Női bajnokság

A sereghajtó otthonában nyert a PEAC

Még soha nem nyert az MTK a baranyaiak ellen, pedig tizenháromszor próbálkozott.

MTK Budapest - PEAC-Pécs 74-86 (22-25, 15-20, 15-21, 22-20)

Női bajnokság, 13. forduló
Budapest, MTK Kosárlabda Csarnok
V.: Boros T., Csabai-Kaskötő B., Győry R. (Dernei G.)

MTK: Szeitl ., Baksa 13/6, Süle 16/6, Szabó F. 18/3, Hegedűs J. 12/3. Csere: Bernáth 13/3, Koch -. Wéber 2.

PEAC: Vanloo 10/3, Simon Zs. 16/6, Wentzel N. 13/3, Tetemondová 6, Imovbioh 30. Csere: Tenyér -, Gémes-Sarok 4, Brewer 2, Ruják N. 5.

A színtiszta magyarokkal felálló, eddig mindössze egy győzelmet jegyző, és ezáltal sereghajtó MTK Budapest a középmezőnyben tanyázó PEAC-Pécset fogadta az Acsády Ignác utcai csarnokban.

Eleinte még fej-fej mellett haladtak a csapatok, tíz perc után mindössze kettővel volt jobb a Pécs. A folytatásban 37-37 után meglépett a PEAC, és a félidőben 45-37-re vezetett.

A szünet után is jobbak voltak a vendégek, átlépte a tízpontos határt a különbség, innentől pedig állandósult a differencia, hiába próbálkozott az MTK, már nem jutott közelebb. Megérdemelt vendég siker született.

A mai volt a két csapat tizenharmadik találkozója 2012 óta, az összeset a PEAC nyerte.

Kiemelt fotó: mkosz.hu