A hajdúságiak továbbra is megállíthatatlanok.

Naturtex-SZTE-Szedeák - DEAC 83-86 (18-22, 19-14, 18-31, 28-19)

Bajnokság, 22. forduló
Szeged, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Minár László Balázs, dr. Németh Patrik (Dernei Gábor)

Szeged: Washington 25/9, Polányi -, Nicholson 14/3, Bognár 3, Roberson 14. Csere: Person 17/12, Kerpel-Fronius B. 3/3, Filipovics -, Balogh S. 3/3, Carter 4.

DEAC: Govens 11/3, Mócsán 24/12, Neuwirth 5/3, Garamvölgyi 7/3, Tóth Á. 11. Csere: Scott 4, Gáspár -, J. Taylor 15, Polyák 9/3.

Az edzőváltás óta megállíthatatlan DEAC-nak próbált megálljt parancsolni a Szedeák a bajnokság 21. fordulójában. A szegediek a meccs előtt a 12. helyen álltak 5 győzelemmel, míg a vendégek a még rájátszást jelentő 8. helyen 11 győzelemmel.

Villámrajtot vettek a debreceniek, három perc elteltével 10-0-s rohanást produkáltak. A hazaiak első kosara ezt követően született meg, Washington értékesített egy közelit. A vendégek tartották tíz pont körüli előnyüket, hiába talált be Washington újra, majd Roberson is, Govens többször is pontosan célzott a büntetővonalról. A negyed hajrájában három hazai tripla érkezett: sorrendben Person, Nicholson, majd Washington talált be, így feljött négy pontra a negyed végére a Szedeák (18-22).

Nem sikerült egyenlítenie a Szedeáknak a második negyed első felében, továbbra is felváltva születtek a kosarak, így megmaradt a párpontos különbség a vendégek javára. A 16. percben Washington 30-32-re hozta fel csapatát, de a túloldalon ekkor Govens dobott fontos hárompontost. A 20. percben aztán sikerrel jártak a szegedi próbálkozások: Washington előbb felhozta csapatát 35-36-ra egy távolival, majd Carter duplájával a hazaiak zárhatták előnnyel az első félidőt (37-36).

Két percet sem kellett várni a folytatásban, Mócsán és Tóth révén visszavette a vezetést a DEAC. A válogatott hátvéd egyre jobban belelendült, így már hét ponttal tartottak előrébb Andjelko Mandics tanítványai. A 27. perc magasságában már tisztes különbség volt a felek között, Polyák kosarával 48-59-re módosult az eredmény. Nicholson közelijét követően tízen belülre került újra a Szedeák, ám a negyedet Mócsán utolsó másodperces triplája zárta (55-67).

A záró etapban mindent megpróbáltak a hazaiak. Person fontos triplákat helyezett el a DEAC gyűrűjében, de ez csak arra volt elég, hogy három perccel a vége előtt újra nyitott legyen a meccs. Washington büntetőivel aztán már csak két pont volt a felek között, de Polyák kritikus pillanatban talált be távolról. Hiába próbált meg mindent a Szeged az utolsó percben, végül hárommal nyert a DEAC (83-86).

Fotó: kosarlabda.deac.hu