FIBA Europe Cup

A negyedik negyedig remekül játszott az Olajbányász, ott azonban robbantott a Legia

Megőrizték a veretlenségüket a lengyelek.

Szolnoki Olajbányász - Legia Warszawa 68-75 (15-13, 19-17, 17-17, 17-28)

FIBA Europe Cup, H-csoport, 4. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Papapetrou (görög), Ninkovic (szerb), Bongiorni (olasz)

Szolnok: Pongó 7/6, Badzim 16/12, Cummings 14/3, Subotic 10/6, Taiwo -. Cserék: Rogic 2, Solano 4, Kovács -, Rudner 2, Zsíros 2, Cakarun 11.

Legia: Jovanovics 10, Cowels 15/9, Skific 10/6, Kulka -, Kemp 3. Cserék: Koszarek 10/6, Kaminski 13/6, Urbaniak 2, Wyka 12.

A továbbjutást tekintve győzelmi kényszerben fogadta hazai pályán a Szolnoki Olajbányász a még veretlen Legia Warszawa csapatát a FIBA Europe Cup, H-csoportjának 4. fordulójában.

Közel egy percig nem esett kosár, de így is remek hangulatban indult a találkozó, végül Badzim távoli kettesével a Szolnok szerezte az első pontokat (2-0). Mindössze egy büntetőt sikerült dobnia a Legiának, amikor Badzim egy triplát is elsüllyesztett, megléptek 5-1-re a hazaiak. Továbbra is a kőkemény védekezés dominált mindkét oldalon, de az Olajbányász olykor-olykor betalált és hat ponttal húzott el öt perccel az első negyed vége előtt (7-1). Ekkor érkezett a lengyelek első mezőnykosara, ám Cummings azonnal válaszolt egy hármassal (10-3). Innen azonban csináltak egy 7-0-ás futást a vendégek, Gasper Potocnik kénytelen volt időt kérni (10-10). Cakarun csinált egy 2+1-es akciót Solano passzából, majd az irányító saját maga is befejezett egy akciót, Koszarek távolijával kapaszkodott a Legia. Rogic eladott labdája után a játékrész végén még Wyka dobhatott két büntetőt, de mindkettő lejött, 15-13-ra hozta az első negyedet a Szolnok.

A második elején jobban kezdtek a lengyelek és másfél perc után át is vették a vezetést, de szolnoki szempontból a lehető legjobbkor érkezett Subotic triplája (18-17). Wyka vétett sportszerűtlen hibát, Badzim büntetett, ráadásul a plusz labdabirtoklásból még egy hármast is a helyére küldött (23-17). Fordulatos volt a meccs, ezúttal a Legia kapta el a fonalat, jött is a hazai időkérés (23-21). Cummings percei következtek, majd Pongó is pontosan célzott, elhúzott héttel az Olajbányász (30-23). Már-már megszokottnak mondható fordulat következett be, újra visszaverte az ellépési kísérletet a Legia Warszawa, de a félidőt így is a szolnokiak zárták jobban. 34-30.

A fordulás után azonnal egy 7-0-ás futással fordított a Legia, miközben a szolnokiaknak a könnyűnek tűnő ziccerek is kimaradtak ebben a periódusban, végül Cowels kosara után kért időt Gasper Potocnik (34-39). Badzim hármasa lélektanilag fontos pillanatban érkezett, majd a hátvéd labdaszerzéséből Cummings dobhatott büntetőt (38-39). Pongó triplájával 43-41-re módosult az eredmény, ezzel pedig újra az Olajbányász járt előrébb. Egy kisebb gólcsend után Cumming kettesével négyre hízott a hazai vezetés, ám Kaminski egy 3+1-es akcióval egyenlített (45-45). Zsíros és Rudner kosaraival megint elment néggyel a Szolnok, ami ki is tartott a felvonás végéig. 51-47.

Rogic duplája beesett, ahogy Koszarek triplája is, de akkor már Subotic is a helyére küldött egy hármast (56-50). Villámgyorsan visszajött egyre a Legia, majd egy kisebb szünetet követően fordított is hat perccel a vége előtt (56-57). Bár a lehetőség megvolt a válaszra, végül Cowels dobott be egy hármast, majd Koszarek tett hozzá egy duplát, időt kellett kérnie a hazaiaknak (56-62). Próbált kapaszkodni az Olajbányász, de ezekben a percekben mindenre volt válasza a vendégeknek, még három perc volt vissza (60-67). Cakarun adta el a labdát, Skific triplázott, tízre hízott a lengyel vezetés (60-70). Hiába Badzim újabb triplája, nem tudta kivédekezni a Legia támadását a Szolnok, ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Hiába küzdött nagyot az Olajbányász, a Legia Warszawa megőrizte veretlenségét a csoportban, míg a piros-feketék maradtak a kvartett utolsó helyén egy győzelemmel. 68-75.