Két külföldi játékvezető emeli a torna színvonalát.

•

:

:

A fiú junior döntő első negyeddöntőjében is ott lesz a Kecskeméti KA, amely 9-5-tel a főtábla A csoportjának negyedik helyén zárt. A rájátszás piros csoportjában kapott helyet Sztojan Ivkovics együttese, amely a legjobbak között 8-6-tal harmadik lett. Elképesztően kiegyensúlyozott a mezőny az idei fiú U18-as bajnokságban, így nem lenne meglepetés a kecskemétiek végső sikere sem – de ez lényegében majdnem az összes csapatról elmondható. A Kecskemét ellenfele a DEAC Kosárlabda Akadémia lesz majd, amely 11-3-mal az alapszakasz A csoportját megnyerte, de a rájátszás piros csoportjában 7-7-tel csak a hatodik lett – három hely, de csak egy meccs volt a két együttes között, ez is mutatja, mennyire szoros összecsapások várhatóak majd. Október 11-én, Debrecenben a DEAC nyert 74-66-ra, január 25-én viszont 55-49-re a Kecskemét győzött hazai pályán.

A második negyeddöntőben jön az eddigi legjobb mérleget felmutató Zsíros Akadémia Kőbánya/A, amely az alapszakasz B csoportját nyerte meg 11-3-mal, majd a rájátszás piros csoportjában 10-4-gyel a második lett – ugyanolyan mutatóval, mint az első helyezett pécsi együttes. A fővárosiak a Soproni Sportiskola KA/A-t kapták negyeddöntős ellenfélnek, amely az alapszakasz A csoportjában 10-4-gyel a harmadik lett, utána viszont a rájátszás piros csoportjában 6-8-cal csak a hetedik. Emiatt a Sopronnak keresztjátékot kellett játszania, de a MAFC-ot kettős győzelemmel ütötték ki Csendes Péterék, így bekerültek a legjobb nyolc együttes közé. A fővárosban, február 20-án 89-80-ra győzött a Zsíros Akadémia, március 21-én azonban egy 100-77-es sikerrel vágtak vissza a soproniak.

A harmadik párharcban szerepel majd az NKA Pécs/A, amely az alapszakasz A csoportját 10-4-gyel a második helyen zárta, a rájátszás piros csoportját pedig szintén 10-4-gyel megnyerte. A mecsekaljaiak ellenfele az a Kaposvári SI lesz, amely az alapszakasz B csoportjában 6-8-cal negyedik lett, a rájátszás piros csoportjában pedig 0-14-gyel az utolsó helyen zárt. Jöhetett a keresztjáték a somogyiaknak, akik a Sopronhoz hasonlóan kettős győzelemmel jutottak a legjobb nyolc közé, csak ők a Budapesti Honvédot verték kétszer. A két együttes két nagyon sima ütközetet vívott eddig egymással, és a kaposvári 0-14-ből kitalálható, hogy mindkétszer a Pécs győzött: március 1-jén 83-49-re idegenben, március 17-én 87-43-ra pedig hazai pályán nyertek a pécsiek. Előzetesen talán ez az egyetlen párharc, ahol komoly meglepetés lenne az alacsonyabban rangsorolt gárda, jelen esetben a Kaposvári SI továbbjutása.

A szerdai nap utolsó fiú meccsén lép majd pályára a FALCO-Vulcano Energia KC Szombathely/A, amely az alapszakasz főtábla B csoportjában 11-3-mal a második lett, a rájátszás piros csoportjában pedig 8-6-tal a negyedik. Nagyjából ugyanezt a szezont hozta le eddig ellenfelük, a Vasas Akadémia/A, amely az alapszakaszban szintén a B csoportban szerepelt, és ugyanúgy 11-3-mal zárt a harmadik helyen, mint a szombathelyi együttes a másodikon. A pasarétiek utána 7-7-tel az ötödikek lettek a rájátszás piros csoportjában, így kapta meg egymást a két gárda a negyeddöntőben. A két eddigi egymás elleni találkozót az alapszakaszban vívták meg a felek, és ez két rettenetesen egyoldalú csata volt: október 3-án, Szombathelyen a hazaiak 87-59-es sikert arattak, november 28-án, a fővárosban viszont 104-49-re a Vasas bizonyult jobbnak.

A program:

Fiú junior országos bajnoki A döntő (Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok)

Negyeddöntők

2021. május 26., szerda

11:00   Kecskeméti KA – DEAC Kosárlabda Akadémia (V.: Földesi Á., Utasi B., Komlódi B.)

13:30   Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Soproni Sportiskola KA/A (V.: Dr. Oláh M., Sancilio A., Kovács M.)

16:00   NKA Pécs/A – Kaposvári SI (V.: Csák M., Ntsasis L., Káli Sz.)

18:30   FALCO-Vulcano Energia KC Szombathely/A – Vasas Akadémia/A (V.: Horváth Cs., Nyíri P., Kozma B.)

5-8. helyért keresztjáték