A harmadik negyedet 20-0-val kezdte az Alba, így simán verte a Sopront

Egy félidőig tartotta magát az SKC.

Arconic-Alba Fehérvár - Sopron KC 100-73 (21-22, 19-17, 37-16, 23-18)

Bajnokság, 10. forduló.
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Farkas Gábor, Lengyel Ádám József (Schäffer Béla Róbert)

Alba Fehérvár: Chambers 5, Kass 3/3, Barnett 20/6, Philmore 25/6, Dickey 9. Csere: Góbi -, Takács Mi. 6/6, Balogh 4/3, Kiss -, Vojvoda 17/6, Roberts 11/3.

Sopron: Nichols 11/9, Meszlényi -, Griffin 11/9, Da Silva 11, Schöll 9. Csere: Archibald 20/3, Csendes -, Sitku 3/3, Fazekas 8/6.

Philmore visszalépős triplájával vette kezdetét a találkozó, Griffin válaszolt azonnal a túloldalon, Kass is pontos volt távolról. A Molnár hiánya miatt a kezdőbe kerülő Schöll szerezte meg első két pontját, Da Silva zsákolt, Philmore bentről is beköszönt (8-7). A hazai légiós elsüllyesztett még egy triplát, Nichols szerzett gyors öt pontot, Chambers pedig két büntetőt értékesített. Megtette ezt Philmore is, Balogh sportszerűtlenje után Archibald dobott be két büntetőt, Philmore-ra továbbra sem volt ellenszere a Sopronnak, Griffin szórt egy hármast, Sitku is, Alejandro Zubillaga pedig időt kért (17-20). Vojvoda két büntetője után Da Silva talált be, de a negyedet a magyar játékos kettese zárta. 21-22

Balogh hármasával folytatódott a találkozó, Griffin eladott labdája után Vojvoda csinált 2+1-et, így Gasper Potocnik 44 másodperc után időt kellett, hogy kérjen. Vojvoda aztán távolról sem hibázott, aztán egy ziccert is feltett, Philmore büntetői után végre a Sopron is betalált. Kass passzát Philmore váltotta pontokra, Sitku egy ütközés után megsérült, Archibald verte meg egy az egyben Kasst (36-27). Da Silva már a negyedik faultját ütötte be, Schöll válaszolt két ponttal Chambers egy bedobott büntetőjére. Archibald csökkentette tovább a differenciát, így az Alba ismét időt kért. Archibald csinált 2+1-et, madj saját rontott dobását tette vissza, Balogh dobta be a büntetőit. Nichols hármasa esett, be, így a félidőre egy pontos Alba-előnnyel mehettek a felek. 40-39

Philmore 2+1-et mutatott be, Dickey küzdött be egy kettest, Vojvoda floatere esett be. Dickey duplája után kért időt Potocnik, Barnett szerzett második esélyből két pontot. Philmore és Vojvoda kosaraival már 17 ponttal állt jbban a Fehérvár, a Sopron megint időkérésre kényszerült (56-39). Philmore használta ki, hogy Archibald maradt rajta, Dickey küldte helyére a büntetőit, 5 perc 13 másodperc után Griffin szerezte az első második félidős soproni pontokat. Barnett két pontjára Da Silva válaszotl, Philmore maradt üresen a palánk alatt és büntetett. Griffin dobott egy triplát, Chambers büntetői után Barnett húzott be egy alley-oopot. Roberts ziccerezett, Fazekas szórt egy triplát, aztán még egyet, Barnett pofozott vissza egy rontott dobást és a vonalról sem hibázott, Archibald kettesére Roberts egy triplával felet. 77-55

A negyedik negyed első két perce csendesen csordogált, valamelyest sikerült közelednie a Sopronnak, de az Alba továbbra is kézben tartotta a mérkőzést. Roberts dobott be két büntetőt, Schöll 2+1-et csinált, Da Silva szerzett egy kettest. Barnett a sarokból célzott pontosan, Takács Milán is beköszönt kintről, Dickey ziccerezett. Barnett triplájára Schöll dobott egy duplát, de az Alba légiósa további pontokkal szomorította korábbi csapatát. Az utolsó három percre izgalom már nem maradt, az Alba simán nyert és javított szerdai veresége után, míg a Sopron elvesztette első mérkőzését Gasper Potocnikkal. 100-73