Az utolsó pillanatig izgalmas mérkőzést veszített el a Körmend.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 88-85 (18-23, 19-17, 29-22, 22-23)

Bajnokság, 18. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Frányó P., Kulcsár T.

KTE: Dimics 11/3, Wittmann 17/12, Green 14, Dramicsanin 15/6, Karahodzsics 9/3. Csere: Djeraszimovics 12/6, Mészáros M. -, Kucsera 6/6, Molnár M. 4.

Körmend: Bradford 14/6, Németh Á. 11/3, Price 19/9, Hammonds 11/3, Delas 7. Csere: Thames 13/6, Ferencz 3/3, Csorvási 7.

Érdekes és nehezen megtippelhető mérkőzésnek ígérkezett a KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend összecsapása a bajnokság 18. fordulójában. Október végén a körmendiek egy pontos hazai győzelemnek örülhettek a KTE ellen, amikor 80-79-re nyertek.

Remekül kapta el a rajtot a Körmend, két és fél perc után 9-2-re vezetett. A kecskemétieknek nem ment jól a pontszerzés ebben a szakaszban, az 5. percben Djeraszimovics triplája hozta fel 9-13-ra őket. Végig magabiztosabb volt a negyedben a vendég csapat. Ennek ellenére a 9. percben Karahodzsics duplájával két pontnyira megközelítette a Forray-legénység a vasiakat, ám a játékrészt az első félidőben extrán játszó Thames triplája zárta (18-23).

A padról beszálló amerikai irányító záró hármasa után öt ponttal indította a második etapot, így hamar 18-28-at mutatott az eredményjelző. Nem esett sok kosár, de a KTE kezdett magára találni. Fokozatosan megközelítette a Körmendet, majd Wittmann, Kucsera és Karahodzics hármasai után a vezetést is átvette. A vendégek azonban nem fagytak le teljesen, előbb egyenlítettek, majd Ferencz és Delas kosaraival a vezetést is visszavették a félidőre (37-40).

Pillanatok alatt fordított a Kecskemét, a 25. percben a vendégek örülhettek az egálnak Price triplája után. Ezután felváltva vezettek a csapatok, de egy pontnál egyik félnek sem sikerült jobban meglépnie percekig. Végül Wittmann extrája jelentette a a különbséget a negyed végére. Két triplájának köszönhetően négy pontos hazai előnyről indult az utolsó játékrész (66-62).

Mindent megpróbált Matthias Zollner csapata a felzárkózás érdekében, de a lila mezesek részéről mindig jött egy válasz. A 33. percben Hammonds triplája 70-68-ra módosította az állást, de rögtön érkezett a válasz Dramicsanintól. A próbálkozásoknak meglett a gyümölcse, mert a 37. percben Bradford zsákolása után már a Körmendnél volt az előny. Ahogy az várható volt, a vége nagyon izgalmas lett. A büntető párharcból végül a Kecskemét jött ki jobban, így a Kecskemét nyerte az idegek csatáját (88-85).

Kiemelt kép: hunbasket.hu