A Szedeák ellen is otthon tartotta a két pontot a Honvéd

Mijovics vezérletével zsinórban harmadik hazai bajnokijukat nyerték meg a fővárosiak.

Budapesti Honvéd SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 85-72 (19-20, 30-14, 20-21, 16-17)

Bajnokság, 18. forduló
Budapest, Ludovika Aréna
Benczur Tamás, Makrai Márton, Jakab László Imre (Balogh László György)

Honvéd: Simon 2, Tanoh Dez 6, Sherman 19/3, Demeter 6, Peringer 2. Cs: Mijovics 25/15, Crawley 20/9, Völgyi 5, Hajdu -, Kopácsi -.

Szedeák: Washington 10, Polányi -, Nicholson 28/12, Bognár 6, Roberson 4. Cs: Filipovics 4, Person 17/9, Balogh -, Kerpel-Fronius 3.

Alsóházi rangadót rendeztek a fővárosban: a találkozót megelőzően egyaránt négy győzelemmel állt Honvéd és Szedeák. Tanoh kezdte a pontgyártást egy betöréssel, Washington egyenlített, sok hibával indítottak a csapatok. Nicholson lépett elő vezérré a vendégeknél, közelről, távolról és a büntetővonalról is beköszönt, de a több lábon álló hazaiak Demeter egyéni akciójával fordítottak öt perc játékot követően (10-9). Ekkor ismét Nicholson pillanatai köveztkeztek, egy nagy zsákolást követően egy triplát is bevágott. Mijovics vezérletével zárkózott a Honvéd, Crawley is megszerezte első kosarát a BHSE színeiben, tíz perc után mindössze egy pont volt a különbség (19-20).

Mijovics duplájával ismét a budapestieknél volt az előny, ráadásul Crawley is beemelt egy trojkát, majd Mijovics is így tett, 27-20-as állásnál időt kért Simándi Árpád. Ez sem segített a szegedieken, akik a negyed első felében mindössze két pontot szereztek, miközben védekezésben is szétestek, Demeter betörése után 40-26 állt a táblán, a 17. percben másodjára is magához szólította övéit a Szedeák mestere. Sherman hárompontosával már tizenhéttel vezetett a Honvéd, ekkor azonban megkezdte a felzárkózást a vendég együttes, zsinórban nyolc pontot szereztek, de Sherman két közelijével a félidő utolsó percére ismét tetemes előnyben voltak a piros-fehérek (47-34), végül Mijovics egypontosaival alakult ki a 49-34-es félidei eredmény.

Felváltva estek a kosarak a harmadik etap elején, aztán több technikai hibát is vétettek támadásban a hazaiak, amit Washington triplával, Nicholson zsákolással büntetett, a 24. percben, 54-43-nál időt kért Baksa. Az eligazítás után Crawley értékesített egy távolit, de a Nicholson-Washington duó vezérletével bejöttek tíz alá a csongrádiak (57-48). A BHSE új szerzeménye állt csapata élére, 1:40-nel a játékrész vége előtt ismét kétszámjegyű lett a különbség, időt is kért Simándi. Tanoh betörésből, Mijovics távolról növelte pontjai számát, tíz perccel a vége előtt is magabiztosan vezetett a Honvéd (69-55).

Nagy tűzijátékot hozott a záró felvonás eleje, amiből a piros-fehérek jöttek ki jobban,  Demeter zsákolásával hét és fél perccel a vége előtt az addigi legnagyobb differencia alakult ki 78-59-nél. Crawley büntetőivel a hazaiak előnye és az amerikai magasember is elérte a húsz pontot, miközben a Szedeáknak semmi nem jött össze, Mijovics távolija után 23 volt közte, végérvényesen eldőlt a mérkőzés (85-62). Ezt követően már csak a kék-feketék találtak be, de tizenhárom egység megmaradt a hazaiak előnyéből, így nem csupán ötödik győzelmüket aratták, de az egymás elleni összevetést is a maguk javára fordították a Szedeákkal szemben (Szegeden, az 5. fordulóban 77-67-re győztek a hazaiak).