Az Óbuda, a TF és a Jászberény is élt a hazai pálya előnyével.

Szombaton négy mérkőzést játszottak a Piros-csoportban.

Óbudai Kaszások – Veszprém KK 92-84 (25-30, 27-19, 27-11, 13-24)

Óbuda: Boros 9/3, Czura 22/12, Farkas 21/15, Ormai 4, Láncos 10. Cs: Varsányi 11/9, Tichov 6/6, Armaghani 6, Bartos 3, Lőrincze -.

Veszprém: Szabó 22/9, Madár 15/15, Végh 5/3, Kis 22/9 (+10 lepattanó), Orgona 12 (+13 lepattanó). Cs: Ratiani 4 (+12 lepattanó), Birkás 4, Varga -.

Fordulatos mérkőzésen győztek a Kaszások a sereghajtó ellen. Nagy lendülettel kezdték az évnyitót a csapatok, tíz perc után a vendégek álltak jobban. A második negyedben fordítottak a fővárosiak, akik a fordulás után is pontosabban játszottak, tíz perccel a vége előtt úgy tűnt, gond nélkül győznek a két középső játékrészt 54-30-ra nyerő hazaiak. A záró etapban aztán feltámadt a Veszprém, a végjátékban négy pontra jöttek vissza a bakonyiak, és a még szorosabb végjátékért is támadhattak, ám a fordítás már nem jött össze. Az óbudaiaknál több sérült is visszatért, 15 hármast dobtak és kétszer annyi gólpasszt osztottak ki a hazaiak, mint a Veszprém, ám a lepattanócsatát megnyerő Horváth-legénység így sem állt távol a bravúrtól. Az Óbuda 5. győzelmét aratta, a Veszprém 15 fordulót követően is nyeretlen.

Jászberényi KSE – Phoenix-MT Fót 97-73 (22-21, 25-15, 32-10, 18-27)

JKSE: Dunai 14/6, Rosics 6/6, Meleg 11, Ivosev 2, Olasz 11. Cs: Homoki 18/9, Csík 17/3, Czirbus 9/3, Mester 9/9, Kovács -, Fodor -.

MT: Bus 5/3, Santiago 26/3, Bonifert -, Kékesi 8, Horváth 7. Cs: Varga 9, Katona 9, Bálint 8, Nagy 3, Czigelmajer -.

Meggyőző hazai sikerrel kezdte az évet a JKSE. Az első negyedben még tartották a lépést esélyesebb vendéglátójukkal a Megyeri Tigrisek, de a második negyedben már érvényesítették akaratukat a jászságiak. A nagyszünetet követően egyoldalúvá vált a játék, a kék-fehérek három negyed alatt eldöntötték a mérkőzést, az utolsó percekben még tudtak kozmetikázni az eredményen a lila-fehérek. Berényi oldalon a szokottnál halványabb volt az Ivosev-Olasz páros, ám a padról nagyszerűen beszálló Csík vezérletével így is hatékonyan támadtak, 23 gólpassz mellett 12 triplát süllyesztettek el a hazaiak. A fótiak kulcsemberei közül csak Santiagonak ment igazán a játék, távolról csak kétszer talált be a közelről sem igazán pontos vendégcsapat. A Jászberény mérlege 9-6, a Phoenix-MT 5 győzelemmel és 10 vereséggel áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://fb.watch/hVBG_RxznB/ .

TF-BP – Ceglédi KE 88-76 (25-18, 26-17, 19-20, 18-21)

TF: Szántó 5, Gémes -, Oroszi 8/6, Nagy 8/6, Anda -. Cs: Simon 10/6, Dancsecs 31/12, Kelenföldi 22/3, Várbíró 2, Csikós 2, Kódor -.

CKE: Velkey 10/3 (+14 lepattanó), Tóth Z. 10/3, Csaba 14/3, Fodor -, Karavdics 10/3. Cs: Tóth B. 9, Kovács 6, Erdei 2, Kalassai 3/3, Berkics 12/2.

Megnyerte a ki-ki meccset, ráadásul az egymás elleni összevetést is a maga javára fordította a CKE ellen a TF. Megkeverte a kártyákat Beák Gábor, a Tehetséges Fiatalok legjobb dobója, Dancsecs a kispadon kezdett, ám az első percekben a ceglédiek akarata érvényesült. A ponterős hátvéd beállása fordulatot jelentett, a félidőre már megnyugtató előnnyel vonulhattak a fővárosiak. A harmadik negyedben a húszat is átlépte a differencia, de a hajrára összekapták magukat a Siska-tanítványok, és ha a győzelemre már nem is volt esélyük, az egymás elleni mutató megfordításáért az utolsó pillanatig harcban álltak, ám végül Dancsecs szerezte a mérkőzés utolsó kosarát, amellyel tizenkét pontra nőtt a különbség (ősszel hazai pályán 90-80-ra nyert a Cegléd). A budapestieknél Dancsecs és a szezon első felét a BKG-nál töltő, új csapatában ezen a mérkőzésen debütáló Kelenföldi is remekül játszott, ketten együtt 53 ponttal terhelték meg a ceglédi gyűrűt. Bár a vendégeknél Velkey centereket megszégyenítve szedte a lepattanókat, pontszerzésben nem volt igazi vezérük és pocsék távoli dobóformát fogtak ki. Sikerével a TF jutott ötről a hatra a győzelmek számát illetően, a CKE mérlege 5-10. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/C6LAVSjYfu0 .

NKA Pécs – Vasas Akadémia 84-67 (27-22, 19-19, 17-15, 21-11)

NKA: Kerpel-Fronius 5, Kollár 8/6, Kovács 13/3, Meleg 15, Djordjevics 10. Cs: Scherer 6/3, Rátvay 10, Herger 2, Kazy 3/3, Lados 8/3, Benke 4.

Vasas: Moravcsik 14, Fekete 10/9, Radics 8, Kelemen 6, Andrássy 15/3. Cs: Farkas 9/9, Cseh 3, Medve 2, Pleesz -, Marcikics -.

Nagyot küzdött a Vasas, de a két csapat őszi mérkőzéséhez hasonlóan Pécsen is az NKA örülhetett a végén. Az első percekben még potyogtak a kosarak, aztán a várakozásoknak megfelelően a védekezés vette át a dominanciát a mérkőzésen, az egyébként egyaránt remek csapatjátékra képes felek együttesen mindössze 25 assziszttal zártak, egy játékos sem tudta megszórni magát – a két leghasznosabb, legeredményesebb játékos egy-egy center, Meleg és Andrássy volt. Az akadémisták korábbi vendégeihez hasonlóan a pasarétiek sem bírták végig a hazaiak által diktált iramot, az utolsó percekben már hússzal is vezettek a baranyaiak. Ivica Mavrenszki hiányában a másodedző, Sértő Ádám irányításával lépett nagyot az alapszakaszgyőzelem felé az éllovas. A hazaiak a kétpontosokat és a triplákat is valamivel jobb százalékkal értékesítettek, de az igazán bosszantó a 11 kihagyott büntető lehet a piros-kékek számára. Az NKA 14-1-gyel áll a tabella élén, a Vasas negyedik vereségét szenvedte el az alapszakaszban. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://www.hunbasket.tv/merkozes/29842/nka-pecs/vasas-akademia .