Kosárlabda

A Szolnok is lezárta párharcát

Bejutott a négy közé a kupagyőztes.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - NKA Universitas Pécs 99-80 (25-24, 22-20, 23-21, 29-15)

Rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés.
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Ádám József, Lengyel Ádám József (Sarkadi-Nagy Ágnes)

Szolnok: Jovanovic 12/3, Eads 6/3, Lukács 14/3, Thomas 13/3, Wiggins 19. Csere: Pallai 15/15, Durham 10/6, Kiss D. -, Sebők -, Révész 4, Pongó 2, Rudner 4/3.

Pécs: Nikolics 14/6, Kovács 13/9, Manjgafic 18/9, Durmo 5, Herger 2. Csere: Rátgéber -, Henry 4, Scherer 5/3, Bor 4, Lados -, Kerpel-Fronius 6, Walker 9/3.

Durmo büntetőivel vette kezdetét a mérkőzés, Kovács a sarokból talált be, az első hazai pontokat Jovanovic szerezte. Manjgafic értékesített eg tempót, Lukács dudaszóra köszönt be, majd megint Manjgafic következett (4-9). Wiggins zsákolt, Kovács újabb triplát vágott be, Wiggins egyziccert is feltett. Thomas büntetett egy eladott labdát, Lukács egyenlítése után időt kért Csirke Ferenc. Kovács fejezett be egy gyorsindítást, Wiggins forgatta be szépen emberét, aztán faulttal együtti kosarával fordított, de a plusz egy kimaradt (16-14). Scherer sülyesztett el egy triplát, Kerpel-Fronius ziccerezett, Thomas és Henry váltott kosarat. Thomas két büntetőt is bedobott, Nikolics egy hármast, Pallai azonnal válaszolt. A negyedet Durham duplája zárta. 25-24

Pallai megint szórt egy triplát, Manjgafic is pontos volt távolról, Durmo egy pontot a vonalon hagyott. Jovanovic adott nagy passzt Wigginsnek, Kovács a harmadik hármasát dobta. Jovanovic tört be remekül, Eads dobta át kintről Kovácsot, Kerpel-Fronius használt ki egy zárást és könnyű ziccert tett fel, aztán egy tempót is dobott (35-35). Thomas küldött a helyére két büntetőt, Durmo a festékben dolgozott remekül, Jovanovic tört be. Walker szerzett labdát és zsákolt, a Szolnok pedig időt kért. Thomas verte meg Durmót, Manjgafic mutattott be 2+1-es akciót, Lukács ezt egy triplával annulálta. Eads három büntetőt értékesített, Herger maradt teljesen egyedül a hazai gyűrű alatt és nem is hibázott, így a félidőben három ponttal vezetett az Olaj. 47-44

Henry tett vissza egy rontott dobást, Nikolics egy triplát dobott be, Wiggins egy büntetőt. Thomas hármasával vette vissza a vezetést az Olaj, Nikolics egy 2+1-et csinált, Lukács taláta meg a palánk alatt Wigginst. A magasember két büntetőt is a helyére tett, Jovanovic kosara után pedig időt kért a Pécs (57-52). Manjgafic szerzett két pontot, Wiggins második esélyből talált be, Kovács rálépett a vonalra, így két pontot ért a dobása. Nikolics hozta fel egy pontra csapatát, Jovanovic szórt egy hármast, Wiggins zsákolt. Manjgafic kintről talált be, Lukács is megrángatta a gyűrűt, de Manjgaficnak erre is volt válasza. Lukács egy pontot a vonalon hagyott, Rudner is, Pongó nem hibázott. Walker pontja zárta a negyedet. 70-65

Pongó és Révész játszott össze, Walker ismét csak az egyik büntetőjét dobta be, Rudner a sarokból köszönt be. Révész kosarával már 11 ponttal vezetett a Szolnok, nem meglepő módon Csirke Ferenc időt kért (77-66). Lukács húzott be egy alley-oopot, Pallai szórt egy triplát, Walker gyors öt pontot rámolt be. Durham két pontjára Nikolics még felelt, de az Olaj légiósa egy triplát is bedobott, így az utolsó két és fél percre 14 pontos különbséggel érkeztünk meg. Innen már nem volt visszaút a Pécs számára, az Olaj nyert és lezárta a párharcot hazai közönsége előtt. 99-80