DEAC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 69-75 (20-17, 20-30, 21-12, 8-16)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
V.: Benczur Tamás, Győrffy Pál Attila, Fodor Attila (Dernei Gábor)

DEAC: Scott 13/9, Polyák 6/6, Drenovac 20/3, Kovács II. Ák. 2, J. Taylor 10. Csere: Govens 2, Balázsi -, Tóth Á. 10, Mócsán 6/3.

KTE: Townes 12/3, Wittmann 8/6, Kucsera 4, Fazekas M. 5/3, Karahodzsics 10. Csere: Boriszov 19/3, Dramicsanin 15/6, Kiss D. -, Tóth B. 2.

A bajnokság 16. fordulójában a tizedik helyen álló DEAC fogadta a hetedik Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét együttesét. A felek 3. fordulóban rendezett “odavágóján” 87-69-re a kecskemétiek nyertek. A hazai pályán debütáló Govens-szel felálló debreceniek ezen az estén javítani készültek.

Fazekas triplájával indult a mérkőzés, majd Drenovac értékesített két büntetőt a túloldalon. Felváltva vezettek a csapatok a találkozó első perceiben, a 6. percben 11-9 volt az állás Boriszov büntetőjét követően a Kecskemétnek. 16-14-nél Mócsán hárompontosát követően már a DEAC tartott előrébb. Innen már megtartotta előnyét a negyedből hátralévő két percben a hazai együttes, Tóth zsákolása jelentette az utolsó kosarat (20-17).

Fazekasé volt az első kosár a második negyedben is, amire Polyák válaszolt rögtön. A 13. percben Karahodzsics közelije után ismét KTE előnyt mutatott az eredményjelző, ám sokáig nem örülhettek a vendégek, mert Drenovac fejezett be egy 2+1-es akciót a túloldalon. A játékrész közepén hullottak a triplák: Scott távolijára Boriszov, Polyákéra Dramicsanin válaszolt. Dramicsanin elkezdte “szállítani” a pontokat, míg a DEAC elhibázta helyzeteit. Ennek köszönhetően megfordította az állást a vendég csapat, és hétpontos előnnyel vonulhatott a nagyszünetre (40-47).

Másfél percet kellett várni a második félidő első kosarára, ekkor Drenovac volt eredményes távolról. Taylor közelije és Scott távolija után már csak két pont volt a KTE előnye, de Drenovac révén az egyenlítés is összejött a hazaiaknak. 50-50-et követően Mócsán dobott egy duplát, erre Boriszov válaszolni tudott. A negyed hátralévő perceiben sem változott a játék képe, felváltva születtek a kosarak. Townes közelije után 60-59-re feljött a Kecskemét, a negyed utolsó pontját pedig Drenovac szerezte (61-59).

Ahogy arra számítani lehetett, a záró etap még sok izgalmat tartogatott. Továbbra sem tudott meglépni egyik fél sem a másiktól, a 35. percben Kucsera zsákolása után 64-65 volt az állás. Taylor és Mócsán révén fordított a DEAC. Mindkét oldalon több lehetőség kimaradt, így tovább nőtt a feszültség. 69-65-nél Townes dobott a vendégek szempontjából nagyon fontos triplát, ezzel visszahozva egy pontra csapatát két perccel a vége előtt. Arra azonban kevesen számítottak, hogy ezt követően már nem fog debreceni kosár születni. A Kecskemét pontosan célzott a büntetővonalról is, szoros végjátékban hat ponttal megnyerte a meccset (69-75).

Fotó: hunbasket.hu