A harmadik helyért játszik Brnóban az ASE

Jó paksi kezdés után fordítottak az osztrákok.

:

:

Hiába kezdett jól a brnói torna elődöntőjében az Atomerőmű SE, végül 82-72-re az osztrák Swans Gmunden csapata győzött.

A kosarlabda.ase.hu beszámolója:

Cleveland Melvin ütötte el a labdát a feldobásnál, majd Eilingsfeld János egy remek betörésből szerezte az első kosarunkat. Jól kezdtünk, de az osztrák csapatnak mindenre volt válasza. Ken Brown hárompontosával átvettük a vezetést, a remek gólpasszt Kovács Ákos neve mellé jegyezhettük. A védekezésünk szinte hibátlan volt az első etapban, Eilingsfeld János egy leválásból húzta a labdát a gyűrűbe, ezzel 5 pont volt az előnyünk, időt kért a Swans Gmunden. Egészpályás letámadással jöttünk vissza az időkérésről, ennek az eredménye egy eladott labda lett az osztrákok részéről, amiből Kovács Ákos szerzett három pontot. (10-18) Öt magyar játékossal vágtunk neki az utolsó három percnek, végül az első etapot 16-25-re nyertük.

A Szalai-Pajor-Karosi-Kis-Orgona ötössel indítotuk a második negyedet, Pajor Dávid egy labdaszerzést követően volt eredményes a sarokból. (16-27) Két könnyű kosár után nyúlt bele Teo Hojc vezetőedző a pályán lévő keretbe, Eilingsfeld János, Ken Brown és Cleveland Melvin érkezett a parkettára. Pajor hármasával és Brown kettesével 12 pontra dúzzadt az előnyünk, az olajat a tűzre Eilingsfeld óriási zsákolása tette, ekkor kért időt a Swans Gmunden. (22-36) 6-0-ás rohammal zárkóztak fel az osztrákok, az időkérésünk után Karosi triplázott. Tovább folytatták az eredményes játékot a kék mezesek, Brown technikai hibája után már 37-39 volt az állás.

Osztrák triplával és két bedobott büntetővel indult a második félidő, ezzel már nem nálunk volt az előny. Melvin, Eilingsfeld, Brown és Kovács pontjai után megfordítottuk az állást. (44-49) Szoros volt a harmadik etap, sokat hibáztunk támadásban és védekezésben is. (58-56)

Frank Áron triplájával nyitottuk az utolsó felvonást, hamar jött a válasz a másik oldalon. Teljesen beragadtunk az első percekben a Gmunden 11 ponttal lógott meg, ekkor jött a vérfrissítés a pályán lévő ötösben. Brown rögtön egy hármassal köszönte meg a lehetőséget, ezután Kovács Ákos is betalált egy remek betörésből. A pontgyártást Eilingsfeld és Melvin folytatta, azonban a Swans Gmunden csapatának összejöttek az extra dobások is. Végül a mérkőzést az osztrákok nyerték meg 82-72 arányban, így a pénteki mérkőzést 15:30-kor fogjuk játszani a harmadik helyért.

Swans Gmunden – Atomerőmű SE 82 – 72 (16-25, 21-14, 21-17, 24-16)

A Paks dobói: Frank 5/3, Brown 12/6, Pajor 7/3, Kovács 11/3, Eilingsfeld 17, Orgona -, Kis 8/6, Karosi 3/3, Szalai -, Melvin 9/3.

Fotó: Atomerőmű SE Facebook