Magyarország

A harmadik negyedben fordított a ZTE a PEAC ellen

:

:

A ZTE NKK 87-74-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét a hazai élvonal 17. fordulójában.

Pontgazdag negyeddel indult a mérkőzés, ahol hét ponttal is vezetett a PEAC. Végül azonban 20-13 után a ZTE az első szakasz végére 22-18-ra felzárkózott. Lendületben maradtak a hazaiak és a második etapban 22-22-nél már egyenlítettek. Ez összességében egy 9-2-es futás volt. Erre a PEAC Cierra Bravard triplájával válaszolt. Az amerikai center az első félidőben egymaga 17 pontot szerzett. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de pár ponttal jellemzően a pécsiek jártak előrébb. A nagyszünetben 40-36-ra mentek a vendégek.

Fotó: Facebook ZTE NKK – Katona Tibor

A harmadik negyed elején ismét elérte a 7 pontot a PEAC előnye, de 46-39 után a ZTE nagy felzárkózásba kezdett. A végül 21 ponttal záró Nagy Dóra két triplát is értékesített ebben a rövid szakaszban, így 50-50-nél egyenlítettek a hazaiak. Ekkor már egyértelműen a ZTE fölénye rajzolódott ki. Végül 54-54 után hagyta állva riválisát Horváth Zsófia együttese. A negyedik negyednek 61-54-ről futottak neki a felek, összességében 20-0-s zalaegerszegi szériát regisztrálhattunk.74-54 után csak a különbség volt kérdés. A két közvetlen rivális őszi meccsét 6 ponttal nyerték a pécsiek, de a ZTE az utolsó percekben már végig ezen különbség felett tartotta előnyét.