Utánpótlás
A kecskeméti Akadémiáról az élvonalba
“Különösen értékmérő, hogy ezek a játékosok a bajnokság elődöntőjében is szerephez jutnak.”
:
:
Szombaton a KTE Duna Aszfalt-DTKH – Egis Körmend bajnoki elődöntő mérkőzés előtt Tóth Barna és Ivkovic Milán adta át bekeretezett mezét az Akadémia vezetőjének Ivkovicné Béres Tímeának.
Barna és Milán is a Mercedes-Benz Gyár Nemzeti Akadémiáról kerültek a felnőtt csapat keretébe. Milán az Akadémia megalakulásától járta végig a korosztályos lépcsőfokokat és nevelkedett a szakemberek keze alatt, míg Barna az elmúlt két évét töltötte a helyi utánpótlásműhelyben.
A Mercedes-Benz Sport Akadémia épületének bejárati folyosóján található a dicsőségfal, amelyet azon sportolók bekeretezett mezei díszítenek, akik a kecskeméti utánpótlásból léptek a profi kosárlabdázók közé. Számuk egyre növekszik, az idei szezonban már pályára léphetett a felnőtt mezőnyben Tóth Balázs és Velkey Géza is. Ez az igazi fokmérője a kecskeméti szakmai munkának, a rendelkézésre álló feltételeknek.
– Büszkék vagyunk egykori növendékeinkre, akik ráléptek az élsport útjára és haladnak az álmaik megvalósítása felé. Az akadémiánk egyik kiemelt célja a helyi NBI/A csoportos férfi csapat, illetve a válogatottak számára nevelni a fiatal játékosokat. Az pedig most különösen értékmérő, hogy ezek a játékosok a bajnokság elődöntőjében is szerephez jutnak, hiszen nagyszerűen menetel a KTE csapata. A kisebbek pedig nap mint nap láthatják ezeket a mezeket, neveket a falon példaként, amely motivációt jelent nekik és utat mutat a fejlődésben – mondta Ivkovicné Béres Tímea, az akadémia vezetője.
– Megtiszteltetés nekem, de tudom, hogy még nagyon sokat kell tanulnom és dolgoznom. Wittmann Krisztián példája lebeg a szemem előtt, alig vártam, hogy egy csapatban játszhassunk – mesélte Ivkovic Milán.
– Nagyon örülök ennek az alkalomnak. Sokat edzettem az Akadémián, mindig is néztem a falon díszelgő mezeket például Kucsera Daniét is. Bíztam benne, hogy egyszer az enyém is felkerül a sorba. Hálás vagyok és dolgozom tovább a fejlődés érdekében – fejezte ki örömét Tóth Barna.
Ez irányt mutat a következő generációknak, akik összehangolt felmenő rendszerű utánpótlásképzésben vesznek részt, amely végén az NBI/B felnőtt ligában az U23-as csapat tagjaként nyílik lehetőségük pályára lépni. Innen megedződve jutnak a tehetségek az “A” keretbe. Segíti a fiatalok útját, hogy maximális az együttműdés a szervezetek között amelyet Ivkovic Stojan mentorál.
Mi lóvét tapsolnak el az akadémiák! A legtutibb lenyulás, nem véletlen az “ismerős” nevek felbukkanása…
Az ifjú Ivkovic. Érdemmel van a felnőtt csapatban? Vagy mert az igen tisztelt felmenőket senki sem akarja magára haragítani?
Nem ismerem a helyzetet, csak érdekel.
fizikálisan brutális, amit meg lehet tanulni a játékról azt volt kiktől elsajátítani. utánpótlás meccsek alapján, fejében is rend van.
Mindig azt gondoltam, hogy az up. nevelés célja a legtehetségesebb játékosok menedzselése, nem pedig a korosztályos csapat sikerek…
Véleményem szerint,ezt sok up. edző nem így gondolja…