal megszerezte a negyed első kosarát, majd egyből Armaghani válaszolt rá egy trojkával. (66-64) Ubilla dobhatott büntetőket, miután Nagy Benedek szabálytalankodott vele szemben, érvényesíteni is tudta őket, így öt pontra dagadt a nyíregyháziak fölénye, majd időkérés következett Dr. Nagy Ágoston részéről. (69-66) Sikerült egy labdára zárkózniuk a vendégeknek, majd Kiss szerzett labdát, melyet sikeresen tudott befejezni. (71-66) A pontkülönbség terén nem történt jelentős változás egy ideig, majd két jó hazai támadást követően, kevesebb mint kettő perccel a találkozó vége előtt nyolc ponttal vezetett a Nyíregyháza. (79-71) Nagy Botond közelijével már csak két triplányi volt a különbség az együttesek között, majd kis idő múlva Borisz Maljkovics időt kért. (79-73) Gyors kosarak születtek mindkét oldalon, de így is öt ponttal vezettek a hazaiak az utolsó percben. (83-78) A mérkőzés végéig küzdött a BKG, de végül 89-78-ra nyert a Nyíregyháza.

A HÜBNER-Nyíregyháza BS – BKG Príma Akadémia döntő párharc állása: 1-0.

Fotó: Hübner Nyíregyháza BS Facebook