A hajrában verte meg a Zetét az Alba

Hiába kezdett 12-0-lal a ZTE, a folytatásban felpörgött a házigazda, és egy nagyon szoros meccset húzott be.

Alba Fehérvár – Zalakerámia ZTE KK 89-84 (13-19, 24-22, 27-16, 25-27)

Bajnokság, 24. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Földházi T., Frányó P., Nagy V. (Dr. Gincsai J. P.)

Alba: Cabezas 12/9, Zeno 7/3, Freeman 18/6, Lóránt P. 11/3, Heath 7. Csere: Filipovity 19/3, Petterson 13, Tóth P. 2.

ZTE: Ware 22/18, Thompson 12/3, Green 13/9, Szabó Zs. 8/6, Agafonov 21/6. Csere: Gulyás 8/6, Durázi -, Bagó -, Doktor P. -.

A TOP5-ért hajrázó Zalakerámia ZTE KK-t látta vendégül a rájátszásért éles harcot vívó Alba Fehérvár a férfi élvonal 24. fordulójában.

Nagy futással kezdett a ZTE, négy perc elteltével már az összes kezdőjátékos eredményes volt: Ware és Agafonov ráadásul egy-egy triplával jelentkezett, így 12-0-t mutatott az eredményjelző az első ZTE-időkérésig. Agafonov ismét betalált, Lóránt Péter révén jött az Alba-válasz (2-14). Megtört a vendégek lendülete, a következő három percben csak egy dupla talált célt, amit ki is használt az Alba: 10-16-ra jött fel, majd Ware egy triplával rázta fel a zalaiakat, akik végül 19-13-ra nyerték az első tíz percet.

Két Petterson-büntetővel négyre jött fel az Alba, Filipovity büntetői után pedig Agafonov is a vonalról volt eredményes, kétszer is. Ezt követően egészen 25-17-ig meg sem állt a Zete, majd Filipovity hozott öt pontot a hazaiaknak (22-25). Cabezas villant, ráadásul kintről: 0-0 után újra egyenlő volt az állás (25-25). A székesfehérváriak húztak most bele, 29-25-nél Ware triplája állította meg őket, de a remek perceket produkáló Filipovity is jelentkezett egy triplával, így visszaállt a négy pont közte (32-28). A hazaiak egy-egy közeli találattal, a vendégek kinti pontos kísérletekkel igyekeztek, így két perccel a félidő vége előtt 35-34-re vezetett a házigazda. Gulyás büntetőivel vette vissza a vezetést a ZTE (37-38), amely a félidő utolsó másfél percére lezárta gyűrűjét, és Green hajrátriplájával végül 41-37-es fórral mehetett pihenni.

Cabezas és Ware nagyot csatázott (fotó: Zsu)

Lóránt büntetőivel kapaszkodott az Alba, de Agafonov egy újabb triplával lepte meg a hazaiakat (39-44). Aztán megint a hazai együttes kapcsolt eggyel magasabb fokozatra: Heath dupláját Lóránt majd Freeman triplája követte, 47-44-es Alba-vezetésnél érkezett Agafonov két büntetője. Egyenlített a ZTE (49-49), de Cabezas ismét távolról vette be a gyűrűt, majd 52-52 után hét ponttal ment el a házigazda Ez a hét pont ki is tartott a 30. perc végéig: 64-57-re vezetett az Alba az utolsó negyed előtt.

Bekezdtek a csapatok, tripla itt is, ott is, két és fél perc után 69-65-nél támadhatott a ZTE, amit Thompson sikerrel zárt le (69-67). Itt kissé megakadtak a felek, a negyed közepéig alig esett további pont: 71-70-nél telt le a játékrész fele. Még két fehérvári pont, Gulyás azonban egy triplát értékesítve rögtön egyenlített (73-73). Ismét Gulyás dobott egy triplát, két perccel a vége előtt visszavette a vezetést a ZTE (75-78). Lóránt kettesével jött közelebb az Alba, sőt Cabezas büntetőivel már fordított is (80-78). Az utolsó percben jól büntetőzött a házigazda, majd Cabezas és Szabó dobott triplát: 89-84 a vége.