A kupában a PVSK nyerte a pécsi derbit

Kialakult a negyeddöntő mezőnye a Hepp Kupában.

:

:

Január első heteiben rendezték a Hepp Kupa nyolcaddöntőit. A címvédő Vasas a 4. negyedben döntött a TF ellen, a Győr egylabdás végjáték után nyert Fehérváron a zöld-csoportosok rangadóján. A MAFC gólgazdag találkozón vágott vissza az előző kiírásban bronzérmes Budafoknak a tavalyi vereségért, a Jászberény és a Nagykőrös is magabiztosan győzte le alsóbb osztályú ellenfelét. A kupaforduló legjobban várt mérkőzését a két pécsi klub játszotta, a remekül védekező PVSK revansot vett az NKA-n a decemberi, bajnokságban elszenvedett vereségért. A legjobb nyolc mezőnye a Pénzügyőr ellen a fordulás után robbantó BKG-val vált teljessé. A negyeddöntő párosítása még nem ismert.

TF-BP – Vasas Akadémia 67-91 (16-14, 19-28, 23-20, 9-29)

Dávid Kornél KA (Zöld) – Agrofeed UNI Győr (Zöld) 67-68 (15-15, 11-13, 20-24, 21-16)

Budafoki KK (Zöld) – MAFC 102-112 (21-27, 28-34, 20-29, 33-22)

Tiszaújvárosi Phoenix KK (Zöld) – Jászberényi KSE 58-82 (18-22, 12-29, 17-19, 11-12)

Nagykőrösi Sólymok KE – Vásárhelyi Kosársuli (Zöld) 77-58 (23-6, 25-26, 12-12, 17-14)

NKA Pécs – Pécsi VSK-Veolia 67-78 (21-11, 18-28, 11-18, 17-21)

Phoenix-MT Fót – Óbudai Kaszások 72-69 (19-20, 18-16, 15-18, 20-15)

BKG-Prima – Pénzügyőr SE (Zöld) 94-52 (17-17, 23-19, 21-9, 33-7)