Kosárlabda
A nehézségek ellenére nagyon jó évet zárhat a Soproni Sportiskola
Az SKC kupaezüstje már megvan, de a soproni férfi kosárlabda jövőjét a Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia fiataljai jelentik. Fényesnek tűnik ez a jövő…
:
:
A Zsíros Tibor férfi Magyar Kupa döntőjében ezüstérmes lett a Soproni Kosárlabda Club. Az idei szezon tehát eddig jó eredménnyel zárult a felnőtt soproni profi csapat számára, de a jövőt az utánpótlásban játszó fiatalok jelentik. A Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia szakmai igazgatójával, Horváth Józseffel azt vettük sorra, hogy állnak csapataik a bajnokságban. Kiderült, igencsak jól. Pedig nehéz volt az évkezdet és nem várt küzdelmeket kellett legyűrnie az utánpótlás egyesületeknek.
– Előrebocsátom, hogy a sportiskolában mi nem az eredményeket, az érmeket tartjuk a legfontosabbnak, hanem azt, hogy minél több jó felnőtt játékost neveljünk. De persze, őszintén be kell vallanom, minden fényes éremnek örülünk, hiszen ezek is visszajelzések a munkánkról – mondta elöljáróban Horváth József. Egykori barátját, Füzi Ákost idézte, aki szerint “akkor számítanak az eredmények, amikor már elolvadt a hó…”
– Tavasz van, hó nem volt ugyan, de az előttünk álló hetekben dől el, milyen eredményeket tudtak kiharcolni a csapataink. A Magyar Kupában ezüstérmes SKC idei teljesítményében nem kaptak nagy szerepet a sportiskola neveltjei, de ott voltak, és biztos vagyok benne, rengeteget tanultak a szezonban. A másik felnőtt soproni csapatban, a SMAFC-ban viszont vezető szerepet visznek a volt akadémisták: Csendes Péter, a Csátaljay testvérek, Schöll Richárd a csapat meghatározó, eredményes játékosai. Harmadik helyen állnak az alapszakaszban, a cél a legjobb négybe kerülés, és ehhez minden esélyük meg is van. Valószínűleg a Miskolccal játsszuk majd az elődöntőt – ismerteti a jelen állást az igazgató, aki egyben a SMAFC elnöke is. Horváth József egyébként nem szeret jósolni, azt is mondhatjuk, hogy óvatosan realista, most mégis azt mondja: kinéz a csapatnak egy érem, akár egy szép fényes érem is.
– Az SKC U20-as fiataljai a nyolcas döntő előtt állnak, itt is a volt sportiskolások a meghatározó játékosok. Érmes reményeink vannak velük kapcsolatban is. A döntő lebonyolításán változtattak, most kieséses rendszerben megy a küzdelem, ezért sem lehet biztosat látni előre, de én nagy játékerőt látok ebben a csapatban és nagyon bízom a sikerükben. Debrecenben lesz a döntőjük április végén – sorolja a csapatok eredményeit Horváth József. Még korántsem ért a végére…
– A Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia U18-as A csapatával kapcsolatban mindenekelőtt ki kell emelnem, hogy Flasár Botond és Keller Bendegúz személyében két stabil játékost adunk a korosztályos válogatott keretnek, de vannak a csapatban még rajtuk kívül is nagy tehetségek. Flasár Botond ráadásul többször pályára lépett a SMAFC felnőtt csapatában és az SKC U20-ban is játszik. A csapatra Pünkösdkor vár a döntő. Jelenleg tizenhárom győzelemmel és egy vereséggel a tabella élén állnak. Ebből szerintem érem lesz, mégha – ismétlem önmagam – nem is ez az elsődleges – mondja mosolyogva az igazgató.
Végül, de nem utolsósorban, az U16-os sportiskolás csapat is éremesélyes. Négy válogatott kerettagot ad ebben a korosztályban a soproni akadémia, s ez már önmagában hatalmas teljesítmény. Számukra még nem fejeződött be a bajnokság, majd csak júniusban lesz a döntő, és fontos meccsek előtt állnak még a fiúk, de Horváth József elégedett és bizakodó.
– Tehetségesek és motiváltak a csapat tagjai, bármi is lesz a bajnokság vége, jól dolgoztak. De szerintem ők is érmet hoznak majd haza – zárta bizakodva a szakmai igazgató.
Az SKC Magyar Kupa ezüstje tehát már megvan, ha ehhez a SMAFC NB1 B Zöld csoportjában játszó és a Soproni Sportiskola U18-as. valamint U16-os csapata is érmet szerez, akkor ez a tavasz egyben minden idők legjobb férfi kosárlabda-szezonját zárhatja Sopronban.






Szólj hozzá!