A Kaposvár ellen is magabiztos volt a Körmend

Öten is tíz felett zártak a hazaiaktól. Minden negyedet a vasi csapat nyert.

Egis Körmend – Kaposvári KK 91-71 (18-12, 24-21, 26-18, 23-20)

Bajnokság, 13. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Nagy V., Balog Gy. (dr. Páli K.)

Körmend: Turner 16/6, Edwards 19, Takács K. 5/3, Varnado 12, Taylor 13. Csere: Durázi 12/3, Kastrati 7, Martinez 6, Kozma 1, Ferencz -, Németh Á. -.

Kaposvár: Davis 11, Norfleet 13/6, Ponjavics 11, Hendlein 7/3, Lalic 16. Csere: Krnjajski 6/3, Baki 3/3, Bogdán 2, Dramicsanin 2.

A Kaposvári KK a Magyar Kupa-szereplés reményében, az Egis Körmend a második hely megerősítéséért lépett pályára vasárnap este az A-csoport alapszakaszának 13. fordulójában.

A hazaiak kezdtek jobban, pillanatok alatt 9-0 volt az állás, Norfleet triplája törte meg a kaposvári kosárcsendet. Felváltva hullottak a pontok a folytatásban, közben védekezésüket is rendezték a csapatok. Újabb Norfleet-hármassal négyre jött fel a KKK (13-9), de Turner is triplával jelentkezett a másik oldalon – 18-12-nél ért véget az első negyed.

Lalic zsákolt, Durázi triplával válaszolt, nőtt a vasiak előnye. A tízet is elérte a különbség, sőt Edwards büntetőjével már át is lépte azt (27-16). Nem tudott visszajönni tízen belülre a Kaposvár, hiába jegyzett például Hendlein is egy triplát. A második negyed közepét átlépve Turner jelentkezett első duplájával, 15 pontra nőtt a differencia, Davis, Hendlein majd Lalic kosaraival viszont már csak kilenc volt közte (39-30). Kastrati egy büntetőt dobott be, majd még Taylor volt eredményes a hazaiaktól, míg kaposvári részről úgy érkezett további három pont, hogy Norfleet a végén csak egy büntetőt dobott be – maradt a kilencpontos különbség, 42-33-nál fordultak a csapatok.

Takács triplája nyitotta a második félidőt, majd Lalic gól jó plusz büntető akciója következett. Egymást követték a pontok, egy darabig nem változott a különbség, aztán a Körmend rákapcsolt: 45-36 után folyamatosan növelte előnyét, s Varnado zsákolásával már egy híján húsz volt közte (60-41). Durázi két büntetőjével át is lépték a húszat a felek. Már 23 is volt a differencia, végül 17-nél ért véget a harmadik tíz perc – Turner büntetői után 68-51-ről indult a záró etap.

A körmendi kezdőcsapatból már négyen is tíz felett jártak a negyedik negyed kezdetekor – később Durázi is csatlakozott hozzájuk –, közülük Edwards gyorsan jelentkezett további négy egységgel, így ő már csak egyre volt a húsztól. Magabiztos volt a Körmend a folytatásban is, folyamatosan őrölte fel ellenfelét – négy perccel a vége előtt már 26-tal vezetett, végül 91-71-es különbséggel bizonyult jobbnak.

Kiemelt kép: hunbasket.hu