A Kecskemét nyerte az idegek harcát

Hosszabbítás után maradt alul a Kaposvár.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Kaposvári KK 92-89 (21-13, 24-21, 14-22, 25-28, 8-5) - hosszabbítás után

Bajnokság, középszakasz, középház 4. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: dr. Mészáros B., Csabai-Kaskötő B., Makrai M. (Vághy T.. J.)

KTE: Pollard 29/12, Fazekas 2, Milutinovics 11/3, Klobucar 18/9, Dramicsanin 14/6. Csere: Wittmann 6/3, Karahodzsics 9, Kiss D. -, Ivkovics 3/3, Tóth B. -.

KKK: Hilliard 19/9, Plézer 1, Price 19, Hendlein 2, Martin 18. Csere: X. Ford 8/6, Diggs 18/12, Csorvási 4, Bogdán -, Puska -, Krnjajszki -.

Nem potyogtak a kosarak a találkozó elején, öt perc elteltével még csak 6-6-ot mutatott az eredményjelző. Pollard távolijával lépett egyről a kettőre a Kecskemét, amire az ellentámadásból Diggs rögtön válaszolt. Martin középtávolija után már a somogyiak vezettek, de Pollardnak újra elsült a keze a triplavonalon túlról. Ez némileg lendületbe hozta a kecskemétieket, és Dramicsanin, valamint Milutinovicsnak köszönhetően nyolcpontos előnyt építettek ki az első negyed végére (21-13).

5-0-val indult a második negyed, amikor Ivkovics küldött a helyére egy trojkát. 26-13 után nagyon kellett Martin és Ford kosara a vendég együttesnek. Továbbra is tíz pont körül állandósult a felek közötti különbség, a kaposváriak egy-egy megmozdulása csak arra volt elég, hogy ne szakadjanak le még jobban. A Pollard – Milutinovics – Klobucar hármas szállította a hazaiak pontjait, aminek köszönhetően már 14 pont is volt a differencia. A félidő vége előtt még Ford hármasa is belefért, így tíz pont közelében maradtak a vendégek (45-34).

A félidőben bizonyosan fejmosást kaphattak Nikola Lazics fiai, mert egy 8-0-val indították a harmadik etapot. A 23. percben 45-42-nél újra nyílt lett a meccs, Forray Gábor kényszerült időkérésre. A Kecskemét betalált, de a 26. percben Price hárompontos akciója után előbb összejött az egyenlítés a vendégeknek, majd a vezetés is. Ezután felváltva vezettek a csapatok, hazai részről Dramicsanin volt a pontfelelős. Pollard középtávolija jelentette a játékrész utolsó kosarát, így három pontot megőrzött korábbi előnyéből a KTE (59-56).

Hamar visszavették a vezetést a somogyiak, Diggs és Hilliard egy-egy triplája után ismét náluk volt az előny. Ezután egyik fél sem tudott meglépni a másiktól, de a Kaposvárnál maradt a kezdeményezés. Hiába jött fel Klobucar közelije után 74-75-re a Kecskemét, Diggs újabb triplájával tartotta az előnyét a KKK. Egy perccel a vége előtt már úgy nézett ki, hogy megvan a meccs a vendégeknek, amikor Ford hármasa után 78-84 állt az eredményjelzőn. Előbb Wittmann tartotta életben csapatát egy hármassal, majd Pollard egyenlített a vége előtt pár másodperccel (84-84). A kaposváriak elkövették azt a hibát, hogy az amerikai irányítót engedték távolról dobni, így következhetett a hosszabbítás.

Martin duplájával indult a ráadás, majd Klobucar egy triplával megfordította az állást. Az amerikai magasember az egyik büntetőjét értékesítve egyenlített, majd a szlovén ellenfele is csak egyet dobott be. 88-87 után Pollard nem hibázott a büntetővonalról. Erre még Martin válaszolt, de a végeredményt Wittmann büntetői állították be (92-89).

Fotó: hunbasket.hu