A második félidőben meglógott és nyert az OSE

Az első két negyedben jól tartotta magát a Jászberény.

Jászberényi KSE - OSE Lions 86-107 (28-22, 20-24, 23-37, 15-24)

Play-out 10. forduló
Jászberény, Bercsényi tornacsarnok
V.: Frányó P., Tóth C., Major Á. (Hartyáni Zs.)

Jászberény: Ruják 12/6, Füzi 17/6, Katona 10/6, Czirbus 20, Primorac 7/3, Csere: Filipovic 18, Kovács -, Rékasi -, Kaszás 2,

OSE: Washington 24/3, Abell 13/3, Anderson 2, Garamvölgyi 8, Morgan 10, Csere: Illés 12/3, Anda -, Kucsora 22/9, Bíró 2, Mucza 9/3, Pap 2, Szabadfi 3/3,

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, hiszen egy 6-2-es futással indítottak, míg a vendégeknek ugyan megvoltak a helyzeteik, de nem tudtak élni a lehetőségekkel. Tovább tudta növelni az előnyét a jászberényi együttes, ekkor időt is kért Sebastjan Krasovec. (10-4) Többször is megvolt az esélye az oroszlányiaknak, hogy két pontra csökkentsék a különbséget, de ez nem sikerült számukra. (14-8) Kissé gyengébben teljesített a hazai gárda, ezt Patai Benjamin is érezte és mikor négy pont volt a két csapat között, időt kért a hazai vezetőedző. (18-14) Katona hármasával meglépni látszott a Jászberény, de az oroszlányiak jól tudtak reagálni és rövid időn belül kétszer is betaláltak távolról, így két pontra redukálódott a különbség. (22-20) Filipovic pontjaival zárult az első tíz perc, így hat pontos hazai vezetéssel fordultak a csapatok a második negyedre. 28-22

Kosár kosarat követett, így jelentős változás nem történt a pontkülönbség terén. (34-29) Egy kis ideig állt a mérkőzés, miután a játékvezetők visszanéztek egy faultot, majd oldalról jöhetett a Jászberény. (36-31) Washington kosara után már csak egy pont volt a két csapat között. (36-35) Gyors két hazai kosár után időt kértek az oroszlányiak. (40-35) Morgan törte meg a vendégek kosárcsendjét, majd egy jó védekezést követően Washington támadhatott és szerzett pontokat csapatának, mellyel megint egy pontra zárkóztak az oroszlányiak. (40-39) Folytatták a jó periódust Krasovec mester játékosai, és át is vették a vezetést először a mérkőzés során, ekkor időt kértek a hazaiak. (40-42) Nagy küzdelem ment az első félidő végéig, de a jászberényiek jöttek ki jobban a hajrából, hiszen két pontos hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok. 48-46

Beragadtak a jászberényiek és ezt ki is tudta használni az Oroszlány, hiszen újra átvették a vezetést és kisebb előnyre is szert tudtak tenni. (52-55) Továbbra is remekül játszottak a vendégek, így tízpontos előnyt tudtak kovácsolni maguknak, ekkor időt kért Patai Benjamin. (52-62) Próbálkozott a felzárkózással a Jászberény, de a vendégek tartani tudták körülbelüli tízpontos előnyüket. (59-70) Nem sikerült javítaniuk a hazaiaknak a negyed végéig, a játékrész eleji rossz periódusuknak köszönhetően végig megmaradt a tíz pont körüli különbség. 71-83

Megint rosszul kezdtek a jászberényiek, hiszen kicsivel több mint egy perc alatt hét pontot kaptak, míg ők nem találtak be egyszer sem. (71-90) Ruják törte meg a hazaiak kosárcsendjét triplájával, majd rövid időn belül még egyszer hármast dobott, de így is komoly hátránnyal rendelkeztek a fehérek. (77-94) Füzi szerzett triplát, de Mucza egyből egy hármassal válaszolt rá, amivel megszületett a vendégek századik pontja. (84-100) A fiatal oroszlányi játékos; Pap is szerzett kosarat a találkozón, míg a hazaiaktól Kaszás talált be. A találkozót magabiztosan az OSE együttese nyerte. 86-107

Fotó: oselions.hu