Sopron KC - DEAC 89-87 (24-14, 25-21, 16-22, 24-30)

Sopron, NOVOMATIC Aréna
Játékvezetők: Nagy Viktor, Farkas Gábor, Földesi Ádám (HOFFMANN Gergely)

Sopron: Nichols 18/3, Meszlényi 2, Griffin 14/9, Gill 16, Molnár 6. Csere: Fazekas 8/6, Sidibe 17, Sitku 5/3, Csendes 3.

Debrecen: Edwin -, Neuwirth -, Drenovac 13, Williamson 14/3, Buljevics 3. Csere: Mócsán 25/15, Czermann 8, Garamvölgyi 4, Tadic 20/9, Várszegi -.

A vendégek első négy pontját Drenovac szerezte, Gill tette fel a táblára a Sopron. Griffin és Gill révén aztán egy 7-0-s futással vette magához a kezdeményezést az SKC, Buljevics egy bedobott büntetővel zárta ezt le, Sitku pöcizett a gyűrűbe egy rontott kísérletet (11-5). Buljevics is második esélyből volt eredményes, Williamson hozta fel két pontra a vendégeket, Sidibe viszont 2+1-et mutatott be. Tadic tört be remekül, Meszlényi hatalmas passzt adott Sidibének, Fazekas pedig kintről köszönt be. A negyed utolsó szakaszában még növelni is tudta a Sopron az előnyét, Sitku dudaszós triplája után 10 pont volt a differencia. 24-14

Fazekas hármasára Czermann felelt, Griffin ziccerezett, Mócsán pedig egy tempóval köszönt be. Az ezt követő időszakban állandósult a 13-15 pont körüli különbség, a hazaiaknál Sidibe remekelt igazán. Mócsán és Tadic hármasára aztán csak egy Griffin kettes érkezett válaszul, így Gasper Potocnik a mérkőzés folyamán időt kért (34-24). Tadic hozta be 10 pont alá a DEAC-ot, Molnár felelt azonnal egy támadólepattanó után, Garamvölgyi ziccere után Gill zsákolt, Griffin triplája után Andjelko Mandics is magához hívta tanítványait. A félidő utolsó szakaszáig nem is változott a 13 pontos differencia, Nichols és Molnár 2-2 pontjával már 17 is volt közte, de Mócsán triplája esett be dudaszóra. 49-35

A második félidőt a DEAC kezdte jobban, Williamson és Drenovac vezetésével 6-2-es szakaszt produkált a vendég csapat, így 10 pontra megközelítette riválisát. A Debrecen ezútán több lehetőséget is elpuskázott, Sidibe viszont nem hibázott közelről, Williamson 2+1-e és Mócsán hármasa viszont hat pontra csökkentette a differenciát, Gasper Potocnik időt kért (53-47). Gill használt ki egy nagy debreceni hibát, viszont 55-51-nél már négy pontra is felzárkózott a DEAC, Sidibe, Nichols és Griffin kosaraival azonban visszaverte a fordítási kísérleteket a Sopron. 65-57

Williamson triplájával indult a negyedik negyed, Griffin két és Csendes három büntetőjével építette vissza 10 pontos előnyét a Sopron. Drenovac mutatott be 2+1-es akciót, Molnár köéptávolról volt pontos, Nichols tört be (74-63). Mócsán szerzett két pontot, Garamvölgyi kosara után időt kért a Sopron. Sidibe és Drenovac váltott kosarat, Nichols értékesített két büntetőt, Meszlényi floaterével 10 pont fölé kúszott a különbség. A Debrecen nagy hajrába kezdett, Tadic ziccere után 84 pontál utol is érte ellenfelét a vendég csapat. Nichols 2+1-e és Gill zsákolása viszont lezárta a mérkőzést, a Sopron hazai pályán is nyert, így lezárta a párharcot és a hetedik helyen végzett, míg a DEAC nyolcadik lett. 89-87