A két középső negyedben nem tudta tartani a ZTE-t a Szeged

Szoros meccsnek indult, a vége az is lett, de előnyét megőrizve nyert a Zalaegerszeg Szegeden.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 75-85 (19-20, 14-21, 14-25, 28-19)

Bajnokság, 17. forduló
Szegedi Városi Sportcsarnok
Cziffra Cs., Pozsonyi L., Balogh Gy. (dr. Gincsai J. P.)

Szedeák: Boltics 5, Vágvölgyi 10/3, Green 18/6, Juhos 24/6, Sulovics 15/3. Csere: Wirth 2, Kerpel-Fronius G. 1, Bonifert -.

ZTE: Ware 22/6, Thompson 10/3, Harris 20/6, Szabó Zs. 5/3, Agafonov 26. Csere: Papp P. 2, Gulyás -, Durázi -, Bagó -, Doktor P. -.

A legutóbbi két bajnokiját győztesen elhagyó Naturtex-SZTE-Szedeák a felsőházért harcoló Zalakerámia ZTE KK-t fogadta a férfi élvonal 17. fordulójában.

Agafonov nyitotta a pontszerzők sorát, majd egy-egy találat itt is, ott is, s az első öt szegedi pontot szerző Juhos triplájával először minimális hazai előnyt jelzett a tábla (5-4). Nem sokáig, ugyanis Agafonov és a távolról jól célzó Harris révén 11-5-re lépett meg a ZTE, ami különbséget Vágvölgyi triplája csökkentett. Kapaszkodott a Szeged, de a ZTE ismét villámgyorsan elhúzott hattal, amire egy 6-0-s hazai etap érkezett válaszul (16-16). A hajrá is hasonlóan hullámzóra sikerült: hiába lépett el ismét néggyel a Zete, a Szeged 20-19-re kapaszkodott vissza.

Juhos duplájával ismét a Szegednél volt az előny, egészen Ware büntetőjéig. Továbbra is nagyon kiegyenlített volt a meccs: gyakorlatilag minden (sikeres) támadás után az éppen kosarat jegyző csapat vezetett. Harris és Agafonov révén négy pontot jegyzett zsinórban a ZTE, a második negyed közepéig ekkor alakult ki a legnagyobb különbség a felek között (25-28).

Juhos és Agafonov érték el elsőként a tízpontos határt, ráadásul a magyar játékos még csak dobást sem rontott az első 13 pontja során – Agafonov is csak egy duplát szórt el 10 egységig. Az utolsó percekben viszont jobban koncentrált a ZTE, és Harris vezetésével gyakorlatilag pillanatok alatt 41-33-as előnyt harcolt ki.

Ware és Sulovics pontváltásával indult a második félidő, majd kicsivel később már Agafonov állt a vonalon, és büntetőivel tíz lett a differencia (35-45). Állandósulni látszott a 10-12 pontos vendég vezetés, a Juhos vezette hazaiak csak tartani tudták a lépést az Agafonov, Ware duóval domináló ZTE-vel.

Utóbbi triplájával az addigi legnagyobb, 16 pontos különbség alakult ki 27 perc játék után. Ez megtörhette kissé a vendéglátókat, a ZTE az utolsó másodpercekben már a húszpontos vezetésért indított támadást, de Juhos kozmetikázott az eredményen, igaz Ware-é lett az utolsó szó (47-66).

Bár a Szedeák 9-2-vel nyitotta a záró etapot, a ZTE előnye még ekkor sem forgott veszélyben (56-68). A kissé beragadt vendégek a folytatásban őrizték a 10-15 pont között ismét állandósult fórt.

Három perc volt vissza, amikor Vágvölgyi büntetői tízen belülre hozták a hazai csapatot (64-73), sőt ennél közelebb is jutottak, de csak a legvégén, amire ráadásul még volt vendég válasz: a ZTE 85-75 arányban bizonyult jobbnak.

Kiemelt kép: hunbasket.hu