Connect with us
Hirdetés

Kosárlabda

“A Falco egy olyan csapat, amelyet tisztelni kell”

A Nymbruk játékosa szerint mindkét csapat a tempót akarja diktálni a Bajnokok Ligája-mérkőzésen.



:

:

A kosárlabda Bajnokok Ligájában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely csapata hazai pályán fogadja az ERA Nymburk együttesét. A mérkőzés különleges izgalmakat ígér, hiszen két nagyon motivált csapat mérkőzik meg egymással, mindkét fél tisztában van az ellenfél stratégiájával.  A Nymburk honlapjának a csapat két játékosa, Matej Svoboda és Vojtech Hruban nyilatkozott.

Svoboda elmondta, hogy a csapat már régóta várta a Bajnokok Ligája folytatását, hiszen ezek a legizgalmasabb mérkőzések az egész szezonban. A magyar bajnokot kiegyensúlyozott csapatként jellemezte, amelynek a gerincet a jó magyar játékosok adják,  akik mellé minőségi légiósok csatlakoznak. Kiemelte, hogy a Falco nem véletlenül jutott be a legjobb 16 közé, így nehéz csatára számítanak.

“Mindkét csapat diktálni akarja a meccs tempóját” – jegyezte meg, de hozzátette, hogy az ERA Nymburk nemcsak gyors, hanem fizikális kosárlabdát is tud játszani. Továbbá elismerte, hogy a Szombathely otthoni mérkőzésein remek atmoszféra uralkodik, de szerinte ez inkább inspiráló, mint nyomasztó számukra.

Hruban hasonló lelkesedéssel várja a Bajnokok Ligája folytatását. Szerinte a Falco egy olyan csapat, amelyet tisztelni kell, senkit nem téveszthet meg az, hogy szerencsés körülmények között jutottak tovább a play-in során.  A Falco játékosai közül külön kiemelte Perl Zoltánt és Váradi Benedeket.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely edzőjének, Milos Konakovnak a nyilatkozatát itt tudod elolvasni.

 

Hozzászólások

Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
Hirdetés

Legfrissebb

Hírek

Facebook

Hirdetés