Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Jászberényi KSE 87-65 (17-19, 25-22, 19-8, 26-16)

Play-out 2. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Fodor A., Nyilas I.

KTE: Wittmann 12/9, Thomas 19/3, Kucsera 2, Jaramaz 11, Horti 6, Csere: Dramicanin 11/6, Fazekas 4, Djeraszimovics 16/9, Lukács -, Karahodzsics 6, Körmendi -, Cserko -,

JKSE: Garrett 10/6, Coleman 25/6, Brbaklics 10, Williams 7/3, Primorac 12/3, Csere: Czirbus -, Ruják 1, Filipovic -, Katona -,

A találkozó Williams zsákolásával kezdődött, majd a következő támadásban Jaramaz dobhatott büntetőket, melyeket érvényesíteni is tudott. Thomas kosarával átvette a vezetést a hazai csapat. (6-4) Fazekas zsákolását követően már négy pontos előnye volt a kecskemétieknek, de Williams egy triplát dobott, majd kis idővel később csapattársa, Brbaklics szerzett kosarat, így megint vezetett a Jászberény egy ponttal. (10-11) Djeraszimovics szerzett kosarat a hármasról, majd két gyors vendég kosár után Váradi Kornél időt kért, három perccel a negyed vége előtt. (13-15) Djeraszimovics egymás után kétszer is kosarat szerzett, ezzel fel is zárkózott a kecskeméti gárda. (17-17) Brbaklics dobott még kosarat az első tíz perc végéig, így két pontos vendég előnnyel kezdődhetett a második negyed. 17-19

A vendégek támadhattak először a második etapban és Garrett ki is használta, hiszen egy triplát dobott, majd pár támadással később Coleman szerzett pontokat, de Djeraszimovics nem engedte, hogy még nagyobb legyen a különbség és egy hárompontost szerzett. (20-24) Coleman megint többször betalált, így már hat ponttal vezetett a Jászberény. (23-29) Thomas szerzett hármast, majd Wittmann szerzett egy büntetőt, mivel technikai faultot fújtak a jászberényiekre. (27-29) Coleman kosara után időt kértek a kecskemétiek. (27-33) Djeraszimovics egy szép lefordulásból szerzett kosarat, majd büntetőzhetett is, amit be is dobott, így már csak egy pont volt a különbség a csapatok között. (32-33) Egy szerzett labdából dobott kosarat Thomas, majd Dramicsanin szerzett kosarat, ekkor Patai Benjamin időt kért. (40-37) Primorac középtávolijával már csak egy pont volt megint a különbség és több kosár ezután már nem is született a második etapban. 42-41

A szünet után Coleman triplájával folytatódott a mérkőzés, majd a kecskemétiek egy 8-0-as futást csináltak. (50-44) Másfél percen keresztül nem született kosár, majd Brbaklics eladott labdája után időt kértek a vendégek. (50-44) Karahodzsics kosarával megtört a gólcsend, majd erre Coleman válaszolt egy középtávolival. (52-46) Karahodzsics kiosztásából szerzett hármast a sarokból Djeraszimovics, majd a másik oldalról Primorac talált be a tripláról. (55-49) Wittmann trojkáját jászberényi időkérés követte, hiszen majdnem tízpontos volt a lemaradása a vendégeknek. (58-49) Egy szép labdamenet végén Dramicsanin talált be a hárompontosról, így tizenkét ponttal vezettek a hazaiak a harmadik negyed végén. 61-49

Az első pár támadás során egyik csapat sem talált be, majd Dramicsanin dobott büntetőket, Thomas pedig egy 2+1-es akciót vitt véghez. (66-49) Karahodzsics kosara után időt kértek a vendégek, hiszen három perc eltelte alatt egyszer sem találtak be. (68-49) Karahodzsics zsákolt, majd a negyed közepén jártunk, mikor Coleman kosarával megszületett az első kosara ebben a negyedben a Jászberénynek. (70-51) Coleman megint betalált, ezúttal a tripláról, de Wittmann egy 3+1-es akciót vitt véghez válaszul. (76-54) Egy 2-8-as rohamot csináltak a vendégek, majd ezt Wittmann törte meg egy trojkával. (81-62) Coleman kapott technikait, hiszen egy sikeres kosara után a kecskeméti kispadhoz ment és elkezdett szólogatni, majd utána Patai Benjamin lecserélte, mivel kipontozódott. Coleman „kifakadt” és elhagyta a termet. A hazaiaktól Jaramaz, majd Kucsera szerzett kosarat. Ruják kosara volt az utolsó a mérkőzésen, így magabiztosan nyert a Kecskemét. 87-65

Fotó: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét Facebook