A MAFC nyerte a fiú junior B döntőt

A Honvéd a második, a Dombóvár a harmadik.

:

:

A héten lejátszották a fiú junior országos bajnokság B döntőjét is a CAMUGO Sportlab Kosárlabda Csarnokban.

A keddi negyeddöntők közül az első találkozón szoros első félidő után lépett meg ellenfelétől a Reizinger Máté (24 pont, 17 pattanó, 8 gólpassz), Szőke Bálint (21 pont, 5 pattanó), Fehérvári Csegő (16 pont) és Roósz Roland (10 pont, 5 pattanó) vezette Dombóvári Kosársuli KE. Az AKMÉ Körmendi Törpördögök Németh András (23 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Herczeg Kristóf (20 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) és Szívós Patrik Dávid (12 pont, 11 pattanó) vezetésével három pontra feljött az utolsó előtti percben. A találkozó utolsó három pontja és a győzelem azonban a Dombóváré volt (73-79).

A második negyeddöntőben egyértelműen a Budapesti Honvéd/A akarata érvényesült, melynek legjobbjai Balogh László (30 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda), Dékány Imre (8 pont, 6 pattanó, 19 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Köcse Bálint (10 pont, 5 pattanó), Szendrei Levente Attila (13 pont, 4 szerzett labda) és Korkin Artem (10 pont, 5 pattanó) voltak. A Pákozdi Csongor (13 pont), Lakatos Levente (11 pont, 5 pattanó), Kertész Dávid (16 pont, 4 pattanó) és Karé Gergő (8 pont, 4 eladott labda) vezette Alba Fehérvár a második negyedet megnyerte ugyan, de a meccset nem tudta szorossá tenni (81-58).

A következő összecsapáson a MAFC döntötte el gyorsan a mérkőzés sorsát, hiszen az első negyedet 16, a harmadikat pedig 12 ponttal nyerte a fővárosi alakulat Biber Áron Benedek (18 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda), Pintér Dávid (17 pont, 5 pattanó), Boka-Magó Áron István (14 pont, 6 pattanó), Szász Kevin (6-6 pont és gólpassz), illetve Matejovics Máté (8 pont, 4 pattanó) vezetésével. A Simon Benedek (20 pont, 4 pattanó, 7 eladott labda), Szalczgruber Ádám (11 pont), Bata Olivér (19 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) és Bondor Bálint (10 pont) vezette Dávid Kornél KA az utolsó felvonás megnyerésével kozmetikázott veresége mértékén (90-67).

A keddi nap záró meccsén az Arabo Abraham (13 pont, 12 pattanó), Sebők András (18 pont) és Szanyi Bence (12 pont, 5 pattanó) vezette Szolnoki KA a két páratlan negyedben fel tudott nőni ellenfeléhez. A két páros játékrészt viszont nagyon megnyerte a Büki Bence (29 pont, 5 gólpassz), Csuti Kornél (26 pont, 10 pattanó), Szalay Domonkos (9 pont, 7 pattanó) és Makkos Dávid (7 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) vezette Zalakerámia ZTE KK, amely összességében nézve nagyon sima sikert aratott, így bejutott az elődöntőbe (65-88).

A csütörtöki nap első mérkőzésén három negyed után 5 ponttal még a Németh András (19 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz), Hiezl Bálint (16 pont, 4 pattanó) és Szívós Patrik Dávid (9 pont, 4 pattanó) húzta AKMÉ Körmendi Törpördögök csapata vezetett. A záró 10 perc viszont sokkal jobban sikerült a Kertész Dávid (18 pont, 11 pattanó, 7 gólpassz), Lakatos Levente (12 pont, 9 pattanó), Juhász Levente (12 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz, 8 eladott labda) és Karé Gergő (8 pont, 10 pattanó, 3 blokk) fémjelezte Alba Fehérvárnak, amely a 38. percben átvette a vezetést, és nem is engedte már ki a kezéből azt (59-62).

A második találkozón az első félidőben a Sebők András (18 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Kiss Dominik (11 pont, 10 pattanó), Fodor Máté (5 pont, 6 pattanó), Tóth József (13 pont, 4 gólpassz) és Vincze Roland (7 pont, 10 pattanó) vezette Szolnoki KA irányított. A második félidőben ugyan kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a Dávid Kornél KA leginkább Bata Olivér (20 pont, 4 pattanó), Ujhelyi Adrián (8 pont, 6 pattanó), Simon Benedek (17 pont, 5 pattanó, 6 szerzett és 4 eladott labda), valamint Bondor Bálint (8 pont, 4 pattanó) révén, de a szolnoki sikert már nem tudta megakadályozni. Így eldőlt, hogy az ötödik helyért Alba Fehérvár – Szolnoki KA, míg a hetedik pozícióért AKMÉ Körmendi Törpördögök – Dávid Kornél KA meccseket rendeznek.

Az első elődöntőben szinte végig kiegyenlített mérkőzést vívott egymással a Szőke Bálint (27 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz), Reizinger Máté (25 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 8 eladott labda) és Roósz Roland (8 pont) vezette Dombóvári Kosársuli KE, valamint a Balogh László (21 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Korkin Artem (22 pont, 8 pattanó), Szendrei Levente Attila (12 pont, 5 pattanó) és Dékány Imre (10-10 pont és pattanó, 5 gólpassz, 6 eladott labda vezette Budapesti Honvéd/A. A negyedik negyedben 9 ponttal ellépett a fővárosi együttes (60-69), és onnan már nem engedte ki a kezéből a vezetést, így bejutott a fináléba (74-77).

A második elődöntő első felvonását még megnyerte a Csuti Kornél (31 pont, 13 pattanó, 6 eladott labda), Varga Huba (15 pont, 6 pattanó), Büki Bence (11 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz, 5 eladott labda) és Makkos Dávid (10 pont, 9 pattanó, 7 szerzett és 6 eladott labda) vezette Zalakerámia ZTE KK csapata, amely a félidőben is vezetett. A fordulás után nagyot javult a Biber Áron Benedek (20 pont, 13 pattanó, 5 eladott labda), Pintér Dávid (21 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Tóth Vilmos Károly (10 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Lőrincze Dominik (13 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) fémjelezte MAFC játéka, amely a harmadik negyed fordított, és itt megszerzett előnyéből végig jól gazdálkodott, ezzel a döntőbe jutott (80-74).

Az utolsó nap első találkozóján a második félidőben tudott jobban játszani az AKMÉ Körmendi Törpördögök együttese, amely Németh András (17 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Nagy Péter (19 pont, 6 pattanó), Hiezl Bálint (13 pont, 4 gólpassz) és Herczeg Kristóf (7-7 pont, pattanó és eladott labda, 4 gólpassz) vezetésével megszerezte a hetedik helyet (62-52). A Dávid Kornél KA legjobbjai Bata Olivér (26 pont, 5-5 pattanó és eladott labda), Szalczgruber Ádám (10 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) és Ujhelyi Adrián (8 pont, 6 pattanó) voltak, a székesfehérvári gárda viszont a második félidő nagy részében 10 pont körüli hátrányban kosarazott.

Az 5. helyért rendezett mérkőzés első három negyedében végig jobban játszott a Kiss Dominik (15 pont, 10 pattanó), Sebők András (13 pont, 9 gólpassz, 4 szerzett labda), Szanyi Bence (9 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz), Fodor Máté (9 pont, 4 pattanó), Molnár Milos Nesztor (8 pont) és Arabo Abraham (8 pont, 6 pattanó) vezette Szolnoki KA, amely ennek megfelelően nagyon sima győzelmet aratott (56-82). A Lakatos Levente (11-11 pont és pattanó), Dallos Bence (18 pont) és Halkovics Marcell (5 pont, 4 pattanó) húzta Alba Fehérvár a negyedik negyedben tudta csak kiegyenlítetté tenni a játékot, így a Szolnok lett az ötödik a B döntőben.

A 3. helyért megtartott meccs első negyedében megágyazott sikerének a Reizinger Máté (21 pont, 12 pattanó, 7 gólpassz, 5 szerzett labda), Szőke Bálint (18 pont, 7 pattanó, 11 gólpassz), Fehérvári Csegő (12 pont, 4 pattanó) és Roósz Roland (10 pont, 4 pattanó) vezette Dombóvári Kosársuli KE, a negyedik negyedben pedig bebiztosította azt (90-67). A Csuti Kornél (25 pont, 9 pattanó, 3 blokk), Büki Bence (24 pont, 8 pont, 5 gólpassz, 4 eladott labda) és Makkos Dávid (10 pont, 8 pattanó) vezette Zalakerámia ZTE KK a második felvonást megnyerte, és a két középső negyedben szépen felvette a harcot a Dombóvárral. A másik két játékrész viszont nagy volt a különbség a két gárda között, ez döntött.

A B döntő fináléjában az első negyed után négy ponttal még jobban állt a Biber Áron Benedek (17 pont, 14 pattanó, 6 gólpassz), Boka-Magó Áron István (21 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Pintér Dávid (23 pont, 5 pattanó) és Lőrincze Dominik (5-5 pont, pattanó és szerzett labda, 4 gólpassz) vezette MAFC. A második negyedben viszont már vezetett is Korkin Artem (14 pont, 11 pattanó), Szendrei Levente Attila (22 pont), Balogh László (14 pont, 5 pattanó), Dékány Imre (15 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett és 12 eladott labda) fémjelezte Budapesti Honvéd/A – a félidőben egál volt az állás. A fordulás után, 46-45-ös állást követően jött egy 11-0-s roham a MAFC-tól, de még ez sem döntött, hiszen az utolsó 5 percre megint Honvéd-vezetéssel fordultak a felek (63-62). Ezt követően viszont a Biber, Boka-Magó, Matejovics Máté trió eldöntötte a találkozót a MAFC javára, amely megnyerte ezzel megnyerte a B döntőt, és megszerezte az országos bajnokság 9. helyét.