A KTE simán legyőzte a Szegedet

Folytatódik a hazaiak jó sorozata.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Naturtex-SZTE-Szedeák 100-86 (31-28, 25-14, 24-24, 20-20 )

Bajnokság, 7. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Győrffy P., Frányó P., Lengyel Á. (Bodrogváry I.)

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard 38/15, Jaramaz 15/6 ,Milutinovics 18/9 ,Kucsera - ,Karahodzsics 11/3. Cserék: Wittmann 14/12, Dramicsanin 2, Kiss D. 2.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 30/9, Cook 12/6, Szatmári - ,Hunt 12/3 ,Alston 2. Cserék: Bognár 7, Kerpel-Fronius 6/3, Polányi 3/3, Balogh, Filipovic 7, Keller I. 7/3.

Karahodzsics kosarával indult a mérkőzés, Hunt viszont csak egy büntetőt dobott be a kettőből. Milutinovics is hibázott vonalról, kapkodva kezdtek a csapatok. A hazaik nagyon elkapták a fonalat, Pollard tripláját követően 9-4-re megléptek. Milutinovics duplával nyitotta tovább az ollót, beragadt a Szeged. A tizet Pollard  tette közé, 16-6. Huint szórt egy triplát, Alston pedig duplával zárkóztatta a csapatát. Pollard pillanati következtek, de Cook egy távolival ismét közelebb vitte a Szegedet. Rengeteg volt a pont, három perccel a negyed vége előtt 24-18 volt a táblán. Szrecsko Szekulovics időt kért. Pollard dobott be két büntetőt. A szeged rosszul védekezett, nagyon sok pontot engedtek a hazaiknak. Wittmann a negyed hajrájában technikait kapott. 31-28.

Hunt kosarával indult a második negyed. Mindskét oldalról érkezett egy tripla is, a különbség nem változott. Pollard távolija után viszont ismét hat ponttal vezetett a KTE. Keller Iván kosara is hármat ért, a sarokból talált be a szegediek magyarja. Mindkét csapat inkább tüzelt, mint védekezett. Forray Gábor időkérése után – ismét – megrázta magát a hazai csapat, Jaramaz triplájával ismét tíz volt közte. Kritikus pillantok voltak ezek a vendégeknél, Pollard triplával tovább nyitotta az ollót. 56-42.

A harmadik negyedre sem változott a játék képe. A KTE kézben tartotta a találkozót és a szegediek minden felzárkózási kísérletét visszaverte. A vendégeknél érkeztek meg Filipovic és Cook pontjai, Pollard megállítása megoldhatatlan feladat volt. 68-59-es állásnál Szrecsko Szekulovics időt kért. Persons duplájával folytatódott a találkozó, a játék képe azonban nem változott, a Kecskemét magabiztosan őrizte előnyét.

Persons dobta az utolsó negyed első kosarát, de a KTE erre is reagált. A hazaik könyörtelenül kihasználták, hogy gödörben van a Szeged. Hiába dobott jól Persons, és a dobószázalék sem volt rossz a vendégeknél. A Kecskemét végig jobban kosarazott, megérdemelten nyerte meg az összecsapást. 100-86.

Ktopi

Egyet aludva a történtekre, még mindig a meccs hatása alatt vagyok. Ilyen egyéni teljesítményt talán még nem is láttam Kecskeméten 🙂 félelmetes volt a fickó , pedig a bajnokság egyik legjobb játékosa volt az ellenfele. Amikor pedig már ketten védték, akkor volt szíve es esze passzolni! Nem csak a tegnapi meccs miatt állítom továbbra is, hogy ő a legnagyobb fegyverünk! Hajra Kecskemet !

Csippa

Visszanézve a meccset, totál extrát játszott a kecsó, Szeged streetball

KTEpurplewhite

Hajrá KTE Hajrá Lila-fehér!!

SPA45

Huuu de jól játszott a csapat! Gratulálok! Gyerünk tovább srácok!

Nagy meccs volt, jó hangulat. Örömmel jöttem haza! Eddig 9 hozzászólás van és azon gondolkodom, hogy vajon mennyi lett volna ha véletlenül kikapunk? Gondolom tele lett volna mocskolódó bértollnokokkal és okoskodó,károgó, rosszindulatú emberek ugatásával!
Gratula a csapatnak! Igazi team munka volt!
Hajrá lila-fehérek!

Milo

Kérdezném azoktól, akik tavaly istenítették Sekulovicot, hogy csak akkor ekkora jó edző, amikor magyar szinten 4 elképesztően extra légiósa van? Idén csak 2 extra légiósa van, egy átlagnál kicsit jobb magyar maggal (ugyanaz mint tavaly) és már sem megy. Pedig a TOP4-be várt csapatok közül még csak velünk találkoztak. Azért ennél többre hivatott a Szeged. Mondjuk két hét múlva elkaphatnák a Falcot?. Ja és egyébként elnézést kérek a kecskemétiektől, minden szezon elején azt érzem, hogy na majd most kipukkadnak és kiesési gondjaik lesznek, de mindig rámcáfolnak. Grat a győzelemhez!

hajrabulls

Srecko-nak idén szerintem sajnos csak 1 extra légiósa van, Persons személyében. Cook is jó, remek atléta, de sok buta döntést hoz a pályán, amiből rendre eladott labdák és 470 fokos, kifordulós, nyakatekert – és persze rontott – dobások származnak. Hunt végre mutatott valami viszonylag jót a Kecskemét ellen, de stabilizálódnia kellene egy legalább ilyen szinten. Úgyhogy sajnos valóban jóval gyengébb az idei felhozatal, remélem azért sikerül megoldást találnia a problémára. Elég rutinos edző, szerintem lesz ötlete. És természetesen gratulálok a Kecskemétnek, egészen szenzációsat játszottak. Pollard egy vadállat.

gulyasszabolcs00

Bravó, Professzor! ??

Aranyalba

De most akkor Lazic < Forrai ?
Redmiller = Szabi ? 🙂

redmiller

Sosem szólítottam professzornak. Nekem Fofó!

Szabival sok mindenben nem értünk egyet, de ő sem csak Ivkovicsot látja Forrayban!

Gyenge próbálkozás, aranyalma.

Gecse J. Márió

Szabolcs, írtam neked messengeren.

Csippa

Kezd baj lenni Szegeden… Tudom, még most indult, de így már a nyolc veszélyben lassan.

redmiller

Mai játékkal nem! Nem volt szerencséjük, mert ma extrán játszottunk!

paprika

Hogy vannak a Kecskemét biztosan hiányzó kulcsjátékosai????

Gugyerás Olivér

Nem tudom látod-e hány percet játszott és hány pontot dobott Dramicsanin..? ha egészséges, akkor általában kétszámjegyű az eredménye, s 20 perc a játékideje. Egyébként Wittmann sem egészséges, de mindketten vállalták a játékot.

Artur Doki

Dramincanin 25 percet átlagol,ma 22-t játszott,volt 5 mezőnykisérlete
WK 27 perc átlagban,ma 25 perc,13 dobása a mezőnyből…
Szóval ezt hagyjuk szerintem

redmiller

Dramicsanin bokája ma lett összerakva! Játszani akart, reggel még bicegett! Meccs után a gyúró mesélte, hogy a bokája kétszerakkora volt, mint normális esetben….
Szóval le a kalappal Rasa előtt!

paprika

Akkor Rasa bokája=Forray arca? (lásd még: kétszer akkora, mint normális esetben…)

Ktopi

Nagyon sok szempontból fontos meccs volt. Nagyon régen láttunk ilyen támadójátékot, utoljára talán még Bradford idejében . Ezzel a hazai győzelemmel értékelődött fel igazán az Alba elleni siker. Fontos volt, hogy Pollard iszonyatos akarata magával ragadta a többieket es most neki is nagyon kijött a lépés . Fontos volt, mert Krisz ismét olyan triplákat dobott, mint amilyeneket már nagyon vártunk tőle . Fontos volt, mert a régi/új edző számára nagyon nem volt mindegy, hogy győztes meccsen tér-e vissza. Borzasztóan élveztem a meccset, mert nagyon látványos volt. Talán érdemes visszaemlékezni arra, hogy Fehérváron is látványos meccsen nyertünk 91 dobott ponttal .… Olvass tovább »

SPA45

Hiányoltam a kekeckedő hozzászólást! Hétvégén játszik a Nagykőrösi csapat ott nagy szükség van az okoskodó szakértő hozzászólásokra.

wolf88

Szép volt fiúk! De jó kis meccs volt.Majdnem megint belealudtak a srácok a 2. félidő kezdésébe,de időben felébredtek. Ezzel kezdeni kéne valamit. Szuper volt mindenki!Főleg Pollard. Hajrá Kecskemét!!