Naturtex-SZTE-Szedeák - DEAC 102-81 (29-24, 31-11, 24-23, 18-23)

Szeged, Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Ádám J., Söjtöry T. F. (Bogárdi J.)

Szeged: Govens 19/6, Brown 17/12, Dzseletovics 19/9, Bognár 19/6, Dickey 12, Csere: Keller -, Kerpel-Fronius G. 8/6, Kerpel-Fronius B. -, Olasz 3, Balogh -, Mayer 2, Polányi 3/3,

DEAC: Moody 2, Somogyi 12/6, Drenovac 18, Hines 11/3, Tóth 10, Csere: Moore 9/3, Molnár M. 6, Polyák 11/9, Kovács 2, Molnár D. -,

A találkozót jobban kezdte a vendég együttes, Tóth szerzett pontokat csapatának, míg a hazaiak nem tudtak sikeres támadást véghezvinni, majdnem két perc elteltével születettek meg az első hazai pontok. (2-3) Három perc elteltével már négy faultja volt a Szegednek, míg három a DEAC-nak. Bognár egy 3+1-es akciót csinált, ezzel át is vette a vezetést a hazai együttes, de Tóth egyből egyenlített is, ekkor a center már 7 pontnál járt. (8-8) Egy jó periódus következett a hazaiak játékában, így rövid időn belül jelentős fölényt kovácsoltak és Dzseletovics triplájával már hét ponttal vezettek. (15-8) Somogyi törte meg csapatának kosárcsendjét, majd kis időn belül Moore előbb egy hármast, majd egy közelit szerzett, de így is még hat ponttal vezetett Szrecsko Szekulovics együttese. (21-15) Bognár két gyors kosarát követően időt kért Kovács Adrián, hiszen nyolc pontra dagadt a különbség a csapatok között. (25-17) Drenovac volt aktívabb az első tíz perc végéig, így öt pontra tudták redukálni a különbéget a vendégek, a hazaiaktól Bognár már 12 pontnál járt. 29-24

Nagyszerűen folytatta a mérkőzést a hazai együttes, köszönhetően Kerpel-Fronius Gáspárnak, hiszen kétszer is betalált a tripláról, míg a debrecenieknek csak egy közelit sikerült szerezniük, ekkor időt is kértek a vendégek. (37-26) Jól kapta el a fonalat a szegedi csapat és sikeres támadásaiknak és jó védekezéseiknek köszönhetően tizennégy pontra duzzasztották előnyüket. (44-30) Polyák törte meg a hazaiak menetelését trojkájával, de Dzseletovics egyből egy hárompontossal válaszolt. (47-33) Robbantott a Szeged és egy 10-2-es futást csinált, melyből Brown 6 pontot szolgáltatott. (57-35) Szétestek a vendégek, támadásaik során eladták a labdákat és kihagyták helyzeteiket, így tovább növelhette a Szeged az előnyét, majd időt is kértek a hazaiak az utolsó perc elején. Dzseletovics már 17 pontnál járt, míg a vendégektől még egy játékos sem ért el dupla számjegyet. (60-35) Az első félidő végéig már nem született kosár, így huszonöt pontos hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok. 60-35

Megint döcögősen indult a negyed, most viszont mindkét fél számára, majd körülbelül két és fél perc elteltével mindkét oldalon gyors kosarak születtek. (66-42) Bognár szerzett egy hármast, de egyből jött is rá a válasz a vendégektől, előbb Polyáktól, majd Drenovactól. (72-48) Egy ideig nem született kosár a találkozón, majd Drenovac törte meg a kosárcsendet, majd jött a másik oldalról egy trojka Browntól. (77-50) Megvolt az esélye a Szegednek, hogy harmincpontos különbséget csináljon, de nem tudták sikeresen befejezni a támadásukat, míg a túloldalon Hines egy 2+1-es akciót vitt véghez, majd kis idő múlva Dickeynek kellett leülnie, mivel megszerezte negyedik faultját. (79-55) Govens még egy extra triplát szerzett a dudaszókor, így huszonhat ponttal vezetett a Szedeák. 84-58

Jól kezdték az utolsó felvonást a vendégek, hiszen egy 0-7-es futást csináltak rövid idő alatt, így tizenkilenc pontra redukálódott a különbség. (84-65) Megint egy rossz periódust fogott ki a DEAC, így újra huszonöt pont fölött volt a hazaiak előnye. (92-66) Az előző negyedekhez képest nem születtek olyan gyakorisággal a kosarak, majd kis idő múlva Somogyi talált be a hárompontosról. (92-70) Olasz csinált egy 2+1-es szituációt, majd Mayer szerzett pontokat. (99-72) Körülbelül az utolsó három percet mindkét együttes csak magyar játékosokkal játszotta. Polányi triplájával átlépte a százat a hazai együttes. (102-74) Somogyi a találkozó végéig aktív volt, így 21 ponttal nyert a Szeged. 102-81

A Naturtex-SZTE-Szedeák – DEAC harmadik helyért folyó párharc állása: 1-0.

Fotó: Naturtex-SZTE-Szedeák Facebook